Ефективне навчання англійської мови для дітей 5-6 років: поради батькам

Greetings, everyone! Сьогодні обговоримо вивчення англійської мови в 5-6 років. Розглянемо такі питання: з чого краще починати англійську мову з дитиною, яку форму навчання краще застосувати і на що важливо звернути увагу, як можна вивчити мову самостійно з дитиною і також розглянемо важливість вікових особливостей при вивченні мови. Let’s do this!

Зміст статті:

На сьогодні знання англійської мови є обов’язковим навиком для всіх, як для дорослих, так і для дітей. Якщо раніше дітей знайомили з іноземною мовою тільки в школі в початкових класах, то зараз знайомство з ABC починається ледь не з 1 року.

Практично скрізь можна знайти заняття з репетитором на дому для малюків: студії або групи, навчальні програми, мультики і пісеньки, різні барвисті книжки англійською і т. д. Великий вибір, чи не правда? Давайте розберемося, що може підійти саме вам.

 Ефективне навчання англійської мови для дітей 5 6 років: поради батькам

З чого краще почати вивчення англійської з дитиною

Рекомендуємо починати вивчення англійської мови не раніше, ніж у дитини сформується мову рідною. Не варто починати вчити англійську в 3 роки, якщо ваша дитина не знає назв основних кольорів, овочів, фруктів, і не вміє рахувати до 5 рідною мовою.

Якщо ваш малюк вже досить побіжно говорить на рідній мові, то можна підключати і другий.

Краще всього почати навчання вдома. Малюкові набагато приємніше буде вчити англійську разом з мамою або татом, ніж з незнайомим дядьком або тіткою. Але багато батьків стверджують, що не знають англійську мову і з-за цього не можуть допомогти дитині у вивченні англійської мови.

Насправді все дуже просто. Зараз існує курси аудіо і відео, які розраховані на вивчення мови разом з дитиною. Ви можете слухати разом слова і повторювати їх. Ви спокійно можете вивчити назви кольорів, домашніх тварин і найпростіший віршик.

Не потрібно переживати, якщо ваші знання англійської залишають бажати кращого. Для вашої дитини ви завжди будете найкращим вчителем.

 Ефективне навчання англійської мови для дітей 5 6 років: поради батькам

4 способи навчати дитину англійської з нуля

 • Дивіться разом мультики англійською.

Якщо вашій дитині подобаються мультфільми, то це відмінний спосіб почати вивчення англійської мови. І не переживайте, що дитина нічого не зрозуміє. Ви здивуєтеся, але у дітей добре розвинена мовна інтуїція. Вони можуть не знати значення слова, але виходячи з поведінки, голосу та емоцій героя можуть розуміти що відбувається. Після перегляду мультфільму дитина точно зможе підспівувати пісеньки зі світу Діснея.

Читайте також:  Самовчитель з англійської мови - Урок 4

10 повчальних мультфільмів англійською мовою для дітей

10 культових мультфільмів англійською мовою

 

 • Навчайте дитину новим словам і фразам.

Але не перетворюйте ваші заняття в шкільні уроки, а вводите нову лексику в ігровій формі.

Наприклад, ви йдете гуляти в парк і по дорозі бачите собаку або кішку. Ваша дитина зверне увагу на тварину і скаже вам про це, а ви в свою чергу можете сказати, що кішка по-англійськи буде «cat». This is a cat! Краще використовувати відразу прості фрази — так дитині буде легше запам’ятати конструкцію, ніж окремі слова.

А якщо ви не знаєте назви тварин на англійській мові, то вивчіть спочатку цю статтю.

Запам’ятайте, що нову лексику потрібно презентувати в певному контексті: коли обідаєте, говорите про їжу, йдете в зоопарк, як раз з’явилась нагода вивчити парочку нових диких тварин, виїжджаєте за місто, можна познайомити малюка з домашніми тваринами і так далі.

 

 • Вчіть разом віршики та пісеньки.

Знайти їх на просторах YouTube дуже просто. Віршики і пісеньки можна обігравати рухами і перетворити вивчення мови в маленьку зарядку.

Топ 10 англійських пісень для дітей

Для початку вивчіть пісню або вірш самі, адже дитина може попросити вас пояснити про що йдеться. Потім повторіть вірш або пісню з рухами разом з дитиною, тим самим зацікавивши його незрозумілою мовою.

Не просіть малюка повторювати за вами пісню слово в слово. Зазвичай діти спочатку довго слухають одне і теж, а потім тільки повторюють все і відразу.

 

 • Читайте разом з дитиною книги англійською мовою.

Почніть з простих казок, де більше картинок, ніж тексту. Прості або знайомі сюжети також будуть плюсом.

Систематичне навчання читання починається тільки в 4-5 років за принципом від простого до складного.

Почніть з односкладових слів з 2-3 букв максимум 5, без німий «e» і буквосполучень «th», «ch», «ph». А ще краще, щоб дитина вже знав ці слова на слух.

Якщо ви вирішите розповісти дитині про те, як читаються англійські літери, то ні в якому разі не розповідаєте дитині відразу всі правила читання. Якщо ви говорите про букві «a», то спочатку дайте дитині слова, де ця літера позначає звук [æ] — «cat», «fat», «dad» і т. д.

Потім йдемо до таких буквах: «b», «c», «d» і т. д, для яких теж беремо тільки один тип читання. І тільки на другому колі розповідаємо про наступний тип.

Читайте також:  Як пишуться імена англійською: універсальна таблиця транслітерації

 Ефективне навчання англійської мови для дітей 5 6 років: поради батькам

Яку форму навчання застосовувати і на що звертати увагу

Якщо ви перебуваєте в роздумах, яку вибрати форму навчання (групову чи індивідуальну), то придивіться до своєї дитини.

Проаналізуйте його схильності та інтереси: він любить проводити час, граючи в активні ігри з друзями або воліє проводити час малюючи або розглядаючи книжку з картинками. Діткам, яким подобаються гучні компанії підійдуть групові заняття, більш скромним швидше за все будуть до вподоби індивідуальні заняття з репетитором.

 • Групові заняття

Якщо ви вибираєте групові заняття, де крім вивчення англійської мови поліпшуються навички спілкування і взаємодії в колективі, діти вчаться співпрацювати і змагатися, то потрібно звернути увагу на курси чи школи.

При виборі курсу англійської для дітей потрібно звернути увагу на те, як довго існує школа, і чи є в ній спеціальна програма навчання для дітей, з якої ви могли б познайомитися.

Також зверніть увагу, де будуть проходити заняття, адже англійська найкраще буде засвоюватися в ігровій формі, тому м’який килим, місце, де можна пограти, іграшки і плакати, різнокольорові кубики і плакати з яскравими і великими елементами гри (алфавітом, числами), а також матеріали для творчості просто обов’язкові.

Ще маленький нюанс — у групі не повинна бути більше 6 осіб, тоді викладач зможе приділити увагу кожній дитині.

Відмінним плюсом також буде можливість відвідати перше заняття і вам самим. Зможете остаточно визначитися, чи підходить вам такий формат навчання, і наскільки комфортно себе відчуває ваша дитина на занятті.

 

 • Індивідуальні заняття

Якщо ваш малюк віддає перевагу менш галасливі компанії, можна подумати про заняттях з репетитором.

Ми можемо вам запропонувати Англійську по скайпу для дітей. Вам не потрібно буде їздити на заняття або запрошувати когось додому. Ви завжди зможете слідкувати за навчальним процесом і ми підберемо викладача, який зможе захопити вашої дитини англійською.

Також звертаємо вашу увагу на той факт, що формат навчання англійської по Skype підходить дітям від 6 років і вище. Дітям раннього віку ми рекомендуємо займатися англійською в локальних школах, так як їх сприйняття і посидючості недостатньо для ефективного засвоєння інформації по Skype.

Оптимальна тривалість заняття для дітей45 хвилин, так як при навчанні один на один з репетитором, малюкові складно сконцентрувати свою увагу більш ніж на 20 хвилин.

Як вивчати англійську мову з дитиною самостійно

Варіант самостійного вивчення англійської з дитиною буде працювати для тих, хто сам вже непогано орієнтується в мові.

Дитину можна зацікавити «лялькою-іноземкою». Купуєте ляльку-рукавичку і знайомите її з малюком, не забувши при цьому згадати, що вона нічого не розуміє по-російськи. І щоб поспілкуватися з лялькою, дитині необхідно вивчити новий, але цікавий мову. Далі ви можете дивитися мультики з цією лялькою, грати в розвиваючі ігри, вчити пісеньки і віршики.

Читайте також:  Ідіома тижня: Break a leg!

 Ефективне навчання англійської мови для дітей 5 6 років: поради батькам

Ділимося з вами простими правилами, що допоможуть навчити дитину англійської:

 • Зробіть англійська частиною вашого повсякденного життя.

Не обмежуйте вивчення мови тимчасовими рамками. Прочитайте віршик під час обіду, заспівайте пісеньку поки купаєтеся у ванній, подивіться мультик вранці, перед тим як піти в садок, прочитайте англійську казку в оригіналі на ніч. Чим більше ваш малюк чує англійську мову, тим легше йому буде вивчити мову.

 • Надихайте вашої дитини.

Покажіть на своєму прикладі, що англійська — це веселе і цікаве проведення часу. Підбадьорюйте його, навіть якщо у нього не виходить зробити все правильно.

 • Не критикуйте кожну помилку дитини.

Виправляти помилки потрібно вкрай акуратно, так, щоб ні в якому разі не образити дитину. Адже він переносить оцінку своїх дій на оцінку себе як особистості. Ваша фіксація уваги на помилках може відбити у нього всякий інтерес до занять. Пам’ятайте, що насамперед ви оцінюєте успіхи дитини, а не його недоробки.

 Ефективне навчання англійської мови для дітей 5 6 років: поради батькам

 • Не забувайте, що дітям швидко стає нудно.

Якщо ви бачите, що ваша дитина занудьгував або втратив інтерес до завдання, не наполягайте на його виконання. Краще зробіть перерву, а потім, за умови, що дитина готова продовжувати, поверніться до вправи знову.

 • Не забувайте про вікові особливості.

Поступовість. Багато батьки чекають швидких і значних результатів після того, як віддали дитину на навчання. Але не забувайте, що мозок дитини влаштований як губка, він спочатку повинен ввібрати достатню кількість інформації, а вже потім видавати результати.

Підтримка і похвала. Не сваріть дитину, якщо він одразу не згадав потрібне слово або речення, дайте йому час згадати. Пам’ятайте, що в ранньому віці діти повинні навчитися отримувати задоволення від іноземної мови. Хваліть дитину якомога частіше.

 Ефективне навчання англійської мови для дітей 5 6 років: поради батькам

Висновок

Дитину ні в якому разі не можна примушувати до заняття англійською мовою. Спочатку він його просто чує, потім він слухає та спостерігає, а потім ви підносите йому навчання у формі веселої гри, в якій він хоче брати участь разом з вами.

Що ж, тепер ви знаєте, як почати вивчення англійської мови з дітьми 5-6 років. Застосовуйте ці знання і ваша дитина буде вдячний!

Good luck with your kids and your English!

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: