Фонетична зарядка на англійській мові, приклади

Постійно зростаючий інтерес до вивчення іноземних мов, у тому числі і англійської, стає основою для постійного зростання навчальних посібників, поширенню тренувань навичок, які раніше не були представлені широко.

Фонетична зарядка на англійській мові служить для того, щоб англійська мова людини не тільки був вірним з точки зору граматики, але і схожим на справжній англійський з точки зору вимови.

Далеко не всі вчителі приділяють вивченню фонетики англійської мови належну увагу. А адже це дуже важливо. Знання основних правил читання англійською зовсім не означає, що людина буде розмовляти правильно.

Вимова є основою знання мови. По ньому судитимуть ваш рівень знання англійської. Якщо вчасно не виправити неправильне вимова, в подальшому зробити це буде дуже складно, якщо не неможливо. До того ж, в англійській мові нерідкі випадки, коли правильність вимови дорівнює правильності сказаного і навпаки.

При ознайомленні з правильною вимовою, учень повинен знайомитися з ним в живу, це ідеальний варіант і можливість відразу навчитися правильно вимовляти слова.

Є приклади фонетичної зарядки на англійській мові. Наприклад, відмінна вправа для початківців вивчати фонетику англійської мови, коли вчитель називає те, англійські, Російські звуки. А учні повинні вгадати, який звук – російська, а який – англійська.

Схоже вправа тренує розуміння ударних слів у реченні. Наприклад, учитель вимовляє речення, а учень повинен сказати, яке слово в ньому ударне. При цьому, тренуючи фонетику англійських звуків, учні повинні чітко знати, як вимовляється той чи інший звук в англійській мові. Тоді правильне вимова сформується не навмання, а з чітким знанням правильності вимови того або іншого звуку в чужій мові.

Якщо ж учень буде імітуватися правильну вимову, але чітко не знати, як повинен звучати звук, він ніколи не доможеться чистоти вимови. На практиці така підміна не повинна допускатися, інакше може призвести до проблеми комунікації з носіями мови.

Читайте також:  Long Life.

Прикладами вправ з фонетичній зарядці можуть служити такі:

 • Вимова звуків слідом за вчителем, звертаючи увагу на їх стислість;
 • Вимова слів за зразком, при цьому ваша мета – конкретний звук, наприклад, а;
 • Вимова слів, і особливу увагу приділяти наголосу;
 • Вимова словосполучень без пауз;
 • Вимова пропозицій, при цьому увагу приділяємо мелодиці;
 • Вимова пропозиції, при цьому особливу увагу звертаємо на паузи;
 • Слухати запис або текст, який записаний з паузами. Ці паузи потрібно використовувати з метою повторення речень, тексту.

З цих прикладів стає зрозумілим, що правильно вимову можна сформувати не тільки знаючи певні звуки, але і слова, словосполучення і цілі речення.

Найпоширеніша зарядка з фонетики триває 10 хв часу на початку уроку, щоб закласти основу правильної вимови і сприйняття звуків протягом уроку надалі. Учитель коментує вимовні учнями звуки, перед цим передаючи їм вправу у вигляді невеликого вірша. Кожен учень повинен виголосити вправу. Кожен звук в зарядці-вправі повинен бути розібраний.

b63c273414dd586252383147610af345 Фонетична зарядка на англійській мові, прикладиМатеріал для навчання за методикою фонетичної зарядки потрібно вибирати, грунтуючись на тому, які цілі комунікації переслідує вправу. Краще всього підходять вірші, прислів’я, віршики, пісні та скоромовки.

Є так звані фонетико-граматичні зарядки. Вони допомагають вивчати граматичні структури, не забуваючи при цьому про фонетику. Учитель може запропонувати учням самим придумати фонетичні римовані вправи, щоб перевірити, чи вивчили вони граматику.

Деякі фонетичні зарядки тренують мелодику мови, правильне оформлення промови.

Фонетичні зарядки, які ми розглянемо нижче, відносяться до інтонаційним.

В цілому людина, що володіє англійською мовою на середньому рівні, повинен знати п’ять видів інтонації англійської мови:

 • Високий висхідний подтон
 • високий спадний подтон
 • низький висхідний подтон
 • низький спадний подтон
 • спадний висхідний подтон
Читайте також:  Текст і переклад Aerials System of a Down

Деякі вправи з вивчення тонів англійської мови передбачають позначення їх стрілками в тексті. І учень повинен з потрібним тоном декларувати вірш або текст.

Також до підвиду фонетичної зарядки відноситься вправа на наголос у реченні. Як правило, такі вправи також позначаються в тексті спеціальними галочками над словами.

При проходженні вправ на тон або наголос, найкраще записувати свою мову за допомогою диктофона. Тоді ви зможете тверезо оцінити, наскільки провальний тон вашого англійської.

Останній вид фонетичної зарядки англійською – зарядка на ритм. В англійській мові часто чергуються наголошені склади. Тому при читанні віршів, краще всього відбивати собі ритм. Якщо ви будете щодня або хоча б просто часто займатися такими вправами, звучання вашого англійської мови незабаром покращиться, а значить, при спілкуванні з носіями мови ваш англійська буде виглядати більш солідно, грунтовно.

Онлайн самовчитель Lim English приділяє велику увагу відпрацювання вимови. Для цього призначені дві вправи: Аудіювання і Усний переклад. Реєструйтесь по посиланню і приступайте до відпрацювання правильної вимови!

На фонетичну зарядку – ставай!

Вимовте разом з диктором слова. Виберіть повторюється в кожному слові звук.

 • oh, no, go, nope, poker, nose …[a][əʊ][u] .

 • tea, tone, teenager, laptop, particular …[i:][p][t] .

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Вкажіть, який звук є в усіх словах.

 • see, less, mistletoe, stilettos, mosquito …[t][s][l] .

 • pet, keep, potato, picnic, cop …[t][k][p]< .

 • wave, late, blazer, pale, cake …[e][w][ei] .

 • zero, rose, Brazil, cousin, zeal …[i][z][r] .

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Вимовте разом з диктором пропозицію.

 • Wow! What a wonderful cow!

 • This thing isn’t worthy to be seen.

 • Early birds learn a lot.

Більше вправ

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: