Майбутній час в англійській мові. Future tenses: правила

Привіт друзі. Всім нам відомо, що майбутній час в англійській мові – це граматична категорія, яка демонструє, що події будуть відбуватися (не до, не під час, а після розмови). В англійській мові існує чотири часу для вираження майбутнього, а також кілька конструкцій, які служать тієї ж мети. Ось спробуємо розібратися, що ж вибрати для вираження майбутнього часу в англійській мові в тому чи іншому випадку.

Для вираження майбутніх дій в англійській мові можуть вживатися:

 • the Present Simple (Indefinite) tense — даний просте (невизначений) час
 • the Present Continuous tense — теперішній тривалий (продовжене) час
 • the Future Simple (Indefinite) tense — майбутнє просте (невизначений) час
 • Оборот «to be going to»

Як утворюється майбутній час в англійській мові

budushhee vremya v anglijjskom yazyke future tenses: pravila4 Майбутній час в англійській мові. Future tenses: правила

Поглянемо на таблицю і визначимо, що Future Forms в англійській мові представлені в чотирьох аспектах: Future Simple (Майбутнє просте), Future Continuous (Майбутнє тривалий), Future Perfect (Майбутнє досконале) і Future Perfect Continuous(Майбутнє досконале тривалий). Останні два вживаються або дуже рідко, або взагалі не вживаються. Конструкції цих часів досить громіздкі і важкі, тому мовця простіше перефразувати пропозицію, ніж створювати «незграбний» варіант.
Правила Future Tenses прості і легко застосовні. Найпоширенішими часом для вираження майбутнього залишаються перші два варіанти.

budushhee vremya v anglijjskom yazyke future tenses: pravila5 Майбутній час в англійській мові. Future tenses: правила

Давайте розглянемо два часу, які найчастіше використовуються в англійській мові для вираження майбутнього.

Future Simple Tense – майбутнє простий час

Використовуємо цей час:

 • Коли ми висловлюємо одиничні дії в майбутньому.
  We will take a taxi. – Ми візьмемо таксі.He will spend his vacation in China. – Він проведе відпустку в Китаї.
 • Коли дія буде повторюватися кілька разів в майбутньому.
  I will go to London a few times next year. – Я відвідаю Лондон кілька разів в наступному році.В цей час можуть вживатися слова, що вказують на дію в майбутньому: tomorrow (завтра), tonight(сьогодні ввечері), the day after tomorrow (завтра), next week (наступного тижня), next year(у наступному році), in a week / in a month (через тиждень / через місяць), soon (незабаром) і т. д. She will call me tonight. – Вона подзвонить мені ввечері.
 • Future Simple використовується, коли ми приймаємо рішення миттєво і одразу ж його озвучуємо, іншими словами, коли ми приймаємо спонтанні рішення.
  I will order a steak and chips, and you? – Я замовлю стейк і смажену картоплю, а ти? (я прийшов в ресторан, подивився меню і вибрав стейк спонтанно)Hold on. I‘ll get a pen. – Почекай, я дістану ручку. (з’явилася необхідність щось записати, тому я відразу озвучив, що треба взяти ручку)
 • Future Continuous Tense – майбутнє продовжене час

  За допомогою цього часу ми говоримо про процеси, які відбудуться в майбутньому. Тобто ми підкреслюємо тривалість дій, які відбудуться.

  Запам’ятовуємо:

 • Future Continuous показує дію, яка відбуватиметься у визначений час у майбутньому. У реченні не вказується, коли почнеться або закінчиться подія. Ми робимо акцент на тому, що в конкретний момент дія буде тривати.У цьому випадку вказується час дії за допомогою таких слів: this time tomorrow / next week (в цей час завтра / на наступному тижні), at 3 o’clock tomorrow (в 3 години завтра), at 10 a.m. (в 10 ранку), in the morning/afternoon/evening (вранці/вдень/вночі), tonight at 6 p.m. (сьогодні ввечері 6 годин), at noon (опівдні), at midnight (опівночі), in a week/month/year (через тиждень/місяць/рік).Trevor will be watching a football match tomorrow at 8 p.m. – Тревор буде дивитися футбол завтра в 8 вечора.I will be studying at the university in a year. – Я буду вчитися в університеті через рік.
 • Future Continuous використовується для того, щоб ввічливо запитати людину про його плани на найближче майбутнє. У таких ситуаціях ми хочемо, щоб ця людина щось для нас зробив. Ми намагаємося дізнатися, не збігаються його плани з нашими бажаннями.
  Will you be going to the kitchen later? Bring me a glass of soda. – Ти підеш пізніше на кухню? Захопи мені склянку содової.I don’t like public transport. Will you be driving a car to get to the airport? – Я не люблю громадський транспорт. Ти поїдеш в аеропорт на машині?
 • Future Continuous використовується так само, як і Present Continuous: щоб повідомити про заплановані дії, які стануться в найближчому майбутньому.
  They will be leaving for Chicago next week. = They are leaving for Chicago next week. – Вони їдуть в Чикаго на наступному тижні.We will be jogging with Julia in the park today. = We are jogging with Julia in the park today. – Ми бігаємоз Джулією в парку сьогодні.
 • Використання конструкції to be going to

  Конструкція to be going to перекладається як «збиратися що-небудь зробити». Ми використовуємо її, коли говоримо про дії, які плануємо зробити.

  Тобто говоримо:

  1. Про плани на майбутнє

  2. Події, які ймовірно відбудуться

  Є різниця між вживанням дієслова «will» і звороту мови «to be going to» в залежності від описуваної ситуації.

  budushhee vremya v anglijjskom yazyke future tenses: pravila6 Майбутній час в англійській мові. Future tenses: правила

  Використовуючи знання, отримані з цієї статті, ви в будь-якій ситуації зможете поділитися зі співрозмовником своїми планами, висловивши їх у формі майбутнього часу в англійській мові.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: