Listen, repeat, find, або Як навчитися розуміти англійську мову

«Записався на курси. Все розумію. Педагог у нас від Бога. Але аудіювання – величезна прірва. Як її подолати?»

Як часто Ви задаєте собі це питання? Чому люди, які знають іноземну мову, не можуть її зрозуміти?

Відповідей на це питання може бути безліч. Викладачі англійської мови відзначають найпоширеніші фрази, які щороку вони чують від студентів:
«Я нічого не зрозумів, там дуже швидко говорили…»
«Я нічого не зрозумів, всі слова були мені незнайомі…»
«Я нічого не зрозумів, я не можу сприймати англійський текст на слух…»

Фраза «Я не можу» не повинна бути основоположною у разі, якщо Ви налаштовані вивчити англійську або будь-яку іншу іноземну мову. Замість того, щоб завуальовано сказати «Не можу», краще зізнайтеся собі в тому, що Вам лінь, у Вас немає часу або Ви не хочете.

Відповідаючи на питання «Як навчитися розуміти англійську мову?», виділимо три основних моменти:

  • слухайте постійно;
  • збільшити словниковий запас, розширюючи «фонові» знання;
  • активізуйте отримані знання.

listen, repeat, find, ili kak nauchitsya ponimat anglijjskuyu rech26 Listen, repeat, find, або Як навчитися розуміти англійську мову

Проблеми з розумінням мови на слух є найбільш поширеними. Незрозумілі звороти і всілякі скорочення змушують нас буквально плакати від нерозуміння. Але не варто приділяти багато часу сліз, краще візьміться за справу.

Приділіть час тому, що Вам незрозуміло. Gotta, gonna, wanna? Розклейте стікери в квартирі з розшифровкою даних скорочень. На це піде не більше 10 хвилин, але результат Вас порадує.

Вибираючи текст, приділіть увагу лексиці. Близько 20% слів можуть бути Вам незнайомі. Інша лексика повинна бути відома. В іншому випадку доведеться слухати текст, постійно звертаючись за допомогою до словника, але навряд чи Ви отримаєте задоволення від такого процесу.

Якщо все-таки деякі слова незрозумілі, не варто відразу відкривати словник і виписувати нову лексику. Прослухайте текст кілька разів, виділіть основні моменти, спробуйте переказати почуте.

Якщо Ви прочитали все вищесказане, спробуйте встановити для себе цілі:

  • дивитися серіали англійською мовою. Вибір їх величезний. Почніть з чого-то не вузькоспеціалізованого. Можна подивитися, наприклад, «Friends», «The Simpsons», «The Big Bang Theory» або що-небудь ще з нашого списку. Якщо Ви хочете чогось особливо, можна дивитися «Доктора Хауса» або «Дексера» в оригіналі, до речі, все це можна знайти тут, але тоді Вам знадобляться додаткові знання лексики, використовуваної в серіалі.
  • готувати себе до прослуховування. Виконувати pre-listening activities, звертати увагу на ключові фрази.
  • чергувати важкі тексти з легенями. Життя – не цукор, тому не варто її спрощувати. Одного разу розібравшись з важким жанром, Вам буде легше в подальшому працювати з подібним матеріалом.
  • звертати увагу на, здавалося б, прості речі. Наприклад, як зрозуміти, що автор передає слово іншому людині, або якими словами він позначає початок нової теми. Багато корисного з субтитрами і без можна знайти тут.
  • працювати з контекстом, який допоможе розібратися у всіх ситуативних труднощі, звертати увагу на міміку, жести і контекстуальні підказки.
  • слухати текст і працювати з лексикою. Тільки важка праця зробить з Вас людину, яка розуміє англійську. Читайте субтитри, виписуйте слова, шукайте синоніми та антоніми, звертайте увагу на вимову (особливо у випадку, коли всі слова зливаються в одне). Відмінним онлайн ресурсом для пошуку необхідної інформації є http://englishtips.org/

Пам’ятайте, тільки робота над собою допомагає досягти результатів. Скажіть ліні «Прощай!», і Ваше розуміння англійської покращиться вже через пару тижнів активної праці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн