Me, myself and I: англійська для інтровертів

Володіння мовою – це навичка. Як і у випадку з будь-яким іншим навиком, якщо Ви дійсно хочете досягти хороших результатів, потрібно багато і виснажливо практикуватися.

Щодо іноземних мов практика припускає, що Ви проводите багато часу за розмовами, зустрічаєтеся з новими людьми, спілкуєтесь, отримуєте новий досвід, робите і виправляєте помилки. Якщо Ви екстраверт, це чудова перспектива.

Але якщо Ви інтроверт, це викликає паралізуючий страх, що межує з панікою фобіями і нав’язливими.

Інтроверти і екстраверти просто по-різному взаємодіють з навколишнім світом. В результаті, спроба змусити інтроверта поводитися як екстраверт, або навпаки, ніколи не приведе ні до чого, крім відторгнення. Краще спробувати знайти спосіб навчання, який буде враховувати, як конкретна людина краще запам’ятовує інформацію і висловлює свою думку. Стиль, який буде враховувати психологічний склад людини, а не намагатися його зламати.

До щастя, навіть якщо Ви той самий типовий інтроверт, ще не все втрачено.

ЧИ ДІЙСНО Я – ІНТРОВЕРТ?

Коротке зауваження, перш ніж ми продовжимо: бути інтровертом – не значить бути сором’язливим. І навпаки. Я повторю це знову. Жирним шрифтом. Тому що це дуже важливо.

Бути інтровертом і бути сором’язливим – це не одне і те ж.

Інтроверсія та екстраверсія пов’язані в першу чергу з тим, як людина поповнює свої енергетичні ресурси. Якщо говорити в загальних рисах, якщо соціальна взаємодія виснажує Вашу енергію, і Вам треба побути наодинці з собою, щоб відновитися, то Ви – інтроверт. Якщо самотність виснажує Вас, і Вам необхідно спілкування, щоб відчувати себе в тонусі, тоді Ви – екстраверт.

Звичайно, між цими крайніми проявами є безліч комбінацій і різних ступенів прояву. Це не двійкова система, так що можна бути слабким або інтровертом екстравертом або навіть амбивертом, тобто кимось, хто знаходиться приблизно посередині і веде себе і як інтроверт, і як екстраверт в залежності від ситуації.

Сором’язливість, з іншого боку, зводиться до страху взаємодії з іншими людьми або негативними емоціями, які викликає знаходження в центрі уваги. У природі існують і сором’язливі екстраверти (ті, хто прагнуть соціальної взаємодії, але бояться встановити контакт з іншою людиною), і товариські інтроверти (ті, хто люблять соціальне взаємодія, але можуть переварити його лише в малих дозах). Набагато простіше перестати бути сором’язливим, ніж змінити своє положення на шкалі інтро/екстраверсії.

Якщо Ви не маєте жодного уявлення, зарахувати себе до недоэкстравертам або переинтровертам, опитувальник Майерс-Бріггс для визначення типу особистості – це досить надійний тест, щоб отримати уявлення про те, де саме Ви розташовуєтеся на цій шкалі.

ТОВАРИСЬКІ ІНТРОВЕРТИ ІСНУЮТЬ?

Особисто я потрапляю в ту дивну категорію комунікабельних інтровертів. Я викладач іноземної мови, а це означає, що вся моя життя грунтується на те, щоб бути в постійній взаємодії з людьми. Саме від того, наскільки ефективно я вибудовую спілкування, залежить успіх на моєму терені.

Кожен урок – це не просто набір вправ, стадартних ситуацій та відпрацьованих прийомів. Кожен з моїх учнів повинен розкріпачитися, і ми постійно спілкуємося, обмінюємося думками. Мій успіх залежить майже виключно від того, наскільки терпляче, приязно, чуйно і енергійно я буду вести себе, щоб зробити комфортним спілкування всередині групи малознайомих людей.

Для моїх учнів ситуація аналогічна. Їх прогрес у вивченні мови значною мірою пов’язаний з їх здатністю подолати внутрішні бар’єри і поспілкуватися з людьми. Для інтровертів це часто рівносильно тортурам.

Так як же мені вдається робити це щодня, залишаючись при цьому у своєму розумі? Я поступово навчилася керувати рівнем своєї енергії.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ДЛЯ ЧАЙНИКІВ ІНТРОВЕРТІВ

Уявіть собі: у Вас є склянку води. Кожен раз, коли Ви зустрічаєте кого-то, людина робить ковток із склянки. Люди можуть відпивати лише трохи або робити великий ковток, але кожна людина отримує трохи води. Єдиний спосіб, знову наповнити свій стакан – постояти пару хвилин в спокої і самотності біля крана.

У двох словах, ось що значить бути інтровертом. І в кінці кінців виникає головне питання: коли Вам потрібно буде втамувати спрагу, чи залишиться хоч ковток води у Вашому склянці для Вас?

Ця вода – це Ваша енергія, аі Ваша здатність контролювати її витрати і зрозуміти, як і коли знову наповнити склянку – це ключ до того, щоб Вас ніколи не мучила спрага. Один з головних чинників тут – знання себе і своїх способів «підзарядки». Що наповнює Вас енергією, а що залишає в «натиснутому стані? Адже якщо Ви не знаєте, де кран, як Ви збираєтеся набрати більше води? Інший важливий фактор – вміння відчувати, скільки води залишилося в склянці, і знати, коли відійти від справ, щоб витратити мінімум зусиль на дозаправку.

Управління енергією – це нескладна, але корисне для повсякденного життя вміння. Більше того, саме Ваш енергетичний баланс може стати вирішальною причиною для вибору тієї чи іншої форми і стратегії навчання. Якщо Ви інтроверт, а Ваша програма навчання побудована на постійному, максимально інтенсивному спілкуванні з великою кількістю людей, Ви можете так і не наповнити свою склянку. Почуття фізичного та емоційного спустошення жахливо заважає досягненню успіху в чому б то не було.

me, myself and i: anglijjskijj dlya introvertov4 Me, myself and I: англійська для інтровертів

СТРАТЕГІЇ НАВЧАННЯ ДЛЯ ІНТРОВЕРТІВ

Так що ми, горді і самодостатні інтроверти, можемо зробити, щоб отримати максимальну віддачу від нашого навчання і не допустити, щоб в наших склянках було сухіше, ніж в пустелі Атакама? Є кілька ефективних порад з побудови свого навчального плану:

  • Контролюйте Ваше взаємодія з оточуючими. Стакани у кожного різного обсягу. Спочатку у Вас може не бути правильного уявлення про те, якого обсягу Ваш: потрапляти в некеровані соціальні ситуації на зразок вечірки або конференції і при цьому не мати уявлення, наскільки великий або малий Ваш енергетичний потенціал, – все одно, що вирушати в подорож зі зламаним датчиком рівня палива. Додайте до цього той факт, що більшість інтровертів вважають масові, некеровані соціальні ситуації найбільш нудними. Часто з’являється сидром «соціального вигорання». Замість цього, принаймні спочатку, спробуйте зосередити свої зусилля на взаємодіях, якими Ви керуєте. Це ті ситуації, зустрічі, збори, які Ви можете залишити, не створюючи собі складнощів і не викликаючи питань, або ті ситуації, які обмежені за часом і мають конкретний фінал. Встановіть для себе ліміт часу, якщо Ви збираєтеся піти на якесь більше захід начебто English Speaking Club. Дайте людям знати, що Ви можете залишитися, наприклад, тільки на годину – це буде ввічливим способом дати собі шанс дістатися до фінішної межі.
  • Зробіть акцент на зустрічі один на один. Інтроверти, як правило, воліють розмови один на один, ніж відкриті групові бесіди. Раніше потрібно було постійно спілкуватися всередині великих груп, щоб відшукати відповідних співрозмовників, але тепер Інтернет досить вдало дозволяє уникнути цього етапу. Використання таких ресурсів, як iTalki, дозволить Вам легко знайти когось для того, щоб поспілкуватися і практикуватися в англійській. iTalki в цілому фантастичний інструмент для вивчення мови, але для інтровертів – це просто безцінний сервіс. Незалежно від того, чи знаходите Ви кого-то, щоб безкоштовно попрактикуватися в мові в обмін на надання допомоги у вивченні Вашого мови, або ж оплачуєте допомогу репетитора, в будь-якому випадку Ви отримуєте миттєвий доступ до розмови один на один з носієм мови. Краще всього, якщо це буде відбуватися на Ваших умовах, в комфортній обстановці Вашого будинку і мати чітко визначені терміни. Це не єдиний варіант, Ви можете знайти людей на Couchsurfing і запросити їх на чашечку кави на Вашому дивані, або листуватися з людьми, наприклад, в групі в Meetup.
  • Вийдіть, нарешті, з горезвісної зони комфорту. Ця стаття зовсім не закликає до того, щоб поховати себе в затишних і передбачуваних чотирьох стінах і чахнути над своїм енергетичним балансом, як Смаугом над золотом гномів. Розвиток відбуваються тільки за межами Вашої зони комфорту. Вам дійсно потрібно трохи змушувати себе, щоб досягти прогресу. Просто потрібно чітко усвідомлювати, які Ваші ліміти, і коли потрібно взяти невеликий тайм-аут, щоб зібратися з силами і наповнити Ваш стакан, побувши якийсь час на самоті.
  • Перетворіть свої особливості в свої переваги. Якщо Ви заряджаєтеся» наодинці з самим собою і тисячами світів у своїй голові, то чому б не розслабитися і підзарядитися енергією за вивченням інших аспектів мови, який Ви вивчаєте? Внесу ясність: це не дозвіл на відмову від розмовної практики в користь розширення словника, читання та перегляду серіалів. Ви повинні говорити, щоб Ваша мова стала краще. Якщо Ви хочете навчитися водити машину, Ви не можете просто читати про це книги, одного разу все-таки доведеться сісти за кермо. Те ж саме стосується вміння говорити на новій мові. Навчитеся заповнювати Ваш особистий час активним і пасивним навчанням. Поки Ви будете заряджатися, чому б не вивчити нові слова на Memrise, прочитати щось на мові, що вивчається, подивитися фільм, написати пост на Lang-8 або послухати аудіо, завантажене на Rhinospike. Це час, проведений на самоті (яке екстравертам буде важко знайти), – Ваша найбільша перевага, що дозволяє закріпити ключові навички та закласти фундамент нових знань, поки Ви подзаряжаетесь для наступного раунду розмовної практики.

Це, звичайно, всього лише маленький крок назустріч персоналізованого навчання мови, але він дозволяє інтровертам зробити вивчення мови більш легким і керованим. Всі ми трохи різні, і, напевно, є безліч невивчених особливостей, тому деякі методи у Вас будуть працювати краще, ніж інші – пробуйте все і експериментуйте на собі!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн