Етапи вивчення англійської мови. На шляху до мети

Варто відзначити, що в англійській мові є понад мільйон слів. Російська мова за кількістю слів лише на 3 місці.

Зрозуміло, що всього не охопиш, і іноді потрібно чітко знати етапи вивчення англійської мови.

Отже, розберемо, в якій послідовності вам необхідно оволодівати англійською?

Якщо у вас початковий рівень — то тут нічого не поробиш. У вас 2 варіанти — або вивчати англійську самостійно з самого початку в поодинці, або на перших порах скористатися послугами репетитора. Він підніме ваш рівень за пару місяців і тоді вже ви можете вибирати ваше подальше напрям.

Сходи в оволодінні англійською

На всіх етапах вивчення найголовніше — ваше бажання і мета. Наприклад — «Я хочу вивчити англійську мову за 1 рік в достатній мірі для того, щоб влаштуватися на роботу». Сам процес навчання — не мета, а лише засіб. Пам’ятайте це.

Ще необхідно визначитися.

Можна виділити деякі щаблі у вивченні мови:

 • Необхідно досягти рівня побутового англійської. На це може піти близько 1-2 місяців (в залежності від приділення часу і вашого старання і бажання). Після цих занять ви зможете непогано розуміти мову і ламано спілкуватися з іншими — в аеропорту, банку, магазині і т. д. На цьому етапі потрібно зробити акцент на аудіо матеріали. Виберіть який-небудь корисний курс (для початку у вигляді казок — а потім ускладнюйте) і слухайте його, вбираючи інтонацію.
 • Ваша практика плавно переходить в читання. Причому останнє має займати близько 20% від часу ваших занять. Якщо ваша мета — вивчення розмовної англійської, то вам необхідно слухати 80% часу протягом півроку матеріал, який ви розумієте. Також протягом наступних кількох місяців можете потихеньку почати дивитися різні матеріали — і дійти до перегляду відео англійською. Спочатку дивіться з субтитрами, потім без них (проміжний етап — прочитати субтитри, перевести незнайомі слова і фрази). Можете дивитися один і той же фільм кілька разів, щоб закріпити успіх.
 • Цілеспрямований перегляд відео матеріалів англійською (фільмів — таких, які вам подобаються), аудіо-книг, аудіо-посібників — саме те, що вам подобається. Ваша мета — поповнення словарного запасу (словник повинен бути у вас завжди під рукою).
 • Подальше вдосконалення та підтримання знання мови на рівні. Але запам’ятайте — ви ніколи не навчитеся англійської досконало — так що етап «я знаю весь англійський словник в мільйон слів» відразу відпадає. Вам потрібен язик для певної мети (здати спец. іспит, влаштуватися на роботу тощо).
 • Результати після 1 року занять

  Взагалі, середньостатистичній людині для оволодіння англійською необхідно затратити багато часу і сил. За 1 рік регулярних занять (обов’язково регулярних — по 1 годині у день), можна досягти:

 • Розуміння від 95 % носіїв англійської мови, фільмів англійською.
 • Розуміння від 95 % книг (може бути, не високо художніх), преси (телебачення, газет).
 • Ви зможете виражатися в звичайній розмові англійською і пояснювати що вам треба в 95 % випадків.
 • Якщо ви добре потрудіться і будете стабільно займатися англійською, дотримуючи всі етапи — то словниковий запас ваш буде від 10000 до 12000 слів.

  Далі, якщо ви хочете поїхати на постійне місце проживання за кордон, вам необхідно буде поповнювати словниковий запас і знайомитися з місцевим сленгом та іншими притаманними людям з даної території речами.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: