Ігри на англійській мові для дітей і школярів на уроках англійської

Вступ

Вивчення англійської завжди являє собою криву, на кожному відрізку якій потрібно виконувати певні дії, щоб досягти максимального знання мови. Знання граматики, правил читання, говоріння, поступове збільшення словникового запасу – усі ці дії неодмінно приведуть до успіху. Але не варто забувати про захоплюючій складовою, без якої досить складно уявити вивчення мови.

Отже, ігри англійською мовою – це можливість отримати знання у веселій та цікавій формі, в результаті чого розвивається не лише сприйняття мови, але й пам’ять, мислення, кмітливість та увагу. Основною перевагою ігор залишається їх затребуваність і актуальність під час навчального процесу, у результаті чого деякі теми можуть бути засвоєні набагато швидше і простіше.

Ігри на уроках англійської мови

Ігри для вивчення англійської мови, використовувані на уроці, можна розділити на наступні:

  • граматичні;
  • лексичні;
  • фонетичні;
  • орфографічні.

На уроці англійської мовою викладачі сміливо використовують як підготовчі, так і творчі ігри, що призводить до розвитку мовленнєвих умінь і навичок, дає можливість проявити себе у вирішенні певних мовних завдань і прискорює мовленнєві навички, які так потрібні в усному мовленні.

Які можна використовувати ігри на уроках англійської мови? Залежно від теми, ігри можна вводити з самого початку вивчення мови. Так, наприклад, при вивченні голосних звуків, можна зіграти в гру «Чую – не чую». Викладач називає слова, що містять довгі або короткі голосні звуки, а учні піднімають руки в процесі гри (права – довгий звук, ліва – короткий). Якщо заздалегідь поділити учнів на команди – з’явиться додатковий стимул виграти.

Читайте також:  Розмовна англійська — що включає інтенсивний курс?

Діти молодшого шкільного віку запам’ятовують матеріал швидше, якщо перед ними з’являються зорові образи. Так, можна грати в гру «Мішок Санта Клауса», дістаючи з мішка яскраві літери англійського алфавіту, учні при цьому повинні назвати їх правильно.

Для перевірки лексичного запасу відмінно підійде гра під назвою «Які слова ти знаєш?» Вчитель називає букву, а учні повинні згадати всі слова, що починаються на неї. Та команда, яка назвала більше слів, отримує додатковий бал.

Ігри англійською мовою для школярів

З дітьми середнього та старшого шкільного віку можна грати в сучасні ігри, наприклад, називати пари. При цьому на дошку поміщається зображення предмета, а учні повинні назвати споріднене слово (dog puppy, snow – криву, cat kitten) або ж протилежне за значенням (happy – sad, long – short, sunny – cloudy, day – night).

Така гра розвиває не тільки уяву, але й уважність. У старших класах вчителі можуть підключати ігри, що розвивають уміння класифікувати і зіставляти. Так, задаючи питання, учні можуть відгадувати слово, яке загадав вчитель в рамках певної теми. Наприклад, тема «професії», слово «металік». Учні можуть ставити будь-які запитання, щоб відгадати «теслі»:

  • Which instruments does this person work with?
  • Is this profession for men women or?
  • Does it need a uniform?

b6e3f0c2ad845e1775ba84c91056c3c7 Ігри на англійській мові для дітей і школярів на уроках англійськоїВідмінно представлені ігри для вивчення англійської мови в підручниках «Family and friends», причому навіть початківці знайомство з мовою діти, чудово вписуються в роль ставить і відповідає на питання. Часто перед очима учень бачить картинку, на якій написаний вік, зображений прапор країни або що-небудь інше. Задаючи навідні запитання, дитина повинна вгадати героя на картинці:

Is it a girl?
Yes, it is.
Where is she from?
She’s from the UK.
How old is she?
She’s eight.
It’s Jane!

Починаючи з середнього шкільного віку для навчання англійської можна використовувати онлайн тренажери. У них теж присутній елемент гри. У нашій розробці – самовчителі Lim English – можна складати з карток зі словами цілі речення, друкувати слова з клавіатури на слух, а “розумна” система сама вкаже на помилки.

Ознайомитися з вправами онлайн тренажера Lim English

Читайте також:  Міжнародні іспити на знання англійської мови KET, PET, FCE, CAE, CPE, IELTS, BEC, ILEC

Іграшки для навчання дітей англійської

71f60e2bb5777b59e2a3a630cd931a00 Ігри на англійській мові для дітей і школярів на уроках англійськоїЗбираючись пограти в ігри англійською мовою, зверніть увагу на навчальні іграшки. Сьогодні знайти їх не складе труднощів. Це можуть бути і навчальні інтерактивні ігри; говорять дошки, називають алфавіт і цифри; говорять абетки; іграшки Fisher Price, навчають дитину не тільки окремих слів, але і виразів, пісеньки, квітам, частинам тіла; іграшки фірми Chicco для карапузів, які тільки починають знайомство з іноземною мовою, що дозволяють запам’ятати кольори, назви предметів і вивчити легкі пісні.

При покупці іграшок, які говорять англійською мовою, пам’ятайте, що товар повинен видавати правильні звуки – в іншому випадку дитина запам’ятає все так, як робити того не варто. Основа все ж повинна закладатися дорослим, який буде постійно займатися з малям, а іграшки повинні служити скоріше доповненням, ніж основним матеріалом. Якщо ви хочете виховати білінгва – приділяйте кожній мові рівну кількість часу.

Онлайн ігри англійською мовою

Не варто обходити увагою і онлайн ігри на англійській мові для дітей. Ви можете пошукати такі ресурси в мережі і вибрати саме ті, які вам до душі, але ми рекомендуємо сайт British Council:

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/ru/fun-games

На цьому сайті ви завжди знайдете ігри для найменших, а також ігри англійською мовою для школярів. Тут можна почати знайомство зі звуками, співати пісні, грати в ігри, розставляючи кубики з літерами алфавіту, прикрашати тварин в різні кольори. Для тих, хто вже знайомий з азами англійської, можна пограти в «Забіг з візками». При цьому вам потрібно скласти у візок все, що записано в «shopping list».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: