Космічний англійська

Всім привіт. Сьогодні у нас пізнавальний пост про космічному англійською. Коротко увійдемо в тему і вивчимо нову лексику. Ну, як кажуть, стартуємо!

Вчені-астрономи

Ще в стародавні часи різні народи намагалися зрозуміти природу зірок і небесних тел. Спостерігали, робили карти сузір’їв і будували свої теорії. Науки про космос знадобилися багато століть, щоб прийти до сьогоднішнього вигляду. Деякі вчені зробили це особливий внесок.

Ptolemy

 Космічний англійська

Птолемею довелося народитися ще до нашої ери, але це не завадило вченому внести вагомий вклад у розвиток науки. Він побудував таблиці з обчисленнями положення планет, сходів і заходів, сонячних і місячних затемнень.

Nicolaus Copernicus

 Космічний англійська

Польський вчений 15-16 століть став тим, кому вдалося зруйнувати теорію про те, що всі планети обертаються навколо Землі. В його уяві все було якраз навпаки. Але науці і суспільству потрібні ще багато років, щоб прийняти це, і тільки в 1632 після публікації робіт Галілея теорія Коперника остаточно була визнана вірною.

Galileo

 Космічний англійська

Галілео був одним з перших астрономів, кому пощастило скористатися професійним телескопом. Так він зумів виявити кільце навколо Сатурна, плями на Сонці, досліджував траєкторію руху Венери і не тільки.

Johannes Kepler

 Космічний англійська

Кеплеру вдалося доповнити теорію Коперника та Галілея. Він прийшов до висновку, що планети обертаються навколо Сонця не по ідеально округлої орбіті і не з однаковою швидкістю. Сьогодні це не здається таким серйозним відкриттям, але на той час це була революція в астрономії.

Isaac Newton

 Космічний англійська

Ньютон відомий в першу чергу завдяки дослідженню гравітації. І це фундаментальний внесок не тільки у фізиці, але і в астрономію, так як вони нерозривно пов’язані між собою. Гравітаційний закон та інші дослідження Ньютона допомагають зрозуміти, за якими правилами рухаються небесні тіла.

Читайте також:  Казка "Черепаха і Заєць" - The Rabbit and the Turtle

Christiaan Huygens

 Космічний англійська

Голландський астроном, фізик і математик зумів побудувати потужні телескопи і завдяки цьому зробив кілька відкриттів. Зокрема, він розглядав кільце Сатурна, виявив туманність Оріона, супутник Титан і деякі інші об’єкти.

Giovanni Cassini

 Космічний англійська

Джованні зробив перші спроби визначити реальні розміри Сонячної системи. Для цього він спробував визначити відстань від Землі до Марса. Він також проводив спостереження за чотирма супутниками Сатурна: Япет, Рея, Тетіс і Діона. Сьогодні його ім’ям названо космічний апарат Cassini.

Albert Einstein

 Космічний англійська

Без Ейнштейна цей список не міг бути повним. Він закріпив в науці думка про те, що закони фізики однакові у всій Всесвіту, а швидкість світла постійна. А його теорія відносності допомогла повністю переглянути всі уявлення про астрономії того часу.

Космічна лексика

Почнемо, мабуть, з самого простого. З назви планет. В англійській вони будуть звучати майже так само, так як назви прийшли ще з античних часів, коли планети сонячної системи названі на честь римських богів. Земля — єдиний виняток.

  • Mercury – Меркурій
  • Venus – Венера
  • Earth – Земля
  • Mars – Марс
  • Jupiter – Юпітер
  • Saturn – Сатурн
  • Uranus – Уран
  • Neptune – Нептун
  • Pluto – Плутон (на сьогоднішній день виключений зі списку планет)

 Космічний англійська

Antimatter – антиматерія. Частинки, які є повною протилежністю звичних нам частинок матерії. Це найрідкісніша і найдорожча субстанція з відомих. NASA оцінює один милиграм в межах $25 млн.

Asteroid – астероїд. Утворення з каменя, який рухається по відкритого космосу. Найбільший пояс астероїдів в Сонячній системі закріпився між орбітами Марса і Юпітера.

Black hole – чорна діра. Область простору, де гравітація настільки сильна, що навіть світло не може її покинути.

Читайте також:  Тема "Мій улюблений художник" (My favourite painter)

Cluster – кластер. Освіта з зірок, які знаходяться недалеко один від одного.

Comet – комета. Ті ж астероїди, але невеликі за розміром і рухаються на великій швидкості, з-за чого пил і газ у хвості комети починають світитися.

Constellation – сузір’я. Група зірок, що утворює певний візерунок на видимому нами небі.

Cosmic dust – космічна пил. Маленькі об’єкти матерії в космосі.

Galaxy – галактика. Велика група зірок, які об’єднані спільним центром тяжіння, зазвичай чорною дірою. Якщо слово вживається з артиклем the і пишеться з великої літери, конкретно мається на увазі та галактика, в якій ми живемо.

Lodestar – полярна зірка. Найяскравіша зірка на земному небі.

Meteor – шматок каменю, який потрапив в атмосферу Землі.

Nebula – туманність. Велика освіта з пилу і газу.

Orbit – орбіта. Умовна траєкторія обертання об’єкта в космосі.

Planet – планета. Велика куля, що рухається по орбіті навколо зірки.

Quasar – квазар. Дуже яскравий об’єкт, який виділяє дуже багато енергії і може бути схожий на зірку.

Satellite – супутник. Масивний об’єкт, що обертається навколо планети.

Star – зірка. Великий газовий кулю, випромінює багато тепла, світла та енергії.

Supernova – супернова. Зірка в момент вибуху, що випромінює величезну кількість енергії.

Universe – Всесвіт. Весь вообразимый космос.

Читайте також: текст і переклад пісні Space Oddity (David Bowie)

Тепер ви знаєте трохи більше. Продовжуйте вчити англійську, і будемо раді бачити вас на наших уроках!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: