Книги англійською мовою для початківців – читати книги для вивчення англійської мови самостійно

34e5a3da3819c4d4e6b7d598bad454df Книги англійською мовою для початківців  читати книги для вивчення англійської мови самостійно
Вступ

Все більше людей у наш час стикається з необхідністю вивчити англійську мову самостійно. А, як відомо, де є попит, там є і пропозиція. У наш час можна знайти величезну кількість інформації, з чого починати вивчення іноземної мови, де взяти матеріал для вивчення і в якій послідовності потрібно освоювати іноземну мову.

З поширенням інтернету, великою популярністю стали користуватися онлайн сайти та сервіси, які пропонують різноманітні варіанти навчання, для будь-якого рівня початкових знань і будь-якого рівня достатку. Безумовно, такого роду навчання дає результат за умови регулярних занять і прагнення до мети. Але сьогодні ми розглянемо детальніше стару добру методику вивчення англійської мови за книгами.

Книги для вивчення англійської корисно мати у своєму арсеналі, навіть якщо ви переконаний прихильник онлайн навчання. А вже якщо ви з комп’ютером, як кажуть, «на Ви», якщо, почувши вираз «головна сторінка» ви уявляєте собі титульний аркуш книги, а слово «меню» не означає для вас нічого, крім переліку страв в ресторані або кафе, вивчення англійської мови по книгах – це для вас самий вірний шлях.

Види книг англійською мовою для початківців

Отже, які ж потрібні книги для вивчення англійської мови? Їх можна розділити на наступні групи:

 • Словники;
 • Граматичні довідники;
 • Самовчителі або УМК (навчально-методичний комплекс);
 • Художня література.

Розглянемо детальніше кожну з цих груп.

 • Словники

25c9dce1b307b184bb5a163ce9405d27 Книги англійською мовою для початківців  читати книги для вивчення англійської мови самостійно

Для успішного освоєння англійської мови рекомендуємо вам мати під рукою два види словників. Перший – звичайний англо-російський і російсько-англійський словник. Головна умова – максимальна кількість слів і пояснень до них. І другий – англо-англійський словник. Він являє собою тлумачний словник, в якому значення англійських слів пояснюється по-англійськи. Пошук значення незнайомих слів у такому словнику саме по собі прекрасна вправа, тому вам доведеться зрозуміти невеликий текст, щоб здогадатися про значення потрібного слова. Звичайно, це набагато складніше, ніж просто подивитися російський переклад нового слова, але, безумовно, для вивчення мови набагато корисніше.

Можна купити будь-який з словників – Лонгман (Longman), Оксфорд (Oxford), Вебстер (Webster), Кембридж (Cambridge), Collins або Macmillan. Всі вони схожі за структурою, але мають свої особливості. Longman вважається трохи простіше, ніж Oxford і Cambridge, Webster – дає в основному американський англійський, а більше сучасних слів ви зможете знайти в Collins або Macmillan.

 • Граматичні довідники
Читайте також:  Вправи "Модальне дієслово ought to" (з відповідями)

Підручник з граматики – невід’ємна частина навчального процесу. Для того, щоб самостійно розібратися в хитросплетіннях англійської граматики, довідник з вправами завжди повинен бути під рукою. Так само, як і зі словниками, при навчанні можна користуватися двома видами книг – російською довідником з англійської граматики і англійським варіантом такого довідника. Ми рекомендуємо класичний підручник граматики R. Murphy “English Grammar in Use”. Якщо ви вивчаєте англійську самостійно, ця книга буде для вас просто незамінним. Підручники граматики Мерфі вже протягом багатьох років користуються заслуженою популярністю із-за доступної подачі матеріалу і функціональності. У цьому довіднику ви не тільки знайдете правила граматики, але і закріплюють вправи з ключами у кінці підручника. Є два варіанти цього довідника – так званий «червоний Мерфі» і «синій Мерфі». Вони схожі, але якщо ви вивчаєте англійську з нуля, вам потрібен «червоний Мерфі». Граматичні правила там даються простіше і детальніше. Для продовжують навчання підійде синій варіант.

Якщо ж вас лякає відсутність у підручнику російських пояснень, і ви не впевнені, що зможете подужати англійську граматику без опори на російську мову, Практична граматика англійської мови з вправами і ключами під редакцією Качаловой К. Н. допоможе вам цю впевненість знайти. Цей підручник з граматики – один з найбільш відомих російських підручників. У ньому дуже докладно викладена теоретична частина, наведено безліч прикладів застосування граматичних конструкцій на практиці, а так само, у вас буде можливість потренуватися, виконуючи вправи, і перевіряючи результати за відповідями наприкінці книги.

 • Самовчителі або УМК (навчально-методичний комплекс)

1121828b83de47b285d25e724467ea8c Книги англійською мовою для початківців  читати книги для вивчення англійської мови самостійноКрім необхідних словників і довідників, необхідні книги для вивчення англійської мови самостійно – це, звичайно, підручники. Є два види подібних книг – самовчителі, тобто посібники, розраховані на індивідуальне освоєння іноземної мови, а так само цілі навчально-методичні комплекси, за якими можна займатися як самостійно, так і в групі. УМК зазвичай складаються з підручника, робочого зошита, книги для вчителя, диск з аудіо завданнями, іноді також УМК оснащений додатковою книгою з тестами та збіркою художніх текстів. Маючи весь цей арсенал УМК у своєму розпорядженні, цілком можливо вивчати англійську мову самостійно, не вдаючись до допомоги викладача.

Читайте також:  Present Simple Tense. Основні випадки вживання

З класичних посібників, добре себе зарекомендували останнім часом, можна відзначити Самовчитель англійської мови К. Е. Эккерсли і Самовчитель англійської мови А. В. Петрової. Підручник Эккерсли доповнено диском для роботи фонетичним матеріалом. Основна увага спрямована на відпрацювання усній і письмовій промови. У самовчителі достатня кількість вправ, безліч цікавих практичних прикладів. Граматичний матеріал надано не в дуже великому обсязі, але для граматики у вас вже є Мерфі, чи не так?

Самовчитель Петрової, на відміну від Эккерсли, основним завданням ставить навчити вас не стільки говорити по-англійськи, скільки читати і розуміти англійські тексти. У той же час, матеріал самовчителя відмінно підібраний, структура уроків дозволяє набрати достатній лексичний запас і розібратися в основних граматичних структурах. У підручнику є факультативні розділи, які допоможуть вам освоїти говоріння. Ключі до контрольних робіт дозволяти вам проконтролювати правильність виконання вправ. Сумлінно опрацювавши цей підручник, ви зможете нормально порозумітися по-англійськи в якихось стандартних ситуаціях.

Якщо ж говорити про УМК, великою популярністю у школах і на різноманітних курсах користується багаторівневий курс навчання New Headway Джона і Ліз Сэурз (John and Liz Soars). Видавництво: Oxford University Press. Курс пропонує шість ступенів – від початкового до просунутого. По ньому можуть займатися як підлітки, так і дорослі.

Структура підручника дозволяє розвивати всі необхідні навички читання, письмо, говоріння, сприйняття на слух. Граматики англійської мови так само приділено належну увагу. Тексти в підручниках взяті із сучасних журналів, газет, радіопередач і адаптовані під досліджуваний рівень.

 • Художня література

840cf903b974bacb8c92b4f897bbb9e3 Книги англійською мовою для початківців  читати книги для вивчення англійської мови самостійно

Читати книги англійською мовою для студентів-початківців – обов’язкова умова для розвитку мовлення та поповнення словникового запасу. За яким би підручником ви не займалися, читання художньої літератури англійською мовою збагатить ваші знання й допоможе зрозуміти і відчути мову краще. Не варто відразу ж намагатися читати книги в оригіналі, навіть якщо це книги для дітей з простим сюжетом. Легкі книги англійською мовою для початківців – це адаптовані книги. Зазвичай на таких книгах зазначений рівень, якому вона відповідає, тому ви зможете підібрати книги самостійно.

Читайте також:  Домашня робота, вона ж Homework, вона ж домашка в ED Class

Серія «Англійський клуб» видавництва Айріс Прес включає в себе адаптовані художні твори англійських та американських письменників для шести рівнів знання мови. Книги будуть цікаві читачам практично будь-якого віку. У кожній книзі є коментарі, вправи для перевірки понятого, словник. Ця серія зручна для початківців саме тим, що дає можливість самостійно вибрати книгу, оскільки рівні легко визначити за кольором книг, і в серії багато відомих творів, які самі по собі є захоплюючим читанням. На задній обкладинці є анотація – про що книга. Ви завжди зможете вибрати книгу за смаком і отримати не тільки користь від її прочитання, але і задоволення від гарного літературного твору.

Приступаючи до читання книги, пам’ятайте одне правило – не намагайтеся переводити кожне слово. Для початку спробуйте вловити загальний зміст прочитаного. Можливо, якісь слова стануть зрозумілі вам з контексту. І лише якщо ви зовсім не можете зрозуміти, про що мова, випишіть ключові слова, знайдіть їх переклад і постарайтеся запам’ятати.

Вивчення англійської мови за книгами

Отже, підіб’ємо підсумок. Якщо ви вирішили вивчити англійську мову самостійно за допомогою книг під рукою обов’язково повинні бути: довідник з граматики, словник і підручник.

Займайтеся регулярно, це запорука успіху, незалежно від того, який метод ви для себе вибрали.

Займайтеся системно. Тобто рухайтеся від уроку до уроку, нічого не пропускаючи. Якщо в якихось вправах підручника ви робите помилки, не полінуйтеся звернутися до довідників і більш детально вивчити те, що вам незрозуміло.

Не забувайте приділяти увагу вивченню нових слів. Головним помічником для вас в цьому буде читання книг на англійській мові. Як правило, на кожному рівні вивчення мови використовується певний набір слів. Тому практично всі нові слова, що зустрічаються вам в процесі читання, неминуче з’являться в тексті книги знову, в іншому контексті. Так що, стикаючись з одними і тими ж словами знову і знову, ви будете запам’ятовувати їх в ході навчання.

Якщо ж, пройшовши попередню підготовку з підручниками і довідниками, вам захочеться спробувати онлайн навчання, самовчитель англійської мови Лім Інгліш допоможе вам у цьому. На нашому сайті ви знайдете все необхідне, щоб навчитися читати, говорити, розуміти на слух і писати по-англійськи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: