Іспит з англійської мови IELTS

Існує величезна безліч міжнародних іспитів з англійської мови, про головні з яких ми вже розповіли в попередній статті. Одним з найбільш затребуваних і цінних є іспит IELTS та сертифікат, що отримується після складання іспиту.

Іспит IELTS широко відомий як надійний спосіб перевірити рівень володіння британським варіантом англійської мови, і його результати охоче приймаються в більшості країн світу, незалежно від того, чи йдеться про переїзд на ПМЖ і влаштуванні на роботу за кордоном, про надходження в іноземні навчальні заклади, або про заняття посади в одній з міжнародних організацій.

			ehkzamen ielts po anglijjskomu yazyku		14 Іспит з англійської мови IELTS

Нижче ми докладніше розповімо про те, що являє собою міжнародний іспит з англійської мови IELTS, з яких частин він складається, на який сертифікат ви можете розраховувати, і як можна здати IELTS, пройшовши відповідну підготовку.

Із статті ви дізнаєтесь:

 • Що таке іспит IELTS з англійської мови?
 • Сертифікат іспиту IELTS
 • З чого складається іспит IELTS?
 • Де можна здати пробний тест IELTS? Оффлайн і онлайн тест

Що таке іспит IELTS з англійської мови?

«IELTS» розшифровується як «International English Language Testing System» («Міжнародна система тестування англійської мови») і є одним з так званих «кембриджських» іспитів розроблених Кембриджським університетом способів перевірити рівень володіння англійською мовою, а саме – його британським варіантом.

Він оцінює знання англійської мови по всім аспектам: сприйняття мови на слух, у тому числі з різними акцентами, читання і розуміння текстів з повсякденного і академічного життя, вміння самим користуватися мовою при розмовах і на листі.

Точність оцінки знань дуже висока, і іспит IELTS по праву вважають одним з найбільш надійних і показових іспитів. Результати його здачі приймають в більшості країн Європи, у Великобританії, Канаді, Австралії та Нової Зеландії, а останнім часом все частіше і в США.

Ви можете здати IELTS для «себе», щоб перевірити свій рівень володіння мовою або стати більш привабливим кандидатом на посаду в російській чи міжнародної організації, де вам доведеться мати справу з іноземними колегами і матеріалами. У такому разі його здача може виявитися дуже корисною, хоча і не обов’язкова. А от якщо ви вирішите виїхати на ПМЖ в одну з перерахованих вище країн і отримати там роботу або задумаєте поступити в престижний іноземний вуз, то вибору у вас, швидше за все, не буде. Багато імміграційні агентства та вищі навчальні заклади вимагають наявності сертифікату IELTS в числі інших необхідних документів.

Якщо ви їдете в США (і в деякі регіони Канади), то вам слід замислитися про здачі іспиту TOEFL. На відміну від IELTS, він тестує на знання американського варіанту англійської мови і в США приймається куди більш охоче.

Слід також зазначити, що існує два різновиди IELTS – загальне (General) і академічний (Academic). У разі, якщо ви збираєтеся вступати до вузу чи пов’язати свою діяльність з наукою, вам знадобиться саме остання. Завдання академічної і звичайного IELTS в цілому схожі, але в академічному використовуються тексти науково-публіцистичного стилю і аудіозаписи усного мовлення на відповідну тематику. У них немає нічого, що вимагає спеціальних знань в цих сферах, але лексика і використовуються граматичні конструкції тут все ж таки складніше, ніж загалом IELTS.

Із-за ширшої сфери застосування академічний IELTS набагато популярніше загального; саме його вибирає переважна більшість экзаменуемых. Ще однією причиною вибору на його користь є те, що академічний IELTS коштує стільки ж, скільки і звичайний – близько 14-16 тисяч рублів.

Сертифікат іспиту IELTS

Сертифікат IELTS – офіційний документ, який видається через 13 днів після здачі іспиту (з’явитися за ним можна особисто або отримати кур’єром, а також зажадати відправку копій числом до п’яти в організації за вашим вибором). Отримують його всі, незалежно від результату: не здати іспит неможливо, хоча і є небезпека отримати незадовільну оцінку.

IELTS оцінює ваші знання за 9-бальною системою з точністю до 0,5 бала. Набрати максимальний бал дуже складно; він означає, що ви володієте англійською мовою на рівні освіченого носія, компетентного у всіх сферах мовної діяльності. На щастя, для більшості цілей настільки високий бал не потрібен: навіть факультети вузів, що мають лінгвістичну або комунікаційну спрямованість, вимагають 7,5-8,5 балів. Якщо сфера бажаної освіти не пов’язана з англійською мовою безпосередньо, вистачить і 6-7 балів, а виїхати на ПМЖ і влаштуватися на роботу можна навіть з 4-5 балами.

Крім загальної оцінки, у сертифікаті також вказуються оцінки за кожний з чотирьох модулів іспиту, що допомагає отримати більш детальне уявлення про сильних і слабких сторонах проэкзаменованного. Сертифікат дійсний 2 роки, після чого, якщо в ньому знову з’явиться необхідність, IELTS доведеться складати заново.

З чого складається іспит IELTS?

Іспит IELTS складається з чотирьох модулів загальною тривалістю близько 2 годин 45 хвилин. Перевіряють основні аспекти мовної діяльності:

 • IELTS Listening – сприйняття мови на слух;
 • IELTS Reading – розуміння письмової мови;
 • IELTS Writing – вміння викладати свої думки на папері граматично правильно і використовуючи відповідну лексику;
 • IELTS Speaking – здатність висловлюватися англійською і реагувати на слова співрозмовника.
 • Всі ці модулі, у свою чергу, умовно розділені на окремі етапи, наростаючі по складності. Перерви між першими трьома модулями немає, тому, якщо екзаменується потрібно вийти, робити це доводиться в рахунок часу, відведеного на виконання завдань. Залишати аудиторію під час прослуховування аудіозаписів в рамках модуля Listening заборонено. Заборонено також користуватися шпаргалками будь-якого виду, телефонами, словниками і коректорами.

  Завдання IELTS різноманітні. Крім тестів, де потрібно вибрати правильний варіант відповіді з декількох запропонованих, вам може знадобитися заповнити пропуски або записати потрібну відповідь своїми словами. Також в рамках іспиту вам потрібно написати кілька коротких творів і поспілкуватися з екзаменатором «в живу» в режимі діалогу і монологу.

  Модулі Listening і Speaking в академічному і загальному варіантах IELTS однакові, а от у Reading і Writing варто очікувати тексти різного змісту і складності. Одним із прикладів таких відмінностей є завдання модуля Writing, де в академічному варіанті потрібно своїми словами описати графік чи таблицю, а у звичайному – написати лист повсякденному тематики.

  В окремій статті я розповідаю про те, як підготуватися до здачі іспиту IELTS. Із-за складності і дорожнечі іспиту, існують деякі особливості в підготовці.

  Де можна здати пробний тест IELTS? Оффлайн і онлайн тест

  Офіційно пробних тестів IELTS не проводиться, але існує досить багато приватних агентств, готових надати цю послугу. Тестування проходить при особистій явці в відповідну організацію, що складається із завдань, які можна зустріти на IELTS, максимально наближене до цього іспиту.

  Головна відмінність пробного тесту від цього – ви отримаєте не тільки бальну оцінку своїх знань, але і докладний аналіз ваших помилок. Крім того, екзаменатори забезпечать вас рекомендаціями до подальшої підготовки, розкажуть про ваших сильних і слабких сторонах. Вартість такого пробного тесту відрізняється від агентства до агентства і в середньому становить 2000-2500 руб.

  Якщо вам складно дістатися до місця проведення пробного тесту або у вас немає на нього грошей, на допомогу прийдуть онлайн-тести IELTS. На жаль, вони включають в себе тільки ті модулі, які можуть бути перевірені без участі людини: IELTS Listening та IELTS Reading. Завдання цих двох модулів будуть аналогічні таким на іспиті, а ще ви отримаєте приклади виконаних завдань модуля IELTS Writing.

  Як і у випадку з «паперовим» пробним тестом, вам вкажуть на ваші помилки; але, зрозуміло, пояснення до них будуть куди менш детальними та індивідуалізованими, ніж у випадку, коли їх видає жива людина.

  В інтернеті існує чимало місць, де можна пройти онлайн-тест IELTS. Зробити це можна, наприклад, тут або тут.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: