Firsthand knowledge: досвід вивчення англійської мови

Я вирішила впритул зайнятися англійською мовою, коли з’явилася реальна можливість виїхати за кордон на тривалий час. Справа в тому, що англійська мені давався непогано ще в період школи та університету, але з тих пір пройшло багато часу.

З’ясувалося, що цього часу виявилося достатньо, щоб геть забути англійську мову! На той момент я через слово могла розуміти англійську мову. А при спробі відповісти на питання або розповісти що-небудь англійською у мене виникали великі проблеми – я намагалася зберігати серйозне і сконцентроване особа, коли в голові починався судомний повільний підбір слів.

Після того як я зрозуміла, що мого словникового запасу зовсім недостатньо, я намагалася самостійно опанувати мову, часто включала англійське радіо, шукала підручники, якими користувалася під час навчання, але особливих успіхів не змогла досягти, тому зважилася на вивчення англійської мови через інтернет. Переглядала безкоштовні уроки, які могла знайти в мережі, але через деякий час стала розуміти, що цього явно недостатньо, та й не завжди знаходила для цього часу, все-таки, коли тебе ніхто не контролює, важко виділити хоча б півгодини на те, що не дає миттєвого і зрозумілого результату. Тоді я звернулася в онлайн-школу Lingvister.

Спочатку проконсультувалася по телефону з менеджером, після чого зважилася на пробне заняття. Хоча воно мені й здалося спочатку складним, але я відчувала, що це саме те, що мені зможе допомогти згадати мову і почати на ньому розмовляти! Наступне заняття вже не здавалося таким вже лякаюче-складним.

Моєю головною метою було навчитися спілкуватися і говорити зрозумілою іншим людям англійською. Тому, в першу чергу, ще коли я переглядала варіанти навчання, мене зацікавила програма «Розмовна англійська мова». Величезним зручністю стало те, що заняття проводяться через програму Skype. Я давно користуюся нею і сама не раз переконувалася, що вона значно полегшує спілкування, особливо з далекими родичами.

Так як з наявними знаннями я відчувала себе вкрай невпевнено, мене порадувало, що заняття можуть проводитися в індивідуальному порядку (в групі я б абсолютно точно відчувала себе некомфортно). Тільки через деякий час я захотіла спробувати групові заняття. Як виявилося, різниця суттєва! Переваги того чи іншого виду занять відчуваються відразу.

Кожен раз я дізнавалася і те, що вже колись знала, і багато нової інформації. Звичайно, вже знайома мені інформація вкладалася в голові легше. З кожним заняттям приходило усвідомлення того, що сама б я навряд чи змогла домогтися таких результатів, так як без сторонньої допомоги мені дуже складно зрозуміти, на що саме треба звернути увагу.

Дуже порадувало, що заняття проходять цікаво і на одному диханні. Поступово імітуються ті чи інші життєві ситуації, з якими явно можна зустрітися під час перебування за кордоном. До того ж, в рамках занять ми постійно слухали аудіо, дивилися та обговорювали відео. Велику роль зіграло живе спілкування на різні теми.

Для підготовки до занять я отримувала різні завдання. І навіть якщо враховувати те, що на підготовку у мене не завжди вистачало часу, вже під час занять я починала розуміти багато чого з того, що раніше для мене здавалося незрозумілим і заплутаним.

Якщо на перших заняттях я боялася, що мене постійно будуть оцінювати, будуть сміятися над моїми безглуздими помилками, то на першому ж занятті я зрозуміла, що це абсолютно не відноситься до цієї школи. Мені дуже сподобалося, що при спілкуванні з викладачем відчувається, що тобі допомагають, направляють, а не критикують.

Заняття проводяться в невимушеній і легкій манері. Тепер мене зовсім не лякають складні лексичні конструкції, а саме ставлення викладача до себе залишає тільки позитивні емоції! Це змушує після кожного заняття з нетерпінням чекати наступного. Кожен раз усвідомлюєш реальні результати, яких вдається досягти. Вже через місяць я відчула зовсім інший рівень і розуміння особливостей спілкування англійською мовою. Постійне спілкування з викладачем допомагало мені абстрагуватися від реальності й переносив мене в світ зовсім інший для мене країни.

З викладачем мені дуже пощастило! Заняття зазвичай пролітають так швидко, що не встигаєш схаменутися. Розмовляти можна практично на будь-яку тему, при цьому легко і без напрягів. Розклад занять підбиралися спеціально під мій графік.

Завдяки безпосередньому спілкуванню з викладачем англійською мовою звикаєш відразу користуватися тими чи іншими фразами, починаєш розуміти, як правильно їх вживати, тому нові слова запам’ятовуються дуже швидко. Якщо раніше у мене виникало почуття страху почати розмовляти англійською мовою, то зараз я розумію, що це зовсім нескладно. І навіть якщо я не вважаю себе професіоналом в області англійської мови, я розумію, що для мене немає нічого недосяжного.

Ольга Мельникова,

студентка Онлайн-школи іноземних мов “LINGVISTER”

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: