Краща методика вивчення англійської мови: communicative language teaching method

Англійська, як і будь-яка інша іноземна мова, потребує особливої уваги та ретельного вибору методики.

Результат буде гарантований тільки в тому випадку, якщо методи будуть оптимально зібрані в єдину систему навчання, а це означає, що увага має бути приділена відразу декількох підходів до вивчення англійської мови.

  • Комунікативна методика

На зміну традиційному підходу приходить все більш популярна комунікативна методика. В рамках її використання англійська не є чимось віддаленим, а навіть навпаки. Близькість з іноземною мовою відчувається на кожному занятті, а сама мова вивчається в реальних ситуаціях, що призводить до формування стійкого «імунітету», тобто захисту від раптових провалів, які трапляються при спілкуванні. Роль викладача чітко визначена: він сприяє процесу комунікації між усіма учнями в групі, «запускаючи» різні види діяльності. Дуже важливо на цьому етапі довго не зупинятися на одній роботі, т. к. увагу учнів втрачається і прагне переключитися на щось менш важливе. Такого не повинно відбуватися у комунікативній методиці. Друга задача викладача – суворо координувати і контролювати процес навчання. Це означає, що всі учні повинні працювати в одному ритмі, мотивуючи інших. Таким чином виходить, що кожен з учнів «підштовхує» іншого, в результаті досягається потрібний результат. Темп роботи – одне з найважливіших умов комунікативного методу. За пару годин групової роботи мозок учня сприймає величезна кількість інформації, і так відбувається на кожному занятті. Після завершення уроку часто учні виходять з відчуттям повного усвідомлення іноземної мови. Багато хто давно не зрозумілі речі виявляються простими, а дар дається не так складно, як це було раніше. Дійсно, важко не говорити, коли всі навколо говорять. В результаті таких емоційно-забарвлених занять вже через 2-3 місяці навіть самі мовчазні і некомунікабельні учні мимоволі відкривали рот і починали використовувати всі отримані знання. Цей прогрес відзначався більшістю шкіл, які використовують дану методику.

  • Культура і традиції країни

Якщо заняття відбуваються разом з іноземним викладачем, така методика називається прямим або природною, внаслідок чого увага приділяється спілкуванню на іноземній мові, а також відпрацьовується вимова. Часто для пояснення слова використовуються жести і міміка. Це в точності нагадує процес пізнання дитиною. Комунікативна методика будується на письмі, читанні, говорінні та сприйняття мови на слух, проте увага також приділяється граматики та фонетики. В результаті такої активної діяльності знімається страх перед спілкуванням, який часто виникає при вигляді іноземця. Пам’ятайте, що засвоєння певної кількості слів, граматичних правил, синтаксичних конструкцій тощо «арсеналу» потребує підкріплення, яким стає етикет і пізнання традицій країни. Вже не раз ми відзначали той факт, що вивчення культури країни повинно стояти на першому місці.

Хочете почати займатися вже зараз? Наші викладачі чекають Вас!

luchshaya metodika izucheniya anglijjskogo yazyka: communicative language teaching method27 Краща методика вивчення англійської мови: communicative language teaching method

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: