Мова «на ходу», або Мобільний педагог у Вас в кишені

Дзвонить якось двоюрідний брат. Слово за слово, крім стандартних «як справи», з’ясовується, що телепень знову без роботи. І нікуди дівати кипучу енергію. І хочеться, та колеться зайнятися чимось одночасно цікавим і корисним.

У відповідь на його стогони, я розповіла ось про що.

Майже у кожного в кишені є мобільний девайс. Проте не кожен знає про можливості навчання мовам за допомогою смартфонів, падова, і іже з ними.

Наявність доступних смартфонів, швидкого мобільного інтернету і сотень тисяч талановитих програмістів перевернуло підхід просунутої (і не дуже) частини населення до використання власного вільного часу. Що вже говорити про вічне прагнення отримати максимум ефекту за мінімальні гроші.

Деякі обмежилися мільйонами безкоштовних ігор. Інші вдарилася в кулінарні онлайн майстер-класи (тепер кожен третій – шеф-кухар). Частина вдарилася в складну фотографію – і світ замайорів мільярдами унікальних знімків.

Але багато задумалися про те, що вільний час краще використовувати для навчання та розвитку. Так, найбільш цілеспрямовані знайшли можливості вивчення нових мов на ходу.

У цьому сенсі Ваш смартфон в парі з хорошим безлімітним інтернетом – чарівна паличка.

Пропоную розібратися за принципом «від простого – до складного».

Найпростіший рівень – смартфон-версія звичайного Google Translate (GT). Немає необхідності гортати паперовий словник в пошуку незнайомого іноземного слова. Просто вбийте його в GT. Через секунду отримаєте переклад з синонімами в додачу.

На крок складніше – додатки (apps) для самостійного вивчення мов. Якісь з них абсолютно безкоштовні, інші коштують порівняно недорого.

Наприклад, Babbel містить більше 2000 слів для кожної мови з картинками і розпізнавач мови для тренування вимови.

Duolingo перетворює навчання в гру. Тут Ви набираєте очки і поступово переходите на наступні рівні складності. Отримуєте «медальки» за особливі досягнення. Змагаєтеся з друзями (хто швидше дійде до наступного рівня, набере більше очок).

Ще більш цікаве і академічно професійне технологічне рішення знайдено у вигляді мобільних аналогів дидактичних карток (“flashcards”). Такі системи, як Mental Case (iOS) і AnkiDroid (Android) надають програмну платформу таких «карток».

На кожній «картці» можна «записати» текст, вправа, фото, аудіо, відео та будь – яке медіа, необхідне, наприклад, для конкретного мовного уроку. Сет таких «карток» – вже цілий мовний курс.

Десятки тисяч умільців підготували такі сети по безлічі тим (і всім відомим мов світу, в тому числі), і виклали їх на спеціальні онлайн-сховищі. Зайдіть, наприклад, на Cram.com і Quizlet.com. Ви дуже здивуєтеся кількості професійно підготовлених матеріалів.

Вам нудно вчитися самостійно? Skyrock додасть до академічного вивчення соціальний аспект. Ви зможете спілкуватися з носіями мови по всьому світу – сьогодні спільнота Skyrock перевищує 40 мільйонів чоловік.

Якщо Ви прихильник класичного підходу до навчання – з вчителем, то і тут технології рухаються семимильними кроками. Додатки для смартфонів типу Socrative прекрасно працюють у межах як реальних, так і віртуальних класів.

Програма поєднує мобільні девайси вчителя і всіх учнів класу, працюючи в режимі інтерактивної шкільної дошки. Інформація від вчителя висвічується в учнів, а виконуються завдання (як окремо, так і в режимі змагання) компілюються у педагога з корисною статистичною інформацією. Так що можливості практично безмежні.

А що ж мій брат? Людина сильно надихнувся і аж бігом всю наступну тиждень вивчав програми. Залишився страшно задоволений. Зараз повним ходом зайнявся іспанським – англійський все-таки на стерпному рівні.

Думаю, ніякі навчальні програми не здатні замінити повноцінної роботи з професійними викладачами. Але дати можливість спробувати «на смак» новий іноземна мова, прискорити процес навчання або внести елемент веселої гри – без сумнівів!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн