Міфи про носіїв мови

Hi, folks! Коли стоїть питання про вивчення англійської мови, ми розглядаємо різні варіанти навчання: почати навчання на мовних курсах онлайн або, краще вибрати заняття в групі або індивідуальні заняття з репетитором, але головну увагу ми все одно віддаємо вчитель. Адже саме він буде пояснювати всі нюанси іноземної мови. Ми вже багато разів говорили про важливість викладача в навчальному процесі. Сьогодні ми хотіли б поговорити про носіїв мови і розібрати кілька міфів про вивчення англійської мови саме з native speakers.

Native speaker — людина, для якого ця мова є рідною і яким він користується в повсякденному житті. Отже, давайте обговоримо кілька міфів.

 Міфи про носіїв мови

Носії мови найкращі викладачі, нашим до них далеко

Сміємо вас запевнити, що серед носіїв мови і російськомовних викладачів є відмінні кваліфіковані професіонали своєї справи. Вітчизняні викладачі проходять стажування за кордоном, проходять підвищення кваліфікації в педагогічних центрах, постійно читають автентичну літературу і спокійно дивляться фільми і серіали англійською. Навіть за кордоном російськомовних викладачів англійської складно відрізнити від носіїв, адже у них може бути відмінний британський або американський акцент.

Носії мови не знають як викладати

Це може частково правдивий факт, але він ставитися не до всіх носіїв мови. Кілька років тому, на носіїв був великий бум і було престижно мати у себе викладача, для якого англійська була рідною мовою. Ми шукали викладачів на форумах і особливо не цікавилися його педагогічним освіта. Він міг бути архітектором, музикантом, менеджером на фірмі, бізнес-тренером, який приїхав в нашу країну і захотів трохи підзаробити. Після цього і пішов міф, що носії — погані педагоги.

Читайте також:  Як виконувати обіцянки, планувати і досягати мети в новому році

Щоб уберегти себе від таких горе-викладачів, рекомендуємо звертатися в мовні школи чи курси, де викладачі проходять ретельний відбір. Так ви можете бути впевнені в компетентності вашого педагога і ефективності занять. У кваліфікованого викладача повинен бути сертифікат, що дає право вести викладацьку діяльність і викладати англійську мову як іноземну. Міжнародні сертифікати для викладачів англійської мови TESOL, TKT, CLIL, CELTA, DELTA та інші.

Носії мови не знають граматику

Досконала неправда, носії мови чудово знають правила граматики. Проте вони не завжди можуть пояснити її нам у тій формі, до якої ми звикли. Зазвичай native speakers пояснюють граматику через діалоги і купу прикладів. Так граматика краще запам’ятовується, але якщо вам потрібні чіткі правила і формулювання, скажіть про це своєму викладачеві, він підготує для вас звід правил і підкріпить їх живими прикладами.

 Міфи про носіїв мови

Носії мови не знають підводних каменів, для них все просто і очевидно

Може бути для пересічного британця або американця, не має належної кваліфікації, всі тонкощі англійської мови здаються простими і зрозумілими, але викладач має сертифікат знає, на чому треба зупинитися, знає на що потрібно звернути додаткову увагу. Викладач зі стажем може передбачати можливі помилки своїх учнів, заздалегідь буде знати, як пояснити всі нюанси граматики і лексики.

З нашим викладачем спілкуватися простіше

Звичайно, якщо ви тільки починаєте вивчати англійську мову на початковому рівні, краще почати навчання з російськомовним викладачем, він зможе вам швидше пояснити складні моменти в мові. Ви будете почувати себе більш комфортно спілкуючись. Вам не доведеться довго підбирати слова, щоб вас зрозуміли. Але якщо у вас рівень англійської мови Intermediate і вище, ми настійно рекомендуємо спробувати заняття з носієм мови. Слухаючи, як говорить учитель, ви швидше позбавитеся від акценту, пориньте в розмовну англійську і позбудетеся від мовного бар’єру.

До речі, у нас є окрема стаття про те, як позбутися акценту в англійському.

Носії мови не зможуть займатися з дитиною

Кваліфіковані носії мови охоче беруть дітей в учні. Вони знають як потрібно викладати англійську мову не тільки дорослим, але й дітям. Якщо вашій дитині майбутній викладач симпатичний, як людина, і йому цікаво з ним на заняттях, то навчання пройде гладко й ефективно. Але якщо у дитини відсутня мотивація вчити англійську мову, або йому не подобається викладач, то заняття навряд чи будуть успішними.

Читайте також:  Англійська для маркетологів: словник і корисні ресурси для вивчення

У американців своя граматика, у британців дуже манірний англійська

Про різницю між британським і американським англійським ми вже говорили. І звичайно ж між цими мовами існує різниця, але все залежить від того, який ви хочете вивчити англійську і знати. Якщо ви хочете переїхати в США, то вам навряд чи знадобляться вираження і лексичні обороти, які використовують британці. У будь-якому випадку викладач не буде вам спрощувати або вчити граматику марною лексиці. На заняттях ви будете вивчати класичні правила англійської граматики і розмовний фрази. Адже ви хочете відчувати себе комфортно за кордоном і бути впевненими що вас зрозуміють.

 Міфи про носіїв мови

Заняття з носієм коштують дорожче, ніж з російськомовним викладачем

І це правда, заняття з носієм, як правило, коштують дорожче. У learn-english.net.ua, наприклад, при покупці пакету на 50 уроків кожен урок з російськомовним викладачем буде коштувати $12, а з носієм — $22. Але можна знайти більш економні варіанти: записатися на speaking clubs. Розмовні клуби з англійської мови проходять майже в кожному місті, і якщо навіть ви не знайшли у себе поруч з будинком, завжди можна розглянути варіант розмовних клубів онлайн. Ви можете вибрати для себе відповідний час і цікаву тему. Також, ви зможете поспілкуватися з людьми, які як і ви хочете вивчити англійську мову.

В висновок можемо сказати, що носії мови — відмінні фахівці, які знають толк у викладанні. Вони досить кваліфіковані, щоб навчити вас англійської мови та допомогти у подоланні мовного бар’єру.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: