Дріллінг (зубріння) – спосіб запам’ятовування англійських слів

“Три так три”

Є така поширена жарт: «Скільки буде три так три, та три…» Трохи помучивши «жертву», жартівник розкриє правильна відповідь – «дірка». Дійсно, якщо терти постійно одне і те ж місце, там спочатку утворюється невелике поглиблення, а з часом з’явиться і отвір. Можна зробити процес більш ефективним, використовуючи електричну дриль. Свердло прикладається до однієї точки, і при достатніх навичках роботи дірка з’являється набагато швидше і саме там, де нам потрібно.

Поринути в англійську не так просто

bfcc2ffd94f3bcfd396d82a5a90f9661 Дріллінг (зубріння) – спосіб запамятовування англійських слів

Здавалося б, причому тут свердління і дріллінг (зубріння), як продуктивний метод запам’ятовування слів англійської мови. Справа в тому, що закінчення -ing в англійській мові означає процес, який в кінцевому рахунку має призвести до результату. У багатозначному англійській мові слово «дріллінг» перекладається не тільки як «свердління», «буріння», але і багаторазове повторення якого-небудь навчального дії, а в нашому випадку – лексичного чи граматичного вправи. У цьому випадку потік засвоюваних нами знань перетворюється в якусь подобу перфорованої стрічки.

Недарма про всі предмети, що вивчаються, крім англійської, ми говоримо: «I study Chemistry, Maths or History», що означає: «Я вивчаю хімію, математику або історію». Коли ж ми згадуємо роботу над засвоєнням англійської мови, ми використовуємо вираз: «I learn English», тобто «Я заучиваю англійська», тобто англійську без зубріння ну просто не обходиться. Навіщо ходити далеко, достатньо придивитися, як запам’ятовують рідну мову маленькі діти: спочатку вони багаторазово прослуховують слова, потім осмислюють їх і тільки потім починають їх незліченну кількість разів повторювати. До речі, щоб оволодіти новим для нас мовою, нам багато чому можна навчитися у наймолодшого покоління. Зрештою, більшість з нас не збирається стати професорами лінгвістики – ми просто хочемо навчитися спілкуватися за допомогою незнайомої нам засоби мовної комунікації.

Читайте також:  Вправи "Даний продовжене час Present Continuous" (з відповідями)

Дріллінг – незамінна допомога новачкам

Методика дриллинга використовується викладачами іноземних мов вже багато років. Вона зарекомендувала себе як надійний помічник новачкам, які роблять свої перші кроки в освоєнні нової мови. Суть методу полягає в багаторазовому повторенні конструкцій або структур. Відома приказка «Повторення – мати вчення» як не можна краще підходить, щоб передати суть методу дриллинга. c757efdba3441a0188e1c043413e27d7 Дріллінг (зубріння) – спосіб запамятовування англійських слів

Адже всім відомо, що для хорошого оволодіння будь-якою навичкою, необхідно його багаторазове повторення. Для того, щоб мовні навички перетворилися в уміння, їх потрібно довести до автоматизму. В такому випадку, коли ви будете розмовляти по-англійськи, ви зможете дозволити собі зосередитися на завданні «ЩО сказати», а завдання «ЯК сказати» відійде на другий план. Це суттєво полегшить для вас англійську мову, адже як показує практика, одночасне вирішення обох завдань в процесі спілкування іноземною мовою – непосильна ноша для студентів-початківців.

Переваги дриллинга для початківців:

 • Ви запам’ятовуєте точні структури, що підвищує швидкість вашої мови ( ви надалі не замислюєтеся про правильності використовуваних конструкцій)
 • Ви запам’ятовуєте нові слова в контексті готових правильних пропозицій
 • Ви запам’ятовуєте інтонаційний малюнок базових структур досліджуваного мови.

Як працювати за методом дриллинга

 • Спочатку необхідно побачити текст з пропонованою структурою.
 • Потрібно прослухати цей текст.
 • Потрібно повторити його вголос за диктором, натискаючи на паузу після кожного речення.
 • Далі в навчання бажано включити творчу складову, щоб урізноманітнити процес. Після того, як ви багато разів повторили пропонований варіант моделі за диктором і без запинки можете відтворити пропозиції, спробуйте замінити окремі слова іншими подібними і заново проаналізувати отримані структури. Чим більше варіантів ви складете і повторіть, тим швидше і правильніше ви згодом будете вживати в мові подібні структури, як тільки у них з’явиться необхідність.

  Читайте також:  Вправи "Модальні дієслова must, have to, should, ought to, need, can для вираження обов'язки і необхідності: modal verbs of necessity and obligation" (з відповідями)

  Навчальний онлайн сервіс Lim-english.com пропонує вам освоїти англійську мову з нуля саме за допомогою методу дриллинга. Уроки дриллинга починаються з елементарних структур і самих простих слів. Поступово ви просуваєтеся до більш складних конструкцій, багаторазово повторюючи і закріплюючи за допомогою вправ отримані навички. Пройшовши уроки дриллинга на нашому сайті, ви легко зможете перейти до читання текстів, оповідань і казок. Більш того, постійно слухаючи пропозиції, озвучені професійними американськими дикторами і повторюючи їх, ви навчитеся правильно вимовляти англійські слова і пропозиції. 71c6f4eff54bf2efecccb4df551f4265 Дріллінг (зубріння) – спосіб запамятовування англійських слів

  Приклад вправи на дріллінг

  Пропонуємо вам приклад уроку дриллинга для відпрацювання самої простої структури англійської мови – It is. Припустимо, ви зовсім нічого не знаєте по-англійськи. Тобто абсолютно. І в школі німецький вчили, і потім якось не довелось… І ось настав час, англійська знадобився і треба з чогось починати. Отже, починаємо.

  1.It is – ствердна форма

  • Дивимося

   It is

   Це (він, вона, воно)

   It is a tomato.

   Це помідор.

   It is red.

   Він червоний.

   It is a pear.

   Це груша.

   It is yellow.

   Вона жовта.

   It is an apple.

   Це яблуко.

   It is green.

   Воно зелене.

  • Слухаємо Слухати вправа
  • Повторюємо

  А тепер замініть назви предметів іншими – будь-якими, що знаєте або взятими зі словника, то ж і з прикметниками. Обговоріть, що вийшло.

  1.Тепер ця ж конструкція в негативній формі:

  • Дивимося

   It is not

   Це (він, вона, воно) не

   It is not a tomato.

   Це не помідор.

   It is not red.

   Він не червоний.

   It is not a pear.

   Це не груша.

   It is not yellow.

   Вона не жовта.

   It is not an apple.

   Це не яблуко.

   It is not green.

   Воно не зелене.

  • Слухаємо Слухати вправа
  • Повторюємо

  Отже, ви познайомилися з дриллингом як з прекрасним способом запам’ятовування нових слів і конструкцій англійської мови. Ми радимо якомога частіше використовувати його на початковому етапі вивчення англійської мови. Як казав один викладач – «Пам’ятайте, що непідготовлена мова – це добре підготовлена промова.» Фраза дуже точна при всій своїй парадоксальності. Не лінуйтеся, повторюйте, запам’ятовуйте, і ви здивуєтеся, коли в потрібний момент потрібні конструкції автоматично злетять з вашої мови.

  Приступити до онлайн вправ по дриллингу

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: