Кросворди англійською: вичерпна підбірка

Всім привіт. Сьогодні ми поговоримо про кросвордах. Як їх вирішувати, чи допоможе це у вивченні мови, і на яких сайтах їх можна знайти.

Crossword в англійській мові — головоломка (puzzle), де потрібно відгадувати слова, і вписувати їх в ряд або в стовпчик так, щоб букви перетиналися, і одні слова доповнювали інші.

Зміст статті:

 Кросворди англійською: вичерпна підбірка

Допоможуть кросворди англійською у вивченні

Взагалі будь-яка взаємодія з мовою допомагає в його вивченні. В головоломках зустрічаються нові слова, і вам доводиться вдумуватися в зміст загадок, намагатися їх відгадати, активувати в пам’яті пасивний словниковий запас. В цьому дійсно є сенс.

Сказати, що кросворди англійською мовою — це дуже ефективний метод, не можна. І розглядати кросворди як основний спосіб вивчення явно не варто. Але якщо ви просто любите головоломки і у вільний час не проти порозгадувати їх, то чому б і ні. Як додаткова практика, дуже навіть непогано.

Чим кросворд відрізняється від сканворда

В обох випадках потрібно відгадувати і вписувати слова. І в кросворді, і в сканворде вони перетинаються. Може здатися, що це просто різні назви однієї і тієї ж головоломки, але це не зовсім так.

Кросворд — більш загальне поняття. Як раз те, що ми називаємо цим словом, в широкому сенсі. А сканворд (скандинавський кросворд) — лише різновид кросворду. Його основні відмінності в тому, що в ньому завдання виписані не окремо, а в клітинках всередині самого поля. Також в сканворде більше перетинів букв, ніж в класичному кросворді.

 Кросворди англійською: вичерпна підбірка

Як правильно розгадувати кросворди

Для початку розберемося з термінологією».

Word – слово, те, що потрібно відгадати
Clue – текст-загадка
Row – ряд
Column – стовпчик
Cell – клітинка
Letter – літера
Across – вздовж, зліва направо
Down – зверху вниз
Solve – вирішувати
Hint – підказка

Найпростіше розгадати головоломку за такою схемою:

  1. Для початку перегляньте всі завдання. Якщо це сканворд, то почніть з лівого верхнього кута і рухайтеся вниз, переглядаючи кожну сходинку. Так ви нічого не пропустите. Впишіть ті відповіді, в яких впевнені на сто відсотків. Решта поки не чіпаємо.
  2. Тепер переходимо до завдань, на які у нас вже є підказки. Одна-дві відгадані букви в слові допоможуть розгадати багато слова.
  3. Продовжуємо відкривати нові підказки і розгадувати слова за ним.
  4. Розгадувати кросворди на іноземній мові складніше, але маючи підказки у вигляді декількох відгаданих літер, ви можете інтуїтивно розгадати слово, навіть якщо ви його спочатку не знали.
Читайте також:  Косметика англійською мовою

Не бійтеся залишити кросворд нерозгаданим. Нехай він буде заповнений на три чверті, на половину або навіть на десять відсотків. Нічого страшного. Залиште його на потім.

Сайти з англійськими кросвордами

На сайті BBC можна вибрати собі головоломку на обрану тему. Наприклад, кухонне приладдя, напої, танці, сленгові слова і так далі. Всього більше сотні тем.

Crosswords від Manythings створені спеціально для тих, хто вивчає англійську. Їх відмінність від більшості в тому, що зашифровано не іменники (як це зазвичай буває), а дієслова.

На Esolcourses теж є розбивка по тематиках, але також вказаний рівень складності. Наприклад, теми Classroom і Family members досить прості, і на сайті відзначені як А1+. А ось Words that are hard to spell (слова, які складно написати правильно) винесені в окрему теми для B1+.

 Кросворди англійською: вичерпна підбірка

На Learn English Today крім кросвордів з розбивкою на теми і рівні складності є інші завдання. Наприклад, вставити пропущене слово у реченні. До речі, деякі теми дуже оригінальні: Manners, Mind, Sightseeing, Brexit та інші.

Сайт Time4Crosswords прикріплений до домену ua, але повністю зроблений англійською. Родзинка в тому, що замість звичайних текстових загадок використовуються картинки.

На сайті EnglishClub головоломки маленькі за обсягом. Всього по десять запитань у кожному. Зате під кожну тему підібрано до десяти таких міні-кросвордів. Втім, список тем теж невеликий: тварини, спорт, робота, наука, мистецтво, здоров’я та бізнес.

У розділі ігор на Proprofs зібрані не тільки англійські кросворди. Є і інші головоломки, між іншим, теж корисні для прокачування англійської. Word Scramble (складання слова з літер), Hangman (кат) і Word Search (пошук слів на повному букв поле).

Читайте також:  Різниця між Teach, Study та Learn: чим відрізняються, приклади використання і вправу на закріплення

На Freecrosswordpuzzles все просто. Жодних разбивок за темами. Просто кожен день новий кросворд. В ньому від 50 до 100 питань, тому за раз можна не осилити. Дуже зручно, що є кнопка збереження. На відміну від багатьох попередніх, цей сайт розрахований на носіїв мови. Заходити на нього рекомендується студентам з рівнем Intermediate і вище.

А тут просто Word Search. У колонці виписані слова, які потрібно відшукати серед рандомного набору букв на полі. Як перевагу можна відзначити великий набір тем.

Lovattspuzzles оригінально підійшли до головоломкам. Тут є кілька оригінальних режимів. Crypto Crossword складається з містичних загадок з таємним змістом. А в Memory Lane потрібно багато згадувати (цитати та історичні події, наприклад).

Російськомовні сайти:

На Chudo-Udo зібрані суто дитячі задачки з яскравими картинками. На сайті їх вирішувати незручно — вони призначені для друку.

На WeekEnglish просто дається слово російською, а ви повинні ввести його переклад.

Додатки для Android і iOS

 Кросворди англійською: вичерпна підбірка

New York Times

Так, якщо ви не знали, в газеті New York Times є така рубрика. І є окремий додаток під неї. Правда, воно платне, як і підписка на саму газету. Безкоштовний пробний період — тиждень.

Завантажити: Android, iOS.

До речі, вам може бути цікаво почитати нашу добірку англомовних газет.

Crossword by ApplyNation

Класичне додаток у своєму жанрі. На відміну від попереднього, безкоштовний, але з рекламою. В базі забито понад 10 000 запитань. У грі є квести, окуляри досвіду, додаткові нагороди та інші штуки, розбавляють ігровий процес.

Завантажити: Android, iOS.

Clean Crossword

Розробники відзначають, що додаток зроблено на «класичному британському англійською». А так — додаток просте, без зайвого сміття, в мінімалістичному дизайні.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 87

Завантажити: Android, iOS.

Crossword Puzzle

Тут ми залишимо позначку «вибір редакції». Додаток продумане, красиве і в цілому нудне. Є розбивка завдань за рівнем складності: Easy, Medium, Hard. Додаток задумувалося для носіїв, тому над питаннями максимальної складності доведеться довго ламати голову.

Завантажити: Android, iOS.

Cody Cross

Яскрава гра з красивою мультяшною графікою. Тут введена система рівнів. Вирішили одну головоломку — переходьте далі і далі до більш складним. При цьому можна вибирати теми (одні простіше, інші складніше).

Завантажити: Android, iOS.

Бонус: Crosswordsolver — сайт-шпаргалка. Зберігає всі кросворди англійською мовою з відповідями з популярних сайтів і видань за весь час. На ньому ви можете вбити свій clue та відразу отримати відповідь.

 Кросворди англійською: вичерпна підбірка

На цьому все. Ми постаралися зібрати якомога більше корисних кросвордів з англійської, щоб ви вибрали хоча б один. Якщо ви хотіли почати вирішувати головоломки англійською, то тепер у вас не залишилося виправдань цього не робити smile Кросворди англійською: вичерпна підбірка

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: