Мовний бар’єр – як подолати мовний бар’єр в англійській, способи

Введення

Мовний бар’єр – труднощі, що виникають під час спілкування іноземною мовою. Основною особливістю є забування лексики і граматичних конструкцій, без яких досить складно висловити свої думки. Здається, що в голові рояться тисячі фраз, коли ми знаходимося наодинці з собою, проте варто лише потрапити в незнайоме середовище, де потрібно спілкуватися англійською, як все стирається, немов гумкою.

Для того щоб розібратися з тим, як подолати мовний бар’єр, потрібно звернути увагу на причини, що його викликають. Це може бути найпоширеніша боязнь говоріння іноземною мовою. При цьому здається, що чим більше хочеться сказати, тим складніше передати думки іноземними словами. В результаті постійного страху говорити виникає ще одна проблема, пов’язана зі страхом зробити помилку в мовленні. Серед європейців тільки французи не готові терпіти мова іноземця з помилками, всі ж інші з радістю прийдуть на допомогу, незважаючи на те, що ви будете плутати слова, використовувати неправильні тимчасові форми і говорити з жахливим акцентом. Головне в спілкуванні – говорити. А як говорити – це тема наступної статті.

Проблема страху

6fcbd1e05763c6063668c021ac740d4a Мовний барєр   як подолати мовний барєр в англійській, способи

Страх спілкуватися англійською мовою, а звідси і виникнення мовного бар’єру, що виникає із-за сором’язливості говорити з акцентом. При найближчому розгляді цього аспекту виходить, що від акценту часом позбутися досить складно, в результаті чого людина вирішує і зовсім мовчати. Але якщо подивитися на це з іншого боку, всі ми добре спілкуємося з іноземцями, які намагаються говорити по-російськи, не боячись цього робити. Так чому ж нам самим не почати спілкуватися?

Боязнь говорити є найпоширенішою, подолати цю проблему досить складно, якщо відтягувати сам процес спілкування в довгий ящик. При цьому людина може знати граматику і володіти достатньою кількістю лексики, але скласти пазл воєдино заважає страх.

Виникнення мовного бар’єру може виникнути із-за страху не зрозуміти співрозмовника. Найчастіше такі ситуації є надуманими, адже завжди можна перепитати людини або попросити пояснити щось трохи повільніше у разі, якщо співрозмовник говорить швидко.

Чому потрібно подолати мовний бар’єр?

Всі вищевказані ситуації можуть свідчити про причини, які потрібно подолати для того, щоб позбутися від мовного бар’єру. Отже, на першому місці невеликий словниковий запас, в результаті чого висловлюватися англійською не так просто. Для початкового рівня досить 3000 – 4000 слів, а ось для просунутого – непогано мати 13000 – 15000 слів. Якщо врахувати, що для вивчення одного рівня мови потрібно в середньому 60 годин, то досягти бажаного результату не так і складно. Однак варто звернути увагу на регулярність занять, а також виконання різного роду завдань, що допоможуть розвивати всі аспекти мови одночасно.

На другому місці – знання граматики, які потрібні для того, щоб зрозуміти іноземну мову. Незважаючи на всі тонкощі, мова американців з роками стає все простіше, тому якщо ви не збираєтеся працювати у корпорації Google, тоді можна обійтися знаннями Simple, Continuous, Perfect в сьогоденні, минулому і майбутньому. Зробити це простіше, склавши таблицю, в якій будуть дані приклади утворення часів і готові пропозиції. Пару днів активних занять, і граматика у вас в кишені.

На третьому місці – практика. Начебто є час на все, а от поговорити в реальності не вдається. Потрібно це виправляти, благо сьогодні не потрібно йти в бібліотеку і брати підручник Бонк, можна зареєструватися на різноманітних ресурсах, допомагають знайти співрозмовників по всьому світу і базікати з ними хоч кожен день, відточуючи практику мовлення. Пам’ятайте, що робити це треба регулярно, адже чим частіше практикуватися, тим менше буде виражений мовний бар’єр, тим більше словникових оборотів ви запам’ятайте, тим більше прислухаєтеся до всіляких акцентам і темпами мовлення. Чергуйте види діяльності, не зациклюйтеся на читанні або граматиці, нехай вивчення мови приносить задоволення.

Як подолати мовний бар’єр в англійській

Ми підготували для вас кілька порад, які допоможуть подолати мовний бар’єр:

  • 1. Не хвилюйтеся. Хвилювання не додасть вам сил, не змусить згадати лексику і граматику. Заспокойтеся і просто говорите так, як вмієте.
  • 2. Дозвольте собі робити помилки і не хвилюватися. Як тільки ви зрозумієте, що хочете говорити правильніше, почніть записувати свою мову на диктофон, а потім аналізувати її. Вибір тем може бути абсолютно будь – яким- від погоди до виборів президента Америки. Записуйте на диктофон або на камеру, і прослуховуйте (перегляд) запис. Чим частіше ви будете виконувати подібні завдання, тим легше вам буде говорити в подальшому.
  • 3. Не поспішайте. Краще чіткіше і повільніше, чим швидше і все невлад. c7da94e4c53a96c89f285cdd337984dd Мовний барєр   як подолати мовний барєр в англійській, способи
  • 4. Не намагайтеся зрозуміти співрозмовника дослівно. Немає сенсу зупинятися на кожному слові і переводити все в голові. Головне – схопити сенс пропозиції. Також варто поступати з читанням книг – 15-20% незнайомої лексики на сторінці – це нормально, не потрібно шукати слова в словнику.
  • 5. Не соромтеся перепитати. Це цілком нормально, коли щось незрозуміло, адже навіть у рідній мові ми не завжди розуміємо зміст сказаного. У всіх різний темп мовлення, а бувають ще й проблеми, пов’язані з вимовою звуків. Тому «sorry, could you say that again» або «sorry, I didn’t get it» скажуть самі за себе.
  • 6. Нарощуйте словниковий запас і намагайтеся запам’ятати цілі вирази.
  • 7. Знайдіть співрозмовника, з яким можна розділити всю радість вивчення мови.
  • 8. Дотримуйтеся одного методики навчання, яка підходить саме вам.

Знайти корисні матеріали можна в самовчителі англійської мови Lim-english.com. На кожному занятті ви зможете займатися аудіюванням і граматикою, поповнювати словниковий запас і писати диктанти. Якщо приділяти англійської мови 30 хвилин в день і мати початковий рівень мови, можна досягти середнього рівня всього за 4 місяці. А якщо ви будете займатися регулярно, ніякі способи подолання мовного бар’єру вам не знадобляться.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн