Методи навчання англійської мови, включаючи методику викладання англійської мови дітям в школі

Сучасні методики навчання англійської мови

Щоб навчитися говорити англійською, необхідна певна система або, як її частіше називають, методика навчання англійської мови, яка дозволила б максимально повно вирішити поставлені завдання, а саме: придбати навички читання, розуміння мови на слух, говоріння і письма на мові, що вивчається.

5f3efa3a31f91ca28f1e7f386eef8b75 Методи навчання англійської мови, включаючи методику викладання англійської мови дітям в школі

Ще 20-30 років тому в основі навчання лежала класична методика. 90% часу приділялося теорії іноземної мови. На уроках студенти вивчали нову лексику, синтаксичні конструкції, обговорювали правила, а також читали та перекладали тексти, робили письмові завдання і іноді слухали аудіозаписи. На розвиток розмовних навичок витрачалося лише 10% часу заняття. В результаті людина розуміла тексти англійською мовою і знав граматичні правила, але не міг говорити. Саме тому було прийнято рішення змінити підхід до навчання. Так, на зміну фундаментальної «класиці»+ прийшли наступні методики:

Комунікативна

Головний її принцип полягає у використанні вивчаються на уроках лексичних одиниць і граматичних конструкцій у мовленні, як усної, так і письмової. c0fa1e436406bc2d0707078b2e2dd67f Методи навчання англійської мови, включаючи методику викладання англійської мови дітям в школі Всі заняття, які розробляються згідно з принципами цієї сучасної методики навчання англійської мови, по можливості, проводяться іноземною мовою, або з мінімальним включенням рідної мови. Причому, вчитель лише спрямовує студентів, задає їм питання і створює комунікативну ситуацію, в той час як 70% від часу всього заняття кажуть учні. Примітно, що саме ця методика покладена в основу навчання іноземної мови в школі. І тим не менш, деякі прийоми класичної школи використовуються досі. Так, наприклад, учителі донині діляться зі своїми учнями знаннями теорії англійської мови, задають письмові вправи на відпрацювання граматики і лексики.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 25

Проектна

bc8b2a6f4cb31f894a8a6e03556ccd9c Методи навчання англійської мови, включаючи методику викладання англійської мови дітям в школіДана методика викладання англійської мови дітям, утім, як і дорослим, давно застосовується в школах і університетах Америки, а останнім часом все міцніше входить в навчальну діяльність наших учнів. Її сенс полягає у використанні вивченого матеріалу на практиці і є оптимальним для застосування по закінченні цілого модуля, коли з’являється можливість оцінити ступінь засвоєння навчального матеріалу. Так, наприклад, молодші школярі залюбки представляють свої проекти на теми «Мій дім», «Моя домашня тваринка», «Мі улюблені іграшки», в той час як старшокласники вже займаються серйозними розробками, наприклад, з тематики захисту навколишнього середовища.

Тренінгова

555442078c1c340b6cd8f41059b7124e Методи навчання англійської мови, включаючи методику викладання англійської мови дітям в школіНа відміну від описаних вище методів навчання англійської мови в школі для яких створені сприятливі умови, тренінговий підхід базується на самостійному вивченні, з тією поправкою, що учням дається вже опрацьований структурований матеріал і наочно пояснюється викладачем. Як і на будь-якому тренінгу, студент отримує порцію теорії, запам’ятовує правила і використовує їх на практиці. Дуже часто ця методика застосовується в онлайн-навчанні, в тому числі на освітньому ресурсі Lim-english.com. Його головними перевагами є наявність ретельно продуманої програми, подача інформації, необхідної для підвищення рівня володіння англійською, в максимально доступній формі та можливість самостійно планувати навчальний графік.

Онлайн самовчитель англійської мови lim-english.com пропонує вивчити англійську за допомогою текстів, оповідань і казок, озвучених професійними дикторами. До кожного тексту дається ряд вправ на запам’ятовування нових слів, аудіювання та переклад. Прийшовши на наш сайт, можна приступити до вивчення англійської навіть з нульовим початковим рівнем і, за умови регулярних занять, довести свої знання до рівня вище середнього. Ось приклад одного з коротких расссказов, на базі яких будується початкове навчання на нашому сайті.

Читайте також:  Топ 15 фактів про Сан-Дієго

Your prayers

The sunday school teacher asks Tom,
“Come to me and tell me the truth,
do you say your prayers before eating?”
Tom smiles proudly,
“No Miss, there is no need,
my mom cooks really good.”

Слухати “Your prayers”

Ваші молитви

Вчитель недільної школи запитує Тома:
«Підійди до мене і скажи мені правду,
ти вимовляєш твої молитви перед їжею?»
Тому гордо посміхається:
«Ні, міс, немає необхідності,
моя мама готує дійсно добре».

Інтенсивна

Інтенсивна методика набула особливої популярності серед тих, хто прагне навчитися говорити по-англійськи за максимально короткий термін. Досягти цієї, здавалося б, нереальної мети дозволяє високий рівень шаблонності мови – англійська на 25% складається з кліше. Завдяки вивченню великої кількості стійких виразів, їх запам’ятовування та відпрацювання, людина може за досить стислі терміни навчитися розмовляти іноземною мовою і розуміти співрозмовника.

Активні методи навчання англійської мови

8d61caf1a0b80d8e194a47a3cbf8e190 Методи навчання англійської мови, включаючи методику викладання англійської мови дітям в школіВ окрему групу виділяють так звані активні методи навчання англійської мови, приклади найбільш широко використовуваних прийомів наведені нижче.

Отже, до них відносяться:

 

 • Круглий стіл
  Вчитель формулює проблему і пропонує учням завдання: оцінити значущість проблеми, продемонструвати всі «за» і «проти», визначити можливий результат і т. д. Учні повинні висловитися по представленому питання, аргументувати свою позицію і в підсумку прийти до спільного рішення.
 • Мозковий штурм
  Ця техніка також націлена на обговорення і рішення якої-небудь проблеми. Однак, згідно з цим методом навчання англійської мови, аудиторія ділиться на дві групи – «генераторів ідей», які власне пропонують ідеї, і «експертів», які по закінченні «штурму», оцінюють позицію кожного «генератора».
 • Ділова гра
  Викладач готує гру на вивчену тему і пояснює учням правила. Як правило, запропоновані завдання імітують завдання і ситуації реального спілкування, наприклад, пошук та влаштування на роботу, укладення договору, подорож і т. д.
 • Ігрова методика вивчення англійської мови для дітей.
  Її головними перевагами є відсутність механізму примусу до занять і великий інтерес з боку дитини. Вчитель проводить з дітьми різноманітні ігри на вивчену лексику та граматичні конструкції, в ході яких хлопці швидко їх запам’ятовують і вчаться використовувати в мовленні.
Читайте також:  Опис зовнішності людини англійською: стійкі вирази як запорука успіху

Навчання за допомогою онлайн-вправ. Приклад.

 • The sportsmen …visitedchangedwent to the competition yesterday.

 • Our school …starredstartedstared classes on September 3.

 • Lots of oranges …fedgrewforgot in the garden.

 • Our orchestra …touredwalkedlasted in China two years ago.

 • Nick …sprangtalkedwent fishing in the morning.

 • Вони …stormedswamswapped in the pool.

 • When they were picking strawberries, mary’s mobile …rangsanksang .

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Яку методику вивчення англійської мови ви не вибрали, пам’ятайте, що у вивченні іноземної мови велике значення має мотивація, а запорукою успішного навчання – регулярність і систематичність ваших занять.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: