Легко вчити англійську

Одна з перешкод на шляху до розмовної англійської — брак мотивації. Найскладніше саме почати, адже здається, ніби це дуже складно, займає багато часу і все таке. Ми сьогодні не будемо лукавити і намагатися переконати вас, що все простіше, ніж є насправді. Замість цього постараємося чесно розібратися, легко вивчити мову, скільки часу і скільки сил доведеться витратити.

 Легко вчити англійську

Англійська — самий просто мова у світі?

Тут немає сенсу навіть розводити воду на кілька сторінок. Лінгвісти вже давно підрахували по цілому ряду параметрів, яку мову вчити простіше, а який складніше. З єдиною обмовкою. Це залежить від того, яка мова є для вас рідною. Тобто якщо ви володієте китайським, то японський здасться вам не таким складним, як, наприклад, угорський. І навпаки, угорцю простіше вивчити польську, ніж будь-азіатський мову.

Носіям російської мови найлегше даються інші східно-європейські мови: українська, польська, словацька і так далі. Наступні на черзі — західноєвропейські мови, і ось серед них англійська є одним з найпростіших. Поряд з іспанським та італійським.

Набагато важливіше те, що англійська — найкорисніший мову з тих, що ви можете вивчити. Міжнародний мова, на якій говорять у всьому світі. У цій статті ми писали про те, чому вчити англійську — це дуже-дуже важливо.

Тобто це не найпростіший мову, який ви можете вивчити. Але користі від нього буде більше, ніж від будь-якого іншого. Можна згадати про есперанто. Це штучно створений мову з максимально простий граматикою і простими правилами словотвору. Він дасться вам швидше англійської, але користі від нього буде вкрай мало.

Скільки потрібно часу на вивчення англійської

Вважається, що для досягнення рівня Intermediate (B2) потрібно близько трьохсот-чотирьохсот годин на вивчення матеріалу плюс домашні завдання. Це можуть бути лекції на YouTube, підручники і так далі. Але найкраще, особливо на початкових етапах, займатися з викладачем. Так ви мінімізуєте витрачений час, адже викладач відразу поправляє ваші помилки — і вам не доведеться потім переучуватися. У EnglishDom ви можете записатися на безкоштовний пробний урок з викладачем по Skype.

 Легко вчити англійську

Якщо розбиратися детальніше, то ось скільки часу потрібно на досягнення кожного наступного рівня. Додавайте годинник з кожного наступного пункту до суми попередніх.

  • Щоб досягти Рівня А1 Elementary (базовий рівень) вам знадобиться приблизно 70-100 годин на курсах або з викладачем і ще стільки ж годин домашньої роботи.
  • A2 Pre-Intermediate (нижче середнього), тобто проміжний рівень між базовим і середнім. На його проходження необхідно приблизно 100 годин курсів і 100-150 годин домашньої роботи.
  • Рівень В1 Intermediate (середній рівень) володіння англійською мовою, за розрахунками методистів Кембриджа, ви освоїте приблизно за 150-200 годин курсів, плюс близько 200-250 годин вдома. На середньостатистичних курсах в рік близько 70-72 занять. Якщо заняття триває 1,5 години, то отримуємо 108 годин замість 150. Але при нормальній роботі цього зазвичай вистачає, адже ви продовжуєте вчитися за статтями в нашому блозі і з відео на YouTube. А ось ті, хто домашнє завдання регулярно не виконують, за один навчальний рік рівень, як правило, не освоюють.
  • В2 Upper-Intermediate вимагає ще 200 годин з викладачем і 300-400 годин самостійної роботи зверху. Після рівня Upper-Intermediate випускники шкіл здають ЗНО і ЄДІ, а абітурієнти та здобувачі, які хочуть виїхати за кордон, здають IELTS та TOEFL. Цей рівень счится достатнім для життя за кордоном.
  • С1 Advanced — рівень професійного володіння. Для нього теж необхідно близько 200 годин з викладачем і 300-400, а краще ще більше годин самостійної роботи. Насправді, більшість людей на цьому рівні вже займаються англійською самостійно, адже рівень вже це дозволяє. Викладач потрібен тільки для контролю, щоб переконатися, що ви на правильному шляху.

Останній рівень — C2. Його можна досягти лише повністю занурившись в середу, тобто живучи за кордоном хоча б кілька років. Але для вільного англійської вам вистачить і B2, а для мінімально комфортного буде достатньо досягти B1, він же Intermediate.

Скільки потрібно часу для досягнення Intermediate з нуля в місяцях? Якщо займатися два-три рази в тиждень, то від двох до трьох років. Ви з великою ймовірністю вже вчили англійську в школі, тому вам знадобиться менше. Звучить не так страшно, чи не так?

Справедливості заради відзначимо, що вивчити нову мову складніше, ніж навчитися малювати або грати на музичному інструменті. Взагалі це досить складний навик. Але це того варто.

 Легко вчити англійську

З якими труднощами доведеться зіткнутися при вивченні мови

Немов персонаж книги або фільму, ви будете стикатися з все новими і новими труднощами. Але не бійтеся. Адже ви головний герой, а значить всі їх подолаєте.

Етап 1. Перші місяці. Важко почати. Саме страшне — масштаб роботи. Адже роботи море, а ми навіть не починали. Потрібно через силу змусити себе приділяти англійської кілька годин в тиждень і протриматися хоча б кілька місяців. Потім увійде в звичку і буде простіше.

Етап 2. Перший рік. Незрозуміла структура мови. Відносно легко запам’ятовувати нові слова, але складніше навчитися використовувати їх правильно. Англійська за своєю логікою і структурою речень, відрізняється від російської, і вам буде потрібно ще хоча б кілька місяців, щоб до кінця зрозуміти логіку англійської.

Етап 3. Другий-третій рік. Відсутність почуття прогресу. Після того, як ви вивчите граматику і заробите хороший словниковий запас, у вас може пропасти мотивація. Вашого рівня буде вистачати, щоб нормально читати, писати, слухати і говорити, хоч і з допомогою перекладача. Нові слова, які ви вчите, зустрічаються вже не так часто і часом здаються маловажными, необов’язковими для вивчення. Потрібно просто продовжувати вчитися до тих пір, поки відчуття мертвої точки не зникне.

Етап 4. Вам складно знайти викладача, який міг би вас чомусь навчити. «Мені б ваші проблеми» — скажете ви тим, хто зіткнеться з труднощами четвертого етапу. Але якщо раптом ви дійдете до цього і справді велика частина викладачем будуть знати англійську гірше вас, то ви завжди можете вчити англійську на практиці. Спілкуватися з носіями мови за листуванням, дивитися фільми, читати новини на англійській або ж записатися на уроки до носія мови і тренуватися в живому спілкуванні. У нас в EnglishDom є цілий каталог викладачів з Великобританії і США.

У вас є два шляхи

Ви прочитали цю статтю і витратили свій час. Ми чесно розповіли про те, скільки знадобиться часу на вивчення мови і які труднощі вас чекають. Фішка в тому, що це навіть не повчальна стаття. Тут немає нічого про граматику, ви не вивчили жодного нового слова. Ми лише хотіли вас надихнути. Якщо нам це вдалося, то ми з вами не витратили час даремно. Є й другий шлях — закрити цю статтю і відкласти англійську до кращих часів. Адже це так складно…

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн