Методика навчання англійської мови дітей — швидкий і ефективний спосіб

Вивчення англійської мови слід починати з малих років. Якщо в ранньому віці вкласти знання з англійської мови на підсвідомому віці, то ви будете говорити, можливо навіть без акценту.

Перш за все, ефективна методика навчання англійської мови дітей — полягає в ознайомленні дитини з англійською мовою.

Крім того, як і будь-яка іноземна мова, англійська мова для дитини дається легше в плані навчання, ніж дорослому.

Із статті ви дізнаєтесь:

 • Вибір методики навчання англійської мови для дітей
 • Як потрібно навчати дітей англійської
 • Яку методику навчання вибрати і коли починати заняття

Вибір методики навчання англійської мови для дітей

Перед тим, як ви виберете методику вивчення англійської мови для вашої дитини, необхідно знати, що чим раніше ви почнете долучати дитину до англійської мовної середовищі, тим краще.

Так, протягом перших 4-х років життя людини, закладається 50% здібностей до пізнання, до 7-8 років формуються основні навички. Починаючи з 8-10 років, будь-які можливості необхідно розвивати шляхом тренувань. Чим більше років, тим більше часу вам необхідно буде приділяти і більше сил вкладати.

Тому оптимальний варіант навчання англійської мови дітей — це починати з 4 років, а то й раніше. Так, діти говорять на тих мовах, які вони чують. Таким чином, як можна більш швидке впровадження в життя вашої дитини вивчення англійської мови буде сприяти швидкому його схоплювання. Надалі, коли ваша дитина підросте, розмовна англійська буде відтворюватися на підсвідомому рівні без акценту, з використанням коректної граматики.

Існують 2 основних напрями навчання:

 • заняття в групі;
 • самостійне вивчення англійської мови.

Насамперед, варто зазначити, що спілкування англійською наживо — це найкращий спосіб викладання англійської мови дітям. Наприклад, тато може говорити по-англійськи, а мама по-російськи. Це при умові, якщо у вас більш-менш стерпний рівень англійської мови.

Також можна найняти репетитора або гувернера, який знає англійську мову і сказати, щоб він спілкувався з вашою дитиною тільки англійською мовою.

Як потрібно навчати дітей англійської

Нижченаведені принципи підходять як для дітей, так і для дорослих. При дотриманні цих правил, результати будуть просто чудовими.

 • Необхідна природність. Не змушуйте дитину вивчати англійську з-під палиці. Також не думайте, що немає необхідності долучати дітей до навчання з малих років. При правильній організації навчання і вибору правильної методики вивчення англійської мови, ваші діти згодом будуть тільки вдячним.
 • Необхідно послідовність. Не потрібно робити основний акцент на граматиці англійської мови. Пам’ятайте, що мова закладається на підсвідомому рівні. Краще спиратися матеріали з вивчення английсвкого мови, складені професійними філологами (або самостійно продумати план навчання).
 • Необхідна наполегливість. Перш за все, пам’ятайте, що ви ступили на нелегкий шлях, нагорода в кінці якого велика. Будуть часу, коли не буде ніяких видимих результатів. В ці моменти ви повинні підтримувати вашої дитини і разом з ним подолати труднощі, що виникли, не втративши темпу. Також, якщо методика, підібрана вами, вашій дитині не до вподоби, — краще підберіть йому іншу методику. Головне — знайти цікаву методику, а наполегливість прийде сама собою.

Яку методику навчання вибрати і коли починати заняття

Насамперед потрібно зацікавити вашу дитину і дізнатися, який метод найбільш ефективний.

Якщо у вас немає часу навчати дітей англійської мови, то необхідно віддати їх в групу, благо їх зараз предостатньо. У цьому випадку необхідно займатися 3 години на тиждень (наприклад, у понеділок, середу і п’ятницю по 1 годині).

Якщо ви вирішили вчити дитину самостійно (або самі, або найняти няню), то можна починати з найменших років розмовляти з ним англійською (буквально з пелюшок).

Якщо у вас немає такої можливості, то до групи по вивченню англійської мови, дітей потрібно віддавати у віці 4-5 років.

Перерахуємо деякі методики з навчання англійської мови для дітей:

 • методика вивчення англійської — метод Зайцева. Призначена для дітей до 3 років. Також відома як вивчення англійської мови за методом Зайцева з допомогою кубиків;
 • ігрова методика (game method). Дуже ефективна методика навчання дітей англійській мові. Вчитель затіває ігри, в ході яких відбувається навчання. Розвиває всі складові знання мови — від граматики до розмовної мови;
 • проектна методика. Призначена для дітей від 4 років. Якійсь темі присвячується певну кількість уроків. Кожен дізнається щось цікаве. На останній урок по темі діти повинні принести роботи на минулий тему;
 • комбінована методика. Змішування різних стилів викладання англійської мови дітям. Тут можна включити як гри, так і пісні, танці і т. д і т. п. Дитині ніколи не буде нудно і він буде переключатися з одного виду занять на інші, що благотворно позначиться на результатах.

Таким чином, методики навчання англійської мови дітям, так само як і його викладання, різні.

Залишається вибрати саме ту методику, яка буде цікава вам і вашій дитині. Удачі Вам!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: