Історія походження англійської мови

Історія походження англійської мови починає розвиватися з часу вторгнення германських племен на територію Британії, де проживали кельти і римляни. Германські племена мали величезний вплив на мову жителів. Незабаром латинські і кельтські діалекти стали пропадати.

На тій території, яка не піддалася германським племенам, наприклад, Корнулл, Ірландія, гірська Шотландія, залишалися домінантами такі місцеві мови, як галльський і валлійська. Почути дані мови можна і в сучасному світі, які мають найменування, як кельтські мови порівняно з англійською мовою.

Після германських племен у Британії відбувається навала скандинавських вікінгів, які були носіями давньоісландської мови. Подальшими завойовниками стануть французи в 1066 році. У ті часи саме на французькому розмовляли всі важливі люди стародавньої Британії. А старий англійський того періоду була мовою простого робочого класу.

Історія походження англійського — це історичний фактор, який складався безліч століть. Усі племена мали особливий вплив на розвиток англійської мови. Тому в англійській мові можна зустріти величезну кількість синонімів, які стали результатом одночасного застосування декількох мов. У мові також можна знайти два варіанти слова, які походять від німецького і французького прислівники.

Розглянемо популярний приклад відмінності слів. Наприклад, худобу носив назви від німецьких діалектів.

CowКорова
CalfТеля
SheepВівця
SwineСвиня

Слід зазначити, що назва м’яса даних тварин має іншу назву, яке прийшло з французької мови.

BeefЯловичина
VealТелятина
MuttonБаранина
porkсвинина

Але, незважаючи на всі ці зміни і впливу мов, стрижень англійської мови залишається англосаксонським. У 14 столітті відбувається грандіозна подія, англійська мова переходить у статус літературної мови. Після еміграційних переселень на Американський континент відбувається подальший розвиток англійської мови. Новий напрям починає розвиватися в історії походження англійської мови.

Читайте також:
Тема "Освіта у США" (Education in the USA)

На сьогоднішній день потенційний англієць використовує у своїй промові тільки 1500 слів. Але він в пасивному запасі має набагато більше слів, які в основному зустрічаються в інтелігентних колах суспільства і по телебаченню. Також літературні слова можна зустріти в книгах класичних письменників. Сучасна англійська література та література часів Шекспіра, Лондона, Драйзера набагато відрізняється один від одного.

Початок 20 століття — прорив

До 20 століття англійська мова стає міжнародною мовою комунікації. В історії він також був одним з головних мов Ліги Нації, щоб можна було вести переговори з іншими країнами. Саме в той час, приходить розуміння того, що англійська мова необхідно вдосконалювати і розвивати.

Багато лінгвісти того часу, зробили основний акцент на словниковий запас англійської мови. Тому стали видаватися різноманітні словники (тлумачні, орфографічні, синонімічні і тд). Тільки завдяки словам можна знайти взаємозв’язок між словами, їх походженням.

В англійській мові налічується близько одного мільйона слів. В даний час найбільш повним словником прийнято вважати Оксфордський словник, який був випущений в 1989 році. Але слід зазначити, що на цьому історія мови не закінчується, тому що мова постійно розвивається. Завдяки розвитку технологій в мову приходять нові слова, які позначають нові винаходи.

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн