Міжнародні іспити з англійської мови

Оскільки англійська є мовою міжнародного спілкування, з кожному роком він стає все більш і більш затребуваною, як і міжнародні іспити з англійської мови стають все більш і більш популярними.

Якщо ви плануєте виїхати за кордон для навчання в іноземному вузі або на ПМЖ, або якщо ви хочете знайти престижну роботу, де потрібне спілкування з іноземними колегами або ознайомлення з матеріалами англійською мовою, вам знадобитися вільне володіння англійською. Дуже часто роботодавці та імміграційні служби вимагають в числі інших документів надати офіційний сертифікат, що підтверджує рівень вашого володіння англійською. Такий сертифікат можна отримати, здавши один з міжнародних іспитів з англійської мови.

			mezhdunarodnye ehkzameny po anglijjskomu yazyku		17 Міжнародні іспити з англійської мови

Існує безліч різновидів таких випробувань, більшість з яких можна здати онлайн, заплативши певну суму. Зазвичай вони визначають ваші знання та уміння з чотирьох видів діяльності:

 • читання (Reading);
 • сприйняття на слух (Listening);
 • письмове володіння мовою (Writing);
 • розмовне мовлення (Speaking).
 • Враховується також правильність складання вами мовних конструкцій (Grammar), багатство вашого словникового запасу і правильність слововживання (Vocabulary), а також чистота вимови (Pronunciation).

  Результати деяких іспитів будуть дійсні завжди, інші ж потрібно підтверджувати через певний проміжок часу (звичайно 2 роки). Розрізняються іспити і за ціною, престижності та сфері застосування отриманого сертифіката.

  Ця стаття розповість про те, що собою являють ті чи інші міжнародні іспити з англійської мови, і допоможе вам визначитися, який з них краще здати саме вам.

  Із статті ви дізнаєтесь:

  • Міжнародні іспити з англійської мови на загальне знання мови (FCE, CAE, CPE)
  • Міжнародний екзамен з англійської FCE: Cambrige English: First
  • Cambridge English: Advanced (CAE)
  • Cambridge English: Proficiency (CPE)
  • Іспити для навчання та роботи за кордоном (IELTS, TOEFL)
  • Міжнародний екзамен з англійської IELTS: International English Testing System
  • Міжнародний екзамен з англійської TOEFL: Test of English as a Foreign Language
  • Іспити на знання ділової англійської (TOEIC, BEC, BULATS)
  • TOEIC: Test of English for International Communication
  • BEC: Business English Certificate
  • BULATS: Business Language Testing Service
  • Підготовка до міжнародних іспитів з англійської мови

  Міжнародні іспити з англійської мови на загальне знання мови (FCE, CAE, CPE)

  Серед міжнародних іспитів з англійської мови вигідно виділяються три «кембриджських» іспиту (Cambridge English). Всі три являють собою різні ступені одного і того ж іспиту на рівень володіння англійською, та отримані в результаті успішної його здачі сертифікати приймаються у всьому світі. Сфера застосування їх дуже велика. Ви можете:

  • скласти іспити, щоб випробувати себе і отримати об’єктивне уявлення про своїх сильних і слабких сторонах у володінні мовою;
  • пред’явити сертифікат якого роботодавця як за кордоном, так і в Росії, щоб підтвердити свою здатність спілкуватися англійською і виконувати пов’язану з ним роботу;
  • замінити сертифікатом вступний іспит з англійської мови у багатьох вузах Росії або пред’явити при вступі в деякі іноземні вузи;
  • надати сертифікат при оформленні візи або документів на імміграцію.

  Сертифікат видається на все життя і не має терміну дії. Перш ніж ви подадитесь на середню або вищу сходинку, зовсім не обов’язково здавати іспит на нижчу; але тверезо оцінити свій рівень англійської доведеться. Якщо ви не здасте іспит на Advanced English або Proficiency in English, то отримаєте сертифікат більш низькому щаблі, який буде набагато менш корисний.

  Здати «кембриджські» іспити можна в одному з спеціалізованих центрів, розташованих в 130 країнах світу. Знайти найближчий до вас центр і замовити прийом іспиту ви можете за посиланням →

  Міжнародний екзамен з англійської FCE: Cambrige English: First

  FCE – нижчий щабель «кембриджського» іспиту. Якщо ви успішно складете його, то отримаєте сертифікат про те, що рівень вашого володіння мовою – Upper Intermediate, тобто «вище середнього». Цього зазвичай вистачає для повсякденних завдань за життя за кордоном і для деяких типів роботи та навчання.

  Cambridge English: Advanced (CAE)

  CAE – середня ступінь «кембриджського» іспиту. Сертифікат, який ви отримуєте за успішної його здачі, свідчить про ваше володіння англійською мовою на рівні «Advanced», тобто «просунутому». З таким сертифікатом ви можете вільно вчитися і працювати за кордоном, у тому числі на тих роботах, які вимагають інтенсивного спілкування з людьми на складні теми.

  Cambridge English: Proficiency (CPE)

  CPE – вища щабель «кембриджського» іспиту. Одержаний вами сертифікат буде свідчити про те, що ви здатні використовувати англійську мову на рівні носія мови і що вам доступна будь-яка комунікація на ньому, як усна, так і письмова, на практично всі теми, крім окремих спеціалізованих (які в будь-якому випадку вимагають знань у відповідній області навіть від носія мови).

  Іспити для навчання та роботи за кордоном (IELTS, TOEFL)

  Незважаючи на те, що міжнародні іспити з англійської мови CAE та CPE приймаються закордонними роботодавцями і в деяких вузах, найбільш престижними та популярними міжнародними іспитами є все ж не вони, а IELTS та TOEFL. Сертифікат IELTS чи TOEFL іноді входить в обов’язковий пакет документів, які потрібно подавати при імміграції в деякі країни, і дуже часто потрібно при вступі в іноземний вуз, особливо престижний.

  Сфера застосування цих двох сертифікатів в цілому схожа, але при цьому чітко поділяється в залежності від країни, в яку ви плануєте поїхати на навчання або роботу:

  • Сертифікат IELTS видається за знання британського варіанту англійської мови і приймається у Великобританії та країнах Європи. Детальніше про іспит IELTS →
  • Сертифікат TOEFL видається за знання американського варіанту англійської мови та приймається в США і Канаді. Детальніше про іспит TOEFL →

  Останнім часом територіальні межі прийняття цих двох сертифікатів розширилися і IELTS та TOEFL стали взаємозамінними; тим не менш, ми все ж рекомендуємо вам при виборі орієнтуватися на країну, в якій збираєтеся пред’являти сертифікат. Якщо ви не плануєте залишати межі Росії і він вам потрібен для себе або роботи, то краще зупинитися на IELTS: його в нашій країні беруть охочіше.

  Обидва сертифіката обмежені за терміном дії: він становить два роки, після чого вам доведеться складати іспит заново. Детальніше про IELTS та TOEFL ми розповімо в окремих статтях, але нижче ви зможете знайти кілька ключових особливостей кожного з них.

  Міжнародний екзамен з англійської IELTS: International English Testing System

  IELTS – іспит, що здається в рамках міжнародної системи тестування рівня володіння англійською мовою. Він складається з чотирьох модулів (читання, говоріння, письма та сприйняття на слух), і за його підсумками ви отримуєте оцінку від 1 до 9 балів, яка вираховується як середня від отриманих за кожний модуль.

  IELTS перевіряє ваше знання британського англійської мови і може здаватися в одному з двох видів: загальна англійська (General) і академічний англійський (Academic). Стоять і тривають вони однаково (близько 14 000 рублів і 2 години 45 хвилин), але відрізняються тематикою текстів. Якщо ви плануєте вступати в іноземний вуз або брати участь у наукових проектах, вам краще вибрати варіант «Academic», хоча він і складніше.

  Сертифікат IELTS приймають у країнах Європи, у великій Британії, Австралії, Новій Зеландії і Канаді.

  Як підготуватися до іспиту IELTS →

  Міжнародний екзамен з англійської TOEFL: Test of English as a Foreign Language

  Міжнародний іспит TOEFL оцінює рівень вашого володіння американською англійською мовою і потрібен при вступі на навчання або роботу в США і Канаді. Існує він на даний момент в двох варіантах:

 • Paper-based Test (PBT) — для здачі якого потрібно бути присутнім у спеціалізованому центрі особисто;
 • Interned-based Test (iBT) — здається онлайн.
 • Останнім часом PBT практично вийшов з ужитку, і не тільки з-за того, що менш зручний для экзаменуемых, ніж здача «по Скайпу». Схеми проведення PBT і iBT, так само як і отримуються в результаті сертифікати, розрізняються. У числі таких відмінностей те, що PBT не включає в себе модуль усного володіння англійською, а отже – і оцінку за нього. Розрізняється і тривалість проведення іспиту: 3 години в разі PBT та 4,5 години у разі iBT.

  За кожен з модулів ви отримаєте оцінку в балах (від 0 до 30), яка потім буде складена в сумарний бал. У різних вузів і роботодавців бал, який вони вважатимуть «прохідним», може відрізнятися.

  Як підготуватися до іспиту TOEFL →

  Іспити на знання ділової англійської (TOEIC, BEC, BULATS)

  Існує кілька міжнародних іспитів з англійської мови, спеціально призначених, щоб визначити рівень вашого володіння діловою лексикою. Зазвичай вони потрібні при прийомі на роботу, особливо в деяких сферах діяльності (фінанси, юридичні послуги, менеджмент). Дуже часто такі іспити складаються за запитом роботодавців, щоб підтвердити вашу компетентність.

  Іспити на володіння бізнес-англійською досить важкі. В діловій англійській використовуються складні граматичні конструкції, специфічна і досить просунута лексика, характерні лише для цієї сфери діяльності словосполучення. Для успішної здачі таких іспитів потрібно знати все це, а також ретельно стежити за стилем мови, який не допускає розмовних оборотів і надмірної емоційності.

  TOEIC: Test of English for International Communication

  TOEIC – найбільш поширений іспит на знання ділової англійської. Його зазвичай здають бажаючі отримати посаду в одній із міжнародних компаній, основною мовою спілкування співробітників якої є англійська.

  Сертифікат TOEIC, якщо ви наберете досить високий бал, буде свідчити про те, що ви здатні здійснювати усну і письмову комунікацію англійською мовою в діловому оточенні.

  Іспит TOEIC складається з двох частин:

 • Listening & Reading (сприйняття на слух і читання) — триває 45 хвилин;
 • Speaking & Writing (говоріння і письмо) — триває 75 хвилин.
 • В рамках кожної з частин вам доведеться відповісти на 100 питань (всього 200 питань). За одну частину, залежно від кількості правильних відповідей і їх якості, ви можете отримати від 5 до 495 балів, що підсумовується в загальну оцінку від 10 до 990 балів.

  BEC: Business English Certificate

  BEC є найпрестижнішим міжнародним іспитом з бізнес-лінійки, але одночасно і найважчим. Він тестує вміння вести комунікацію на діловому англійською мовою у професійному середовищі з чотирьох аспектів (письмова мова, усна мова, читання і сприйняття на слух) і використовує неадаптовані тексти – презентації, діалоги при ділових переговорах, інтерв’ю і т. д.

  Існує він в трьох варіантах залежно від передбачуваного рівня претендента:

 • BEC Preliminary — для людей, які володіють англійською на Intermediate, «середньому» рівні;
 • BEC Vantage — для володіють англійською на рівні Upper Intermediate, «вище середнього»;
 • BEC Higher — для рівня володіння англійською Advanced, «просунутого».
 • Сертифікат BEC включає в себе звіт про результати іспиту, в якому відбивається оцінка за кожен з модулів іспиту та загальна оцінка за Кембриджської шкалою мовних рівнів і за шкалою Ради Європи. Крім того, в залежності від кількості набраних балів, яка склала іспит присуджується один з трьох рівнів:

  • «здано»;
  • «здано з відзнакою»;
  • «здано з особливою відзнакою» для Preliminary і «A», «B» і «C» для Vantage і Вище.

  BULATS: Business Language Testing Service

  BULATS – система тестування, що широко використовується європейськими та азіатськими міжнародними компаніями. На відміну від BEC і TOEIC, від вас навряд чи вимагатимуть сертифікат BULATS при прийомі на роботу: тестування зазвичай проходять люди, вже що є співробітниками організації, за запитом даної організації.

  Є чотири аспекти, за якими кандидати будуть тестуватися (читання і знання мови, сприйняття мови на слух, говоріння, письмо), але в залежності від побажань сторони, яка замовляє іспит, деякі модулі можуть бути відсутніми. Всім, хто здав іспит, присвоюється один із шести міжнародно визнаних рівнів володіння англійською.

  Підготовка до міжнародних іспитів з англійської мови

  Підготовка до міжнародних іспитів з англійської можна як самостійно, так і в одній з онлайн шкіл. Щоб вибрати правильну школу, прочитайте статтю «Школи англійської онлайн. Огляд шкіл, ціни, відгуки«.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: