Ідіома тижня: to break the mould

Переклад: порвати шаблон, вийти за рамки, піти наперекір традиціям, зруйнувати стереотип, йти врозріз з умовностями, вести себе оригінально, діяти нешаблонно

Синоніми: to convention defy

Приклади:

The anarchist painter is not the one who will create anarchist pictures, but the one who will fight with all his individuality trying to break the mould of commonplace art. (Paul Signac)

My mind rebels at stagnation. Give me problems, give me work, give me the most abstruse cryptogram, or the most intricate analysis to break the mould of thinking, and I am in my own proper atmosphere. But I abhor the dull routine of existence. I crave for mental exaltation. (Arthur Conan Doyle)

As long as habit and routine dictate the pattern of living, new dimensions of the soul will not emerge until you break the mould. (Henry Van Dyke)

Походження: В сучасній англійській слово “mould” відноситься до “mold” як слово “colour” відноситься до “color”: перше написання характерно для британського варіанту англійської, а спрощена різновид прижилася в американському англійському. Саме тому сьогодні в пресі можна зустріти і ідіому “to break the mold”.

Ви чули коли-небудь слово «молдинг»? Це слово прийшло в сферу дизайну інтер’єру та автомобільного тюнінгу від англійського “molding” – лиття. Molding – це декоративна деталь у формі випуклої планки, яка зараз найчастіше виготовляється з поліуретану, але спочатку вона відливалася з гіпсу в спеціальних формах – moulds. Металеві форми використовуються в масовому виробництві для того, щоб якийсь продукт можна було скопіювати знову і знову, а копії при цьому ідеально повторювали прототип. Так що походження ідіоми “to break the mould” досить нехитро: ця фраза описує вчинки або поведінку, які буквально “розривають шаблон”, не вписуються в лекала, трафарети і виходять за межі форми.

В романі Джека Лондона «Поклик предків» один з героїв вимовляє таку фразу: “Never was there such a dog. When he was made the mold was broke.” Якщо хтось скаже Вам “God broke the mold when he made you”, знайте, що це комплімент, адже це означає, що Ви унікальні, і такий, як Ви, більше ніколи не буде створений, тому що форма знищена.

Перевірте себе:

Dactyloscopy broke the mould of forensic science and

  • set up the world’s first fingerprint bureau.
  • increased the number of false accusations.
  • was abandoned a decade later as ineffective.
  • Правильна відповідь на наш попередній тест – варіант З.

    idioma nedeli: to break the mould26 Ідіома тижня: to break the mould

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: