Історія виникнення англійської мови, а також коротко про історію розвитку

Як з’явився англійська мова

Англійська мова давно вже стала мовою міжнаціонального спілкування. Він поширився по всьому світу, став головним мовою інтернету і об’єднав всі континенти. Чому це стало можливим, почасти може відповісти історія виникнення англійської мови, в якій відбувалися цікаві події.

Багато учні знають, що англійська належить до германської групи мов, але якщо порівняти його з німецьким, ви побачите величезні розбіжності. Звичайно, ви знайдете слова схожі за звучанням. І все-таки, англієць, не вивчав німецьку, ніколи не зрозуміє корінного жителя Німеччини.

При цьому, за визнанням більшості європейців, так і жителів інших континентів, англійська мова є найлегшою для запам’ятовування і відтворення. У багатьох країнах ця мова введений в шкільні програми, і вивчається в якості одного з основних предметів.

У лінгвістичних внз історія виникнення англійської мови не може бути пояснена коротко, тому її виділяють як окремий предмет для вивчення. Ми ж відзначимо основні періоди історії і елементи впливу на розвиток англійської мови.

Як все починалося

У 5 столітті нашої ери племена Англів, Саксів і Ютів заселили Британські острови (в основному територію сучасної Великобританії). Кельти, що населяли на той момент ці землі, не змогли чинити гідного опору – і пішли вглиб острова.

Асиміляція з кельтами була слабкою, і тому вони практично не мали впливу на мову Англійців (який став домінуючим). Першим результатом зміни лексики Англосаксів виявилося завоювання острова вікінгами, які «залишили» на острові такі слова, як sky – небо, window – вікно та інші.

Початок бурхливого розвитку English – англійської мови і культури припадає на період правління короля Альфреда Великого, який позначив народження англійського держави і зміцнив його вплив.

Читайте також:  Подкасти англійською. (55 подкастів)

Період великих змін

В 11 столітті Британію окупували нормандці, очолювані Вільгельмом Завойовником. Вони самі були нащадками німецьких племен (норманів – північних людей), які, захопивши частину території Франції, асимілювалися з місцевими жителями і взяли французька мова, як засіб спілкування.

Панування франків тривало близько двох століть, і вони справили величезний вплив на розвиток англійської. В результаті утворився практично новий мову, в якому зникли основні відмінки, а більше 50 відсотків лексичних одиниць були витіснені французькими словами.

Цікаво, що лондонська знати, більшу частину якої складали франки, зберігала ту частину лексики, яка була близька їм. Наприклад, вони не утримували худобу, але їли м’ясні продукти. Тому назви тварин і основних життєзабезпечуючих речей зберегли Англосакси – селяни: cow – корова, sheep – вівця, кінь – коня, swine – свиня, bread – хліб, house -будинок. Франки ж вживали все зазначене в якості їжі, розкішного життя і розваг, тому від них залишилися такі слова як: pork – свинина, beef – яловичина, veal – телятина, palace – палац і т. д.

Шекспір, католики і сучасність

На цьому історія розвитку англійської мови не закінчилася, і сталося ще кілька суттєвих змін. Значно на його зміну подіяла епоха Шекспіра (роки життя 1564-1616), бурхливий розвиток театру і інших мистецтв. Герої великого поета здобули безсмертя, а англійська мова збагатилася новими фразеологическими зворотами: “the wild-goose chase” – “погоня за нездійсненним” і багато іншого.

Між усім іншим відбулося кілька пришесть латині, так як вже в кінці V століття у Великобританії стала активно впроваджуватися католицька церква. Служби в храмах проводилися на мові древніх римлян, який у мирському житті вже не вживався, але багато слова і вирази були запозичені.

Читайте також:  Як вивчити англійську мову за 5 хвилин

Таким чином, англійська стала конгломератом основних європейських мов, змінивши основні принципи словотвору та синтаксису. З синтетичного (мови відмінків і закінчень) він перетворився в аналітичне засіб спілкування, де провідну роль вийшов контекст (місце слова в реченні і в тексті).

Для того, щоб історія розвитку англійської мови стала більш зрозумілою, на сайті Lim English представлена презентація основних її періодів. Еволюція англійського найбільш дивна, і вона ніколи не припинялася. Триває вона і в наші дні, що підтверджується поступовим виведенням з вживання допоміжного дієслова shall, при описі подій у майбутньому.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: