Ефективне вивчення англійської мови – 5 основних способів

Вступ

Думаєте як ефективно вивчити англійську мову, але в подиві з чого почати? Мета воістину стоїть, однак одного бажання недостатньо. Варто зазначити, що сьогодні популярністю користуються як нетрадиційні техніки вивчення, так і класичні.

3023a072bdeb15e7b412bdf239abbebb Ефективне вивчення англійської мови   5 основних способів

Безсумнівно, у кожного з них є певні особливості й переваги. Ефективність того чи іншого способу буде залежати від ряду факторів, а саме:

  • Програми навчання;
  • Способи вивчення;
  • Обраного формату;
  • Здібностей людини.

Розглянемо найбільш ефективні способи вивчення англійської мови:

Інтервальні повторення

Завдяки цій техніці людина має можливість швидко запам’ятовувати поняття і слова. Її суть полягає в тому, що слід повторювати вже раніше пройдений матеріал. Чим більше часу проходить, тим менше повинні бути ці інтервали.

З допомогою спеціальних програм є можливість відслідковувати кількість вивчених слів, а потім – оживляти їх у своєму розумі через певний час. Крім того, нові уроки повинні бути складені з урахуванням вивченого матеріалу. Інтервальні повторення в англійській мові дозволять міцно і надовго закріпити набуті знання.

Дистанційний спосіб вивчення мови

Цей метод передбачає індивідуальне та групове навчання з допомогою так званого віддаленого спілкування, а саме – через Skype або на базі онлайн платформ. Величезну роль у процесі навчання відіграє самостійне вивчення. Брак часу і нинішній темп життя сприяють тому, що у цієї методики з кожним роком стає все більше прихильників.

Що передбачає собою самостійне навчання мови? Воно базується на освоєнні матеріалу власними силами. Людина сама визначає темп і скільки часу він планує виділити для цих занять.

Одним з найбільш вдалих ресурсів для ефективного вивчення англійської мови можна назвати онлайн самовчитель англійської мови Lim English. Регулярні заняття на сайті за власним розкладом дадуть можливість освоїти англійську з нуля своїми силами. Вправи націлені на розвиток базових навичок – читання, письма і аудіювання.

Дивитися приклад проходження уроку “словник”

Читайте також:  Тема "Вегетаріанство"

Метод занурення

Ця техніка навчання є дуже дієвою, так як дозволяє швидко освоїти мову і навіть навчитися вільно володіти ним. З її допомогою у людини збільшується словниковий запас, а нездоланний для багатьох бастіон, пов’язаний з мовним бар’єром, – руйнується.

Ніж вивчення англійської методом занурення відрізняється від інших навчальних технік? Насамперед, інтенсивної розмовної практики, а також постійним тренуванням сприйняття мови на слух. Метод занурення передбачає відпрацювання конструкцій і фраз, які досить часто вживають у повсякденному житті.

Комунікативний спосіб

Абстрактне вивчення англійської мови навряд чи можна назвати захоплюючим. Дослідження показали, що використання цікавого контенту на цільовому мовою сприяє ефективному вивченню англійської мови в найкоротші терміни.

Добре, якщо в програму навчання включають перегляд фільмів, читання різної літератури, прослуховування подкастів. Нерідко учні на таких заняттях розбирають можливі ситуації, з якими можуть зіткнутися в майбутньому. Це дозволяє їм побачити рівень своїх знань і словникового запасу. Завдяки цим діалогам, вони швидше і краще засвоюють не тільки лексику англійської мови, але ще й граматику, фонетику.

Методика асоціацій

7496c7a274ebdf9a59c74a83df46620c Ефективне вивчення англійської мови   5 основних способів

Методика асоціацій в англійській мові при грамотному підході є набагато ефективніше, ніж зубріння. Її суть полягає у підборі підходящої асоціації для нового слова. Лінгвісти відзначають, що цей спосіб є дієвим. Хороші результати досягаються завдяки тому, що отримані знання переносяться в довгострокову пам’ять. Адже слова, які абсолютно не пов’язані з образами, – не відкладаються в пам’яті і відразу забуваються.

Добре, якщо учень не тільки підбере асоціацію, але і візуалізує нове англійське слово або словосполучення. Яким чином? Дослідження підтвердили, що людина відразу запам’ятовує слова, якщо вміє помічати їх у життя, а також чітко представляє в своїй уяві. Нерідко з цією метою використовують невеликі картки, які розкладають по всій квартирі. Вони постійно на увазі, що сприяє швидкому запам’ятовуванню. Крім того, залучається й зорова пам’ять людини.

Читайте також:  Effortless english — англійська мова без зусиль. Методика вивчення англійської

Ясно, що кожна особистість володіє різними здібностями. Тому важливо підібрати відповідну стратегію, яка допоможе в повній мірі розкрити таланти і в найкоротші терміни освоїти англійську мову.

Тут можна ознайомитися з онлайн-вправами за методикою Lim English

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: