Метод Франка – метод читання Іллі Франка

80e29949d0a74e4a5eafeb4d60e444ab Метод Франка   метод читання Іллі Франка

Чи можна обійтися без читання?

Відвідуючи англомовну країну, можна вільно говорити англійською мовою з чиновником митниці, адміністратором готелю, офіціантом в ресторані і багатьма іншими людьми. Ви можете володіти прекрасним вимовою і відмінно знати граматику, але вам все-одно буде чогось не вистачати.

Ні-ні, але ви зіткнетеся з ситуацією, що ви багато чого не розумієте. Наприклад, ви прийшли в театр, а там йде незнайома вам п’єса Шекспіра, і ви не можете включитися в сюжет, так як просто не знаєте значення деяких слів.

Те ж саме може статися і при перегляді фільмів, і при читанні науково-популярної літератури, при написанні якої автор «випитує» фрази, які ви прочитати не в змозі. В результаті вами починає оволодівати цілком відчутне занепокоєння.

Ви починаєте розуміти, що хвалений англійська, яким ви займалися багато років, дає збої, так як ви не вникли в його глибину і позбавили себе цієї можливості тільки тому, що не читали хорошу англійську літературу в оригіналі.

Не треба впадати у відчай – в цьому випадку вам допоможе метод Франка, використавши який, ви можете з легкістю прочитати твори англійських класиків, починаючи з Шекспіра і закінчуючи Бернардом Шоу або Сомерсетом Моэмом. Саме після цього ваш англійський заграє новими фарбами, і ви по-справжньому вислухайте менталітет народу, який створив цей чудовий мову.

У чому суть методу?

Метод Іллі Франка швидко допомагає тим, хто вже в тій чи іншій мірі знав англійську мову, позбавляючи від виснажливого пошуку незнайомих слів у словниках. Книга сама по собі містить словник, який вкрапленнями впроваджено в адаптовану частина тексту, прочитати яку не складе особливих труднощів. Тим більше, що написання деяких складних слів забезпечено транскрипцією.

Читайте також:  Загальновживані фрази, які заважають вам звучати переконливо

Книги за методом франка читаються на одному диханні, і, якщо ви вже можете почати читання відразу з неадаптованому частини тексту, значить ви знаходитесь на правильному шляху до вдосконалення своєї англійської. Не зовсім зрозумілі тексти будуть зустрічатися все рідше і рідше, і, нарешті, ви зможете читати всі книги в оригіналі.

А чи можна використовувати метод читання Іллі Франка людям з напівзабутим шкільним англійською або взагалі з нуля? Автор у своїй статті стверджує, що його метод підійде всім, і для цього необхідно володіти тільки елементарними навичками читання складів і знанням транскрипційних знаків.

Допоміжний засіб

Сам по собі метод Франка розглядається тільки як пасивний допоміжний засіб оволодіння мовою, але він цікавий дуже багатьом людям, що мріють читати англійську класику та інші твори в оригіналі.

Є навіть такі люди, які обмежуються тільки цим способом, але в основному він стає гарною підмогою для поглибленого вивчення мови. Багато які навчаються комбінують його з іншими методами і домагаються чудових результатів.

Прогалини в листі, вимові та аудіюванні швидко компенсуються після того як, навчившись читати, людина переходить до інших видів мовленнєвої діяльності.

Де знайти книги?

Ілля Франк викладає таким способом не тільки англійську, але і багато інших мов. Книги можна придбати на офіційному сайті за досить доступні ціни. Як і при використанні будь-якого методу, вам немає необхідності перевантажувати себе багатогодинним читанням. Цілком підійде читання у вагоні метро або міжміського поїзда або між домашніми справами. Головне, не закидати книгу на тижні або місяці – в цьому випадку ваші зусилля просто можуть піти нанівець. Необхідно знайти розумний ступінь інтенсивності.

Як ще можна вчити англійську?

На жаль, у наш час глобальної інформатизації, читають книги все менше. На зміну класичним методам, приходить онлайн навчання. Наприклад Олег Лиманський, простий інженер розробив власний метод, за яким вивчив англійську досконало. Його метод детально описаний на сайті Lim English.com. Переходьте за посиланням, проходьте уроки і самі оцініть ефективність даної методики.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: