Футбол по-англійськи. Твір (текст) англійською про футбол: позиції у футболі англійською, команди

Чарівник-м’яч

f15f9615e20226ff4dbda6494de4a478 Футбол по англійськи. Твір (текст) англійською про футбол: позиції у футболі англійською, команди

М’яч – це одне з найдивовижніших винаходів людства. Це вдосконалений протягом багатьох століть сферичний предмет застосовується в більшості командних видів спорту, серед яких особливе місце займає футбол. У вигляді, близькому до сучасного, футбол виник в Англії ще на початку дев’ятнадцятого століття. Єдиних правил не було довгий час, і командам кожен раз доводилося обговорювати умови гри. Це положення не влаштовувало багатьох, і в 1846 році були введені перші, так звані, «Кембриджські правила».

Правила поступово удосконалювалися, і гра з часом стала дуже видовищною для глядачів і привабливою для спортсменів. Слово футбол англійською означає «ножний м’яч», але у російську мову воно увійшло у своєму оригінальному вигляді за аналогією з гандболом (ручний м’яч). “Foot”, як знає більшість із вас, – нога, а “ball” – це м’яч.

Походження назви: як по-англійськи пишеться футбол?

5029a722e55d27be7d463fd500d3ec2e Футбол по англійськи. Твір (текст) англійською про футбол: позиції у футболі англійською, командиЯк по-англійськи пишеться футбол легко запам’ятати. Є такий спосіб утворення лексичних одиниць, який називається словосложением. У нашому випадку слово вийшло простим злиттям двох частин “foot” + “ball” = “football”.

Ця назва поширилася по всьому світу, але в США їм назвали зовсім іншу гру. Багато європейці досі дивуються, що в цій країні футбол по-англійськи зовсім не схожий на футбол по-американськи. В американському футболі найчастіше за м’яч хапаються руками, а в англійському варіанті польовим гравцям це категорично заборонено.

Довгий час англійський футбол був у США непопулярний, але в останні десятиліття число шанувальників цієї гри стало нестримно зростати, хоча називають її словом “soccer”. Так що, якщо ви поїдете в цю країну, необхідно розрізняти ці два різних види командної гри. Таким чином, для слова футбол переклад на американський англійський «видасть» абсолютно несподіваний результат.

Читайте також:  Випуск 19 - АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ БІЗНЕСУ

Поступово правила удосконалювалися, і футбол у багатьох країнах перетворився з виду спорту в якусь подобу релігії. Тепер навіть американські гравці в “soccer” домагаються значних успіхів на міжнародній арені. При вивченні мови твір англійською про футбол за цією близькою для багатьох темі нікого не здивує.

Як писати твір англійською про футбол

Давайте складемо план вашої письмової роботи. Твір англійською мовою можна умовно розбити на три частини:

Title. Назва

Introduction. Вступ, в якому ставиться проблематика.

Body. Основна (переважна) частина, що складається з двох і більше абзаців.

Conclusion. Висновок, в якому повертаються до змісту першого абзацу і на підставі основної частини роблять висновок.

Тепер спробуємо підібрати назву і почати кожен абзац:

Title: Why football? (Чому футбол?)

Introduction: Football is the most popular sport team almost all around the world (Футбол – це найпопулярніший вид командного спорту майже в усьому світі…

Body:
Paragraph 1 Football appeared very long ago (Футбол з’явився дуже давно)…

Paragraph 2 Nowadays people construct big football stadiums (В наші дні люди будують великі стадіони)…

Conclusion: These days any other sport cannot compete football with (В наші дні жоден вид спорту не може конкурувати)…

Перекладаємо текст про футбол з англійської на російську

Спробуйте перевести наступний короткий текст про футбол англійською мовою самостійно:

Football stadium

c26b52a211a05bad6cc9a24cd6a5dce7 Футбол по англійськи. Твір (текст) англійською про футбол: позиції у футболі англійською, команди

Why do people come to the stadium? They get excited long before the teams appear on the field. When football players start the game, the excitement grows bigger. It turns into roar of the fans when someone scores a goal. They love football. They are mad about football!

Читайте також:  Англійська для подорожей - основні фрази англійською мовою для туристів

 

Позиції у футболі англійською

eef0650fdfe81895d617b634a62154bf Футбол по англійськи. Твір (текст) англійською про футбол: позиції у футболі англійською, командиІноді ви можете почути, як іменуються позиції у футболі англійською мовою від футбольних коментаторів. Воротаря вони можуть назвати голкіпером (goal keeper), нападника – форвардом (forward), а центрального півзахисника – хавбеком (half-back). Захисників можна називати одним словом – defender, але у них різні амплуа. Тому більш вузькі спеціалізації» звучать, як sweeper – вільний захисник, right full back і left full back (правий і лівий захисник). Попереду також не все так просто: відтягнутого півзахисника називають defensive midfielder, правого і лівого – right midfielder і left midfielder.

Якщо ви зацікавитесь амплуа футболістів більше, то виявите, що їх близько 15, хоча на поле виходять лише 11 гравців. Вся справа в плані гри, складеному тренерами. Багато позиції називаються по-різному, і поглиблені їх знання потрібні хіба що тренерам і професійним футболістам. Хоча Lim English і не сумнівається, що хто-небудь з вас ними стануть.

Англійські команди з футболу

95647cd0fb1b0fbe330c0e1b901fb669 Футбол по англійськи. Твір (текст) англійською про футбол: позиції у футболі англійською, команди

Всім відомі такі англійські команди з футболу як Ліверпуль, Манчестер Юнайтед, Манчестер Сіті, Челсі, Арсенал та інші. Англійською вони звучать як Liverpool, Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal. Коли зустрічаються команди з одного міста, наприклад, Арсенал і Челсі, то таке протистояння називають дербі – derby.

Lim English запрошує вас на футбол. Ми впевнені, що хто-небудь з вас зможе «заводити» вболівальників на якомусь стадіоні у Великобританії англійськими «кричалками».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: