Історія походження англійської мови

Історія походження англійської мови починає розвиватися з часу вторгнення германських племен на територію Британії, де проживали кельти і римляни. Германські племена мали величезний вплив на мову жителів. Незабаром латинські і кельтські діалекти стали пропадати.

На тій території, яка не піддалася германським племенам, наприклад, Корнулл, Ірландія, гірська Шотландія, залишалися домінантами такі місцеві мови, як галльський і валлійська. Почути дані мови можна і в сучасному світі, які мають найменування, як кельтські мови порівняно з англійською мовою.

Після германських племен у Британії відбувається навала скандинавських вікінгів, які були носіями давньоісландської мови. Подальшими завойовниками стануть французи в 1066 році. У ті часи саме на французькому розмовляли всі важливі люди стародавньої Британії. А старий англійський того періоду була мовою простого робочого класу.

Історія походження англійського — це історичний фактор, який складався безліч століть. Усі племена мали особливий вплив на розвиток англійської мови. Тому в англійській мові можна зустріти величезну кількість синонімів, які стали результатом одночасного застосування декількох мов. У мові також можна знайти два варіанти слова, які походять від німецького і французького прислівники.

Розглянемо популярний приклад відмінності слів. Наприклад, худобу носив назви від німецьких діалектів.

Cow Корова
Calf Теля
Sheep Вівця
Swine Свиня

Слід зазначити, що назва м’яса даних тварин має іншу назву, яке прийшло з французької мови.

Beef Яловичина
Veal Телятина
Mutton Баранина
pork свинина

Але, незважаючи на всі ці зміни і впливу мов, стрижень англійської мови залишається англосаксонським. У 14 столітті відбувається грандіозна подія, англійська мова переходить у статус літературної мови. Після еміграційних переселень на Американський континент відбувається подальший розвиток англійської мови. Новий напрям починає розвиватися в історії походження англійської мови.

На сьогоднішній день потенційний англієць використовує у своїй промові тільки 1500 слів. Але він в пасивному запасі має набагато більше слів, які в основному зустрічаються в інтелігентних колах суспільства і по телебаченню. Також літературні слова можна зустріти в книгах класичних письменників. Сучасна англійська література та література часів Шекспіра, Лондона, Драйзера набагато відрізняється один від одного.

Початок 20 століття — прорив

До 20 століття англійська мова стає міжнародною мовою комунікації. В історії він також був одним з головних мов Ліги Нації, щоб можна було вести переговори з іншими країнами. Саме в той час, приходить розуміння того, що англійська мова необхідно вдосконалювати і розвивати.

Багато лінгвісти того часу, зробили основний акцент на словниковий запас англійської мови. Тому стали видаватися різноманітні словники (тлумачні, орфографічні, синонімічні і тд). Тільки завдяки словам можна знайти взаємозв’язок між словами, їх походженням.

В англійській мові налічується близько одного мільйона слів. В даний час найбільш повним словником прийнято вважати Оксфордський словник, який був випущений в 1989 році. Але слід зазначити, що на цьому історія мови не закінчується, тому що мова постійно розвивається. Завдяки розвитку технологій в мову приходять нові слова, які позначають нові винаходи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн