Ігрове навчання англійської мови

В даний час методика викладання англійської мови розрізняє величезна кількість методів навчання англійській мові. Одним з таких методів є ігровий навчання англійській мові. Таке навчання має свої певні функції:

1. Розважальна функція , таким чином, збуджується інтерес до іноземної мови через ігри.

2. Комунікативна складова. Під час гри дитина активно опановує елементи спілкування.

Відбувається самореалізація дитини. Під час гри він може проявити приховані здібності, які до цього не виявляв.

3. Естетична функція. Дитина отримує не тільки корисні навички та знання, але й задоволення, яке походить від гри. Яку роль здійснюють ігри в навчанні англійській мові?

Гра являє собою особливий процес під час навчання дитини. Вона є засобом виховання та всебічного розвитку дитини. Через гру діти пізнають навколишній світ.

Якщо педагог або батьки хочуть вибрати ігровий метод навчання мови, то перед тим, як приступити до здійснення цього методу, треба поставити перед собою запитання і знайти на них відповіді. Одним з головних питань є той, що запитує, яку ігрову методику треба застосувати, щоб інтерес дитини не згас під час заняття.

Слід зазначити, що ігровий метод застосовується до дітей дошкільного віку та шкільного відповідно. Ігри можуть підрозділятися на наступні категорії:

Предметні
Ділові
Імітаційні
Рольові.

Для малюків раннього віку в основному підходять рольові ігри казкового змісту. Вони не тільки навчаються, але й формують, таким чином, дружний колектив в дитячому саду.

Ігри можна застосувати для того, щоб дізнатися, чи зміг освоїти нову тему дитина чи ні. Під час гри дитина забуває про те, що він може отримати погану оцінку, а просто намагається показати все, що йому запам’яталося. Багато викладачі застосовують саме цей метод оціночної системи, так як діти можуть показати найменший результат у більш строгій атмосфері через переживань про погану оцінку.
Які цілі ставить перед собою ігрове навчання іноземної мови?

Цілями ігрового навчання англійської мови можуть бути наступні фактори:

1. Навчання. Гра повинна розвивати пам’ять дитини, увага, уява, а також мовленнєві навички. Сюди входять також навчання письма англійською мовою;

2. Розвиваюча. Гра повинна розвивати творчі здібності дитини. Виховна. Гра також має звертати увагу на виховання ввічливості, толерантності, товариськості. Розслаблююча. Під час гри дитина просто відпочиває, насолоджується її процесом.

Даний бути заснований від простого до складного. Не варто за один раз зачіпати кілька тем. Всі ігри повинні відповідати тому рівню запасу слів і мовленнєвих здібностей дітей.

Ігри застосовуються постійно на уроці англійської мови. Наприклад, існують ігри, які спрямовані на повторення пройденого матеріалу, лексики, написання слів. Наприклад, це може бути простий діалог між двома учнями.

Щоб поліпшити мовленнєвий розвиток, то ефективним методом буде вивчення ігрових (рольових) віршів. Дитина запам’ятає нову лексику і таким методом поліпшить своє мовленнєвий розвиток. Наведемо в якості прикладу популярний рольової віршик:

What they say

The dog said: “Bark, bark,

Take me to the park.”

The cow said: “moo,moo,

I am a cow. What are you?”

The horse said: “Ha, ha

There is my ma, and there is my pa”.

Багато фахівців в області вивчення іноземної мови стверджують, що ігровий метод навчання є на сьогодні самим популярним і ефективним способом вивчення англійської мови.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: