Music makes my world go round: 8 порад, як вчити англійську за пісень

Минулого разу ми докладно розповіли, як альбом улюбленого англомовного виконавця може замінити класичний самовчитель англійської.

Сьогодні переходимо до практичних порад щодо дозування та застосування музичного матеріалу.

Перш ніж почати, потрібно вибрати пісні, за допомогою яких Ви плануєте вивчати мову. Це важливо, тому що є багато потенційних пасток:

  • пісні, які написані «важким мовою», з використанням лексики, яка зазвичай не використовується;
  • непопулярні пісні (нічого не маємо проти виконавців, але якщо мета — злитися з носіями англійської мови, мабуть, ефективніше буде вчитися на основі тієї музики, яку схвалюють всі);
  • пісні, які виконуються в дуже швидкому темпі (нетренованій увазі і слуху важко буде наздогнати за швидкістю мови).

Скористайтеся 8 радами, які допоможуть вам підібрати правильний музичний матеріал для навчання англійської мови:

  • Вирушайте на пошук пісень на правильні ресурси.

Шукайте інтернет-сервіс для розміщення та перегляду відео, такі як YouTube і Vimeo. У них є великі бібліотеки музичних відео, деякі з яких забезпечені субтитрами з текстами пісень англійською мовою.

  • Вибирайте правильні пісні.

1) Підбирайте музику, яка вам насправді подобається. Немає ніякого сенсу у вивченні англійської по пісням, якщо ви дійсно не насолоджуєтеся цією музикою. Це — найкоротший шлях до нудьги.
2) Знайдіть пісні, тексти яких побудовані граматично правильно. Мова має бути не занадто легкий або занадто важкий і використовуватися у повсякденному житті.
3) Інша річ, яку не слід випускати з уваги, полягає в тому, що іноді співаки не вимовляють звуки чітко. Tastes differ, звичайно, але можливо, гроул або дум-метал — не кращий вибір для початку навчання.
4) Багато пісень — справжні історії у мініатюрі (а іноді і не дуже в мініатюрі, послухайте довгі балади Ніка Кейва), які могли б допомогти легше їх зрозуміти і візуалізувати. Якщо ви новачок, вам, можливо, навіть варто почати з пісеньок для дітей або диснеївських пісень.
5) Почніть з поп-музики, а потім розширюйте свій діапазон. Поп-музика, в основному, розповідає про романтику і любові, і це чудово, бо в них є багато повторюваних слів. Коли ви відчуєте себе готовим до розширення репертуару, можете спробувати сили в більш різноманітних жанрах, щоб розширити свій словниковий запас.

  • Заручіться підтримкою для запам’ятовування вокабуляру.

Погодьтеся, було б здорово, якби можна було вивчити мову, просто слухаючи музику. На практиці ви повинні будете провести деякий час, «переварюючи» тексти і їх значення так, щоб ви усвідомили і запам’ятали. Це те, що англомовні вчителі називають scaffolding — «ліси» (ліси — конструкція, що тримає або підтримує те, що будується. Як маленькі тренувальні колеса для дитячого велосипеда). Замість того щоб намагатися з’ясувати значення текстів самостійно, Ви можете використовувати наступні ресурси, щоб прискорити цей процес: MetroLyrics, AZLyrics і Lyrics.com пропонують велику бібліотеку текстів, які можна використовувати для навчання.

  • Вивчіть тексти по словах.

Поки «переварюєте» значення слова, непогано було б регулярно заглядати у словник. Розберіть пісню по словах і спробуйте «зріднитися» із кожним словом настільки, щоб воно стало частиною вашого словникового запасу. Запам’ятати нові слова простіше за допомогою flashcards, використовуючи такі сервіси, як Anki, або додаток Mental Case.

  • Підспівуйте на весь голос наодинці з собою.

Не варто переживати, якщо ви не володієте музичним талантом. Незалежно від співочого майстерності, ви повинні спробувати співати вголос, на весь голос! Це допоможе вашій мовного апарату перейняти правильну артикуляцію і рухатися ритмічно.

  • Пробуйте співати по пам’яті.

Через деякий час ви усвідомлюєте, що починаєте запам’ятовувати пісні. Це говорить про те, що ви готові перейти до наступного етапу – спробуйте заспівати пісню, не заглядаючи в текст. До речі, ви виявите, що ви можете робити це набагато краще, ніж думали, у тому числі і використовуючи слова пісень у повсякденному мовленні.

  • Періодично повторюйте.

Звичайно, ми не закликаємо вивчити напам’ять одну пісню і тільки потім переходити до наступного. Фактично, після того, як ви освоїте приблизний зміст однієї пісні, ви можете відразу ж переходити до наступної. Після того, як пройде достатньо часу, ви можете повернутися до першої пісні. Це називається «інтервал повторення», і було доведено, що такий метод більш ефективний, ніж спроби освоїти щось досконало відразу.

  • Знайти нову пісню, зміст якої перевершує те, що ви вже знаєте.

Напевно, це самий важкий етап. У кожної нової пісні, яку ви вивчаєте, повинен бути правильний баланс абсолютно нової лексики і тих слів, які вже є у вашому словниковому запасі. Цей правильний рівень накладення зберігає вашу мотивацію і без зусиль закріплює вивчене раніше.

Розважайтеся і отримуйте задоволення! Музика — це універсальна мова, яку ми всі можемо сприймати і насолоджуватися нею. Слухайте англомовні пісні щодня, і незабаром ви будете здивовані тим, як багато англійської мови ви можете ввібрати з відносною легкістю. Коли вивчення мови ви поєднаєте з діяльністю, яка приносить задоволення, наприклад спів і прослуховування музики, ви навіть не помітите, що засвоїли мову.

music makes my world go round: 8 sovetov, kak uchit anglijjskijj po pesnyam60 Music makes my world go round: 8 порад, як вчити англійську за пісень

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн