Фрази, які можуть врятувати вам життя. Англійська для екстрених ситуацій

Всім привіт! З-за карантину природа очистилася. У води Венеції повернулися дельфіни, а на канал EnglishDom повернувся Вітя. І тепер він поділиться набором фраз, які можуть врятувати вам життя за кордоном.

Сподіваємося, вам ніколи не знадобиться, але він надзвичайних ситуацій ніхто не застрахований. Краще бути готовим до всього. Згодні? Тоді приємного перегляду!

Слухай нас на Яндекс Музика, Google Podcasts, iTunes Soundcloud або Spotify Став лайки, коментуй і отримуй знання першим!

Англійські фрази для екстрених ситуацій

Надзвичайні ситуації трапляються завжди несподівано, до них не підготуєшся і передбачити їх важко, а адже таке може статися і за кордоном, коли ви можете несподівано застрягти в чужій країні, наприклад під час карантину, або вам несподівано стало погано за кордоном, або на вас напали, або пожежа.

Загалом, вам у будь-який момент може знадобиться допомога і чим краще ви зможете описати надзвичайну ситуацію, тим швидше вам зможуть надати допомогу, адже люди повинні розуміти яка конкретно потрібна допомога, як її терміново потрібно надати і як запобігти важкі наслідки.

Звичайно ж, найбільш часті поради, які ви можете почути це “Не панікуйте!” і “Зберігайте спокій!”, але щоб його зберегти, потрібно чітко розуміти, як діяти і що говорити.Тому сьогодні ми розберемо тільки дійсно корисні фрази.

І критично важливо знати їх, щоб вони просто автоматом виникли в необхідний момент у вашій голові, адже так ви можете не просто уникнути неприємних наслідків, а також врятувати життя.

Не будемо згадувати очевидне, дзвінок в 911 або фразу Help! Саме перше, що важливо знати, це фрази для медичної допомоги, оскільки, як ми знаємо, здоров’я це найголовніше.

Для початку необхідно знати, як попросити викликати швидку допомогу чи лікаря.

Call an ambulance! Викличте швидку!
Або ж Call the doctor! Викличте лікаря!.

Почувши таку фразу, вас обов’язково запитають, що сталося, щоб більш чітко розуміти ситуацію і пояснити її по телефону.

Ситуації можуть бути різні, але зараз давайте спробуємо пояснити їх простим способом. Приміром, для того, щоб описати що вам важко щось робити ви можете використовувати тільки модальне дієслово can.

I can’t see! Я не можу бачити!
I can’t breathe! Я не можу дихати!
I can’t move! Я не можу рухатися!

Здавалося б, такі прості фрази, але якщо з голови вилетіло все, таким простим способом можна пояснити ваші відчуття.

Давайте розглянемо більш детальні варіанти.

Якщо вам важко дихати, ви можете сказати “i’m having trouble breathing.” “У мене проблеми з диханням.”, це більш спокійний варіант, або коли вам зовсім важко дихати, можна сказати “i’m choking.” “Я задихаюся!”.

Якщо ж проблеми виникли у вашого близького, можете також сказати:“He can’t breathe!” “Він не може дихати.”, “She is choking.” “Вона задихається.”.

Припустимо може бути така ситуація, що хтось отримав якесь серйозне поранення, можна сказати “i’ve been hurt.” “Я отримав поранення.” або “i’ve been injured.” “Я отримав поранення.”.

Також у поїздці кудись, особливо якщо це скеляста місцевість, можна отримати перелом якійсь частині тіла, в цьому випадку вам потрібно буде сказати так: “He has broken his leg/ arm/ finger.” “Він зламав ногу/ руку/ палець.” і ось тут можна підібрати будь-яку частину тіла, головне запам’ятати основне “have broken”.

Не забуваємо про ще одну небезпеку – опіки. Адже опік можна отримати не тільки від вогню, тому завжди необхідно пам’ятати для таких випадків “I got a burn.” “Я отримав опік.”. Найкраще доповнити чого ви отримали опік, оскільки від цього залежить вид допомоги, який вам представлять.

Ще однією частою ситуацією буває запаморочення і трапляється воно досить несподівано, на такий випадок запам’ятаємо “I feel dizzy.” або “i’m feeling dizzy.” “У мене запаморочення.”.

Надзвичайно важкі ситуації

Бувають і зовсім небезпечні випадки, коли необхідно швидко реагувати, а знати в чому саме проблема ще більш необхідно, що вам могли надати невідкладну допомогу.

Один з таких випадків “heart attack”“серцевий напад”. Це зовсім несподівана проблема, але коли таке сталося, вам варто сказати “I think i’m having a heart attack. Please call the doctor.” “Здається у мене серцевий напад. Будь ласка, викличте лікаря.”. Якщо ж напад у кого-то, то все точно також “I think he’s having a heart attack. Call an ambulance.”.

У подібних випадках завжди потрібно знати, чи є у людини пульс, якщо ж пульс слабкий тоді ви скажіть “He has weak pulse.”, а якщо пульсу немає тоді “He has no pulse.”.

Просимо про допомогу навколишній

І коли таке трапляється, навіть з перехожими на вулиці, важливо не залишатися осторонь, а допомогти. На такі випадки теж потрібно знати відповідні фрази, які можна використати.

Приміром, якщо трапилося нещасна пригода, ви скажете:

“There’s been an accident. Can someone call an ambulance?” “Там сталося нещасна пригода. Чи хтось може викликати швидку?”

Так вам швидше не будуть задавати уточнюючих питань, а відразу викликають швидку, щоб не втрачати час.

Поки швидка їде, найкраще що можна зробити, це представити людині відразу ж невідкладну медичну допомогу, але ймовірно, що неподалік є лікар, тоді ви голосно запитайте:

 “There Is a doctor here?” “Чи є тут лікар?”.

Припустимо сталося так, що лікаря поруч не виявилося, тоді потрібно запитати “Does anyone know how to do CPR?” “Хтось знає як робити серцево-легеневу реанімацію?”, ну або по простому “масаж серця”. CPR расшифровуется як “сardiopulmonary resuscitation”, що в перекладі буде “серцево-легенева реанімація” це список процедур першої допомоги людині, у якого була зупинка серця, який не дихає або у нього немає пульсу.

Те, що нам знайоме, як “масаж серця”, в англійській називає “Hands Only CPR”, тобто “серцево-легенева реанімація тільки руками, оскільки сама процедура передбачає не тільки масаж серця, а більше дій.

До речі, про такий вельми корисно і потрібно знати, на YouTube можна знайти безліч роликів, де пояснюють, як правильно робити масаж серця і як взагалі діяти в таких ситуаціях. У Британії навіть зняли соціальну рекламу із зіркою футболу і відомим актором по фільму Гая Річі — Вінні Джонсом. Там він докладно пояснює, що потрібно робити, якщо у кого зупинилося серце.

 

І на додаток, якщо когось треба поквапити, скажіть “Please hurry!” “Будь ласка, покваптеся!”, можна було б сказати просто “Hurry!”, але не забуваємо про ввічливість.

Це не вся інформація по цій темі. Дивіться відео спочатку, щоб дізнатися більше.

Також нагадуємо, що ви можете прийти на урок з викладачем по скайп, де в ролях, реальним живим спілкуванням опрацювати з ним свою англійську. Записуйтесь на безкоштовний пробний урок тут.

А поки ми прощаємося з вами до наступної статті/відео. Поки!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн