Make love, not war: історія і сленг хіпі

Добрий день, дорогі друзі!

Навесні, коли природа розквітає, а сонечко все частіше радує нас своїм теплом, хочеться думати про світлих і добрих речах, про кохання та доброму ставленні один до одного. Не дивно, що саме 16 травня було проголошено “Всесвітнім днем мирного існування” (англ. International Day of Living Together in Peace).

Цей день направлений на здійснення миру, толерантності та солідарності серед всього населення Землі. І в переддень цього свята пропонуємо згадати не окремих меценатів, а ціле співтовариство людей, які боролися за мир у всьому світі, про свободу і рівність ” — хіпі.

 Make love, not war: історія і сленг хіпі

Історія хіпі

Рух хіпі (англ. hippie, іноді hippy) бере свій початок в шістдесятих роках двадцятого століття в США і активно існувало протягом наступного десятиліття. Своїми діями хіпі хотіли відірватися від сучасного матеріалістичного суспільства середнього класу, тому вони виробили свій відмітний образ життя, зі своїми законами, принципами та ідеологією.

Дівчата-хіпі надавали перевагу природні довге волосся, старомодні вільні сукні з “бабусиної” гардероба, чоловіки відрощували бороди, а великі окуляри і вінки з квітів користувалися неймовірною популярністю у обох статей.

Зазвичай хіппі збиралися і жили в комунах, часто дотримувалися вегетерианскую дієту і дотримувалися принципів народної медицини.

Хіпі, як правило, залишали суспільство, відмовляючись від постійної роботи і кар’єри, хоча деякі з них розвивали малий бізнес, який обслуговував інших хіпі.

 Make love, not war: історія і сленг хіпі

Знаменитий гасло усіх хіпі “Займайтеся коханням, а не війною” (англ. make love, not war) описує ідеї цього руху. Політика ненасильства і любові до всього живого лежить в основі ідеології “дітей квітів”, як їх часто називали.

Читайте також:  Year in, year out: скільки часу потрібно, щоб вивчити англійську?

Багато хіпі сповідували буддизм та інші східні релігії і шукали в них духовне просвітління. Не секретом, також, є факт, що учасники спільноти, для більш глибоких духовних практик, час від часу приймали психотропні речовини.

Фольк та рок музичні фестивалі були улюбленою розвагою хіпі. Найвідомішим з них був фестиваль Вудсток (англ. Woodstock). Триденний захід на відкритому повітрі з участю гуртів та виконавців зі світовою славою. Пісні The Beatles”, Jefferson Airplane, Grateful Dean і The Rolling Stones були своєрідним гімном руху хіпі тих часів. (хоча і сучасні послідовники хіпі також слухають музику тих років).

Легендарне виступ Jimmy Hendrix на фестивалі називали “єдиним найбільшим моментом шістдесятих”. Також, британський музикант Joe Cocker зіграв пісню The Beatles «With a Little Help From My Friends» так добре, що його назвали знаковим виконавцем того часу.

Незважаючи на те, що третина учасників Вудстока були журналістами, фестиваль і по цей день вважається великим і знаковим.

“Ми вже давно знали, що готується фестиваль. Всі американські андеграундні газети про це писали і закликали провести “три дні миру, любові та музики на лоні дивовижної природи” в штаті Нью-Йорк. Квиток коштував всього 18 доларів”, — згадує один з учасників легендарного фестивалю Крістофер Філіпс, сьогодні редактор художнього журналу Art in America.

Фестиваль міг зірватися, так як він повинен був проходити на території ферми якогось Макса Ясґура. Він сказав: “півмільйона дітей (а для нього вони були саме дітьми), які зібралися на його територіях, довели всьому світові, що це можливо — просто зібратися на три дні для того, щоб веселитися, бавитися і слухати музику”.

Документальна кінострічка 1970 року, під назвою “Вудсток — Три дні музики та світу”, в 1971 отримала заслужений “Оскар”.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 80

Так, з часів розквіту руху хіпі багато води спливло і багато чого змінилося у свідомості людей. Навіть лексика! Давайте розглянемо “словник хіпі” того часу і перевіримо наскільки змінилися слэнговые вираження.

Словник хіпі

 

UkrEng
That’s boss!Це круто!
Outta sightНеймовірно
RighteousПросто фантастика
GroovyКруто (про музичний захід)
ChoiceДівчина/хлопець, який(а) залучив(ла) тебе
Bummed outСтан смутку, коли тебе відшили
BreadГроші
SquareВідстійно
Bookin’Гнати на машині
Race for pinksГонки, де переможець забирає собі машину програв
ToolingЇздити на машині колом, без мети
A gasЧудово проводити час
BadПрекрасне проведення часу
Beat feetШвидко залишати тусовку
BlastГаласлива вечірка
DownerНеприємна ситуація чи людина
DragЩось або хтось нудний
Far outЧудово
Flake offЗалишати
Flower powerМирний протест
Gimme some skinПопросити когось потиснути тобі руку або дати “п’ять”
HairyСкладно або непідконтрольне
JamГрати музику разом
JazzedРозбурханий
NeatoПриголомшливо
PoundПобити кого-то
Right onОкей
ScarfПерекусити
Sock it to meДай мені це
SolidЯ розумію
StokedХтось, хто любить щось дуже сильно
Tune outІгнорувати щось
Twitchin’Круто
Way outНеймовірно, неможливо повірити
BlitzedП’яний чоловік
BugТурбувати
ChopПримусити когось замовкнути
Chrome domeЛисий чоловік
Cool headСимпатичний хлопець
CrashСпати
Dig itЗрозуміти щось
FoxГарний чоловік
Late in on meРозкажи мені
Mirror warmerДівчина, яка проводить багато часу біля дзеркала
Skag/ skankНекрасива жінка
Ticked offЗлий
UngluedЗасмучений
PadБудинок (в значенні чогось затишного)
Boob tubeТелебачення
Five finger discountВкрадена річ
GroadyБрудний
ShadesСонячні окуляри
Читайте також:  Самовчитель з англійської мови - Урок 19

 

Завершення епохи хіпі

Закінченням активного руху епохи хіпі прийнято вважати фестиваль Альтамонт (англ. Altamont Speedway Free Festival). Фестиваль відвідало понад 300 тисяч чоловік. Це грандіозна подія назвали “Західним Вудстоком”, але воно було затьмарене чималою кількістю насильства і наркотиків, включаючи смерть кількох відвідувачів.

Хедлайнери фестивалю та його організатори група Grateful Dead були так засмучені тим, що відбувається, що навіть відмовилися на ньому виступати. Цей день назвали найгіршим днем в історії рок-н-ролу, так як, крім цього, деякі відвідувачі отримали поранення і багато автомобілі були викрадені.

 Make love, not war: історія і сленг хіпі

Хіпі, безумовно, існують і зараз, але їх розквіт вже позаду. Чимало великих музикантів дотримувалися принципів ідеології хіпі і, безумовно, їх культура може нас багато чому навчити. Зокрема, як любити один одного, терпимо і з повагою ставитися до наших відмінностей і любити їх. Адже саме ці відмінності роблять наше життя цікавішим, а через спілкування з іншими людьми, ми пізнаємо себе.

Любіть один одного без умов, пам’ятайте, що завещало нам покоління хіпі.

Make love, not war.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: