Матеріали з англійської мови для вивчення

869fabb086ed9be0be4b4cc7d7f1da56 Матеріали з англійської мови для вивчення

У наші дні існують десятки способів вивчити іноземну мову самостійно. Було б бажання і завзятість у досягненні мети. Можна знайти в інтернеті навчальний сайт з готовими матеріалами і вправами, а можна придбати навчальні посібники і займатися по книгах. Ми розглянемо корисні матеріали для вивчення англійської мови саме для такого способу навчання.

Ринок навчальної літератури переповнений різноманітними самовчителями і посібниками, тому вибрати хороший підручник буває непросто. Ми підібрали для вас матеріали з вивчення англійської мови, які пройшли випробування часом і довели свою ефективність.

Для початку потрібно визначитися – які матеріали з англійської знадобляться і для чого вони потрібні. Для оволодіння всіма необхідними навичками, потрібен, по-перше, підручник з навчальними текстами та правилами, аудіоматеріали для того, щоб навчитися розуміти англійську мову, хороший граматичний довідник ( а краще кілька) і, звичайно, словник.

Почнемо з підручників. Зупинимося на двох варіантах, добре доповнюють один одного.

Підручник англійської Upstream

Джейн Дулли і Вірджинії Еванс, здається, хотіли заповнити «Upstream» все, що залишилося за бортом легковажного «Grammarway». 7 об’ємних посібників на кожен рівень знань пропонують численні завдання для вивчення англійської мови за допомогою читання, хоча граматичні вправи також присутні. 77489e9606560c11a8ce3f39e6841ac4 Матеріали з англійської мови для вивчення

Читати доводиться дуже багато: ви виправляєте помилки в текстах, заповніть пропуски у пам’ятках і листах, вибираєте відповідні до контексту варіанти іменників або прикметників, завчає виділені слова, а ще просто читаєте, не роблячи нічого з цього. Звичайно, тексти не можуть похвалитися особливою художністю, однак інтеракція з звичайними мовчазними книгами ніколи не стомлює, навпаки, «Upstream» представляється цілісним твором, що ви пишете разом з авторами, а заодно і вчіть мову.

Комп’ютерна програма Rosetta Stone – English

fe6d073c963195fee7dd685eee7914ab Матеріали з англійської мови для вивчення

Програма і набір уроків, представлені як у британському, так і в американському варіанті і протиставляє аналітичного методу природний гносеологічний.
Для вивчення англійської мови дана методика занурює вас в середу поступово, тоді як осягнення інформації відбувається само собою, іншими словами, при її використанні ви знову відчуєте себе дитиною, яка вчитися говорити.
Якщо ви візьмете підручник з граматики російської мови, ви здивуєтеся тому, скільки строгих і складних правил, незвичних для іноземця, який ви використовуєте інтуїтивно, коли думаєте і спілкуєтеся. Це відбувається тому, що ви не починали вчити мову з книжок, а слухали мова оточуючих і будували асоціативні зв’язки з предметами і поняттями. «Rosetta Stone» пропонує такий же принцип вивчення: ви навчитеся відтворювати шаблонні мовні конструкції, не думаючи, пов’язувати безпосередньо з об’єктом, а не з аналогом рідною мовою, і комбінувати відомі поняття, не переводячи їх.

Читайте також:  Game of Thrones season 8. Crypts of Winterfell (HBO)

На жаль, смислове навантаження курсу недостатня для середніх і високих рівнів знання та обсяг інформації досить вузький, проте новачкам він підійде ідеально. Він допоможе вам зрозуміти мову ще до того, як ви почнете в ньому розбиратися, тому його слід спробувати кожному початківцю, головне, дотримуватися порядок уроків, щоб занурення відбувалося плавно.

Використовуючи ці два підручника в комплексі, ви одночасно зможете вчити нові слова, тренуватися розуміти на слух англійську мову і читати. Крім того, основні граматичні правила теж не залишаться без уваги, хоча в цих матеріалах для вивчення англійської мови вони займають невелике місце. Більш детально розібратися в тонкощах граматики англійської мови і знайти відповіді на питання, що виникають по ходу навчання, у спеціальних підручниках граматики. Як вже було сказано, краще мати під рукою кілька таких підручників. Бажано, щоб це були підручники російських та англійських авторів. Таким чином, ви зможете вивчити правило в російській варіанті довідника, а потім подивитися його в англомовному виданні – таким чином, отримавши додатковий навик роботи з іноземною літературою. Отже, підручники граматики, які допоможуть вам освоїти основні правила англійської граматики:

English Grammar in Use

f6ac0e4eca24c6945c16172021af5e8a Матеріали з англійської мови для вивчення Кэмбриджские викладачі, автори серії English Grammar in Use, не змінили класичного підходу, нехай і переосмислили матеріали для навчання англійської мови на новий лад. Так само як і в інших підручниках, вам необхідно пройтися по теорії і закріпити її практичними вправами, але дивно те, що майже кожен урок займає всього один розворот на дві сторінки з поясненнями і завданнями, яким би важливим він не був, більше того, сторінка теоретичних відомостей ще й розбита на блоки для кращої орієнтації.

Читайте також:  Топік "День матері в Англії" (mother's Day in England)

Будь-яку тему Реймонд Мерфі і Мартін Хевингс розкривають простих інтуїтивно зрозумілих прикладах, пояснюючи принципи в двох словах, чого цілком достатньо. Уроки організовані не по зростаючій складності, тому ви вільні вибирати конкретну тему, яку вам потрібно підтягнути. Крім того, в кінці книг є study guide – тест, який дозволить визначити, чому слід приділити увагу, втім, у вас не займе багато часу, щоб пройтися по всім підручниками в ряду їх нетяжеловесности. Увесь курс складається з трьох книг, відповідно, для новачків, досвідчених і досвідчених, а також містить дискові програми з додатковими вправами.

Grammarway

Якщо автори попереднього курсу приділяли більше уваги теорії, то остання на сторінках «Grammarway» може загубитися серед великої кількості вправ, хоча насправді вона гармонійно вплетена в практичну програму, в якій знання відразу ж освоюються на завданнях. Матеріали для вивчення англійської від Джейн Дулли і Вірджинії Еванс (Jenny Dooley / Virginia Evans) рясніють зображеннями журнальному зразком і завдяки яскравому оформленню книги можна порадити не тільки дорослим, але й дітям. Структура посібників досить щільна, тому для якісного засвоєння матеріалу доведеться пройти їх від початку до кінця. 1e23ae20511828157f4769ac10ce57ff Матеріали з англійської мови для вивчення

«Повторюємо часи англійського дієслова» – Т. Клементьєва

Нове покоління вчителів та репетиторів любить покартати радянські підручники і в більшості випадків їх критика цілком виправдана, тільки не у випадку з «Повторюємо часи англійського дієслова», який заткне за пояс будь-яке сучасне допомогу, причому його вміст навіть перевершує очікування.

Якщо англійські часи важко вам даються, робота Тетяни Борисівни Клементьєвою – це відмінна можливість розібратися з плутаниною і проникнути в суть ключових понять англійської граматики завдяки простим поясненням і практичних завдань. Автор доступно описує функції англійських часів, пояснює їх дія на численних прикладах і ілюстраціях, порівнює їх між собою, щоб читач відчув різницю, а після пропонує закріпити матеріал вправами.

Читайте також:  Текст і переклад пісні The Sound of Silence

І нарешті, як вже було сказано на початку, кілька слів про словниках. У наш час, при наявності інтернету, вже рідко хто використовує словники в їх книжковому варіанті. Великою популярністю стали користуватися онлайн-словники. Адже простіше і швидше набрати потрібне слово в інтернеті, ніж перегортати сторінки, шукаючи його в нескінченних колонках. Основна лексика, яка використовується в навчанні, зазвичай роз’яснюється в підручнику. Незважаючи на це, ми радимо вам на перших порах придбати невеликий англо-російський і російсько-англійський словник для роботи з незнайомими словами. Як показує практика, при вивченні нових слів, може спрацьовувати зорова пам’ять, асоціації – після якого слова стояло слово, яке ви шукали, які слова і букви перегорнули, перш ніж знайшли потрібний і т. д. Часте користування одним і тим же невеликим словничком може послужити вам хорошу службу в запам’ятовування нових слів. Причому, як не парадоксально це звучить, саме тому, що знайти їх у книзі складніше, ніж набити в пошуковик в інтернеті.

Онлайн сервіс Lim English

Вибираючи навчальні матеріали з англійської мови, не забувайте про сучасних програмах та онлайн сервіси, які пропонують різноманітні форми і методи вивчення англійської мови. Наприклад, по online самовчителем англійської мови Lim-english.com ви зможете почати займатися, навіть не маючи ніяких початкових знань. Методика заснована на роботі з текстами різного рівня складності. Всі тексти супроводжуються вправами, виконуючи які ви зможете поповнити свій словниковий запас, відпрацювати навички читання та письма. Усі тексти озвучені професійними американськими дикторами, тому дуже швидко сприйняття англійської мови на слух перестає бути проблемою. На сайті є довідник з англійської граматики, до якого так само додаються короткі тексти з вправами, що ілюструють правила.

Подивіться відео проходження одного з уроків

Зареєструватися і почати комплексне навчання англійської

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: