Міжнародні іспити для дітей з англійської

Зазвичай міжнародний сертифікат знання англійської мови потрібне дорослим, щоб підтвердити своє право працювати або вчитися за кордоном. Але існують і міжнародні іспити для дітей з англійської.

В яких ситуаціях подібний іспит потрібно здавати дітям або підліткам? Наприклад, при вступі до школи, якщо ваша сім’я переїхала за кордон, або для відстеження прогресу при самостійному вивченні мови. У такому випадку на допомогу прийдуть міжнародні іспити з англійської мови для школярів та дітей, призначені для вікової аудиторії 7-16 років.

 Міжнародні іспити для дітей з англійської

Іспит YLE: Young Learners English

YLE – серія «кембриджських» іспитів для самих маленьких, розрахована на дітей 7-12 років. Існує YLE в трьох варіантах залежно від передбачуваного рівня володіння англійською у школяра: YLE Starters, YLE Movers і YLE Flyers.

Іспит зазвичай проходить при особистій присутності дитини в екзаменаційному центрі, але з 2014 року в деяких країнах з’явилася можливість здати його онлайн. Для цього використовується спеціальна програма з аудіовізуальної підтримкою і анімованими персонажами; в цілому ж завдання «паперового» і «електронного» варіанту нічим не відрізняються.

Всі три іспити складаються з трьох частин:

 • сприйняття на слух (Listening) — підготуватися допоможуть мультики з субтитрами, адаптовані ауидокниги;
 • читання/письмо (Reading / Writing) — з читанням допоможуть адаптовані казки і книги;
 • говоріння (Speaking) — підготуватися допоможе тільки живе спілкування.
 • З підвищенням рівня англійської зростає і тривалість модуля.

  Результати тестування по кожному з модулів оцінюються за 5-бальною системою і підсумовуються для виведення загальної оцінки.

  Щоб визначити, іспит якого рівня потрібно здавати дитині, застосовується так званий «тест розподілу» (Cambridge English Placement Test for Young Learners). Цей тест можна в будь-який момент абсолютно безкоштовно пройти онлайн на офіційному сайті «кембриджських» іспитів.

  Іспити KET (Key English Test) і PET (Preliminary English Test)

  KET і PET – міжнародні іспити з англійської, розраховані на підлітків у віці від 12 до 16 років. По суті вони являють собою один і той же іспит, але KET оцінює знання на початковому рівні складності (елементарний або A2), а PET – на середньому рівні складності (Intermediate, він же Threshold B1).

  Міжнародний екзамен з англійської мови PET може здаватися в двох варіантах – для дітей і для дорослих; вони мають однакову складність, але в «дитячому» варіанті відповідним чином підбираються теми текстів, в основному включаючи в себе шкільне життя.

  Обидва іспити складаються з трьох частин. Під час першого модуля оцінюються навички читання та письма, під час другого – аудіювання, під час третього – навички розмовної мови. За результатами іспиту видається сертифікат одного з двох рівнів: «здано» або «здано з відзнакою». Оцінка розшифровується більш докладно з застосуванням градації «відмінно» – «добре» – «задовільно» – «незадовільно».

  Ідеї, як допомогти дитині підготуватися до іспитів з англійської мови, ви знайдете в розділі сайту «Англійська для дітей«.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: