Найзагадковіші місця планети

Наш світ не такий простий, як може здатися на перший погляд. І хоча на дворі вже давно XXI століття, ще не всі питання знайшли свої відповіді. Стародавні побудови та загадкові місця за раніше зберігають свої секрети, їх величність заворожує, їх масштаб вражає, їх таємниці назавжди приховані часом.

У цій статті ми хочемо розповісти вам про 9 найбільш загадкових і дивовижних місцях нашої планети. З ними пов’язано стільки неоднозначного і незбагненного, що навіть самі просунуті вчені не можуть чітко пояснити, як таке можливо. Залишається лише будувати здогаду, висувати гіпотези і сподіватися, що коли-небудь ми зможемо хоча б трохи наблизитися до розгадки таємниць цих дивовижних місць.

Острів Пасхи, Чилі

Easter Island, Chile

Привітання: hola!
Мови: іспанська, англійська

Острів Пасхи, безсумнівно, є одним з найбільш загадкових місць нашої планети. Адже практично все, що пов’язано з островом, оповите завісою таємниці. Головною загадкою є «stone giant statues», гігантські кам’яні статуями — моаї, так їх називають корінні жителі. Статуї мають висоту від 4 до 10 метрів і важать близько 20 тонн. Вага найбільших з них перевищує 90 тонн. Кам’яні статуї виглядають досить незвично: величезні носи, важкі підборіддя, порожні очі. Їх зовнішній вигляд не відноситься ні до однієї раси людей, коли-небудь жили на землі.

Величезні людські статуї розставлені по всьому периметру острова, при цьому їх налічується понад 900. Багато з них знаходяться прямо на березі, однак їхні обличчя звернені не в бік океану, а вглиб острова. Вчені не можуть визначити точних вік кам’яних бовванів, можливо, деяким з них більше тисячі років.

Місце народження всіх статуй — вулкан. Місцеві аборигени висікали і вирізали їх прямо з гори (вулканічного туфу), а потім транспортували до кам’яних платформ. Ось тільки як саме вони це робили — залишається загадкою. «Legends say», що означає: у легендах сказано, що моаї йшли до своїх місць самі, долаючи при цьому немаленьке відстань до 20 км і більше.

Деякі дослідники вважають, що статуї перевозили волоком. Але ця теорія була спростована, вчені прийшли до іншого висновку, що моаї пересували «вертикальним методом» (у вертикальному положенні). Як же в дійсності все це виглядало, до сьогоднішнього дня ніхто не може сказати точно. Ясно одне — острів Пасхи не поспішає розкривати свої секрети, а значить таємниці гігантських статуй залишаються нерозкритими і донині.

c2a1cd285e0be4a61a5c99d27f515c7d Найзагадковіші місця планети

Острів Пасхи — один з найбільш віддалених населених островів в світі

a2d87f07f22070949c3d0f8daf7e1cf0 Найзагадковіші місця планети

Деякі вважають, що острів був частиною міфічної країни Лемурії

9a95084c6ed035e3fc56f9b6d879cb92 Найзагадковіші місця планети

Всього дивних статуй на острові Пасхи налічується 997

  

Чичен-Іца, Мексика

Chichen Itza, Mexico

Привітання: Hola!
Мови: іспанська, англійська

Чичен-Іца — це стародавнє місто індіанців Майя, «founded», тобто заснований ще в VI столітті, розташований на півострові Юкатан (Мексика). Назва міста з мови Майя означає «колодязь племені Майя», так як на території стародавнього міста розташовується 13 природних колодязів (сенотів). Один з них, Священний сенот, служив для жертвопринесення Богові Дощу.

У місті Чичен-Іца багато архітектурних пам’яток, але основною визначною пам’яткою є, звичайно ж, піраміди. Особливе місце займає Храм Кукулькана — сама головна і найбільша піраміда цього міста. Храм складається з 9 платформ висотою 24 метри, поперек яких до вершини тягнуться чотири сходи, які вказують, крім усього іншого, на чотири сторони світу. Підйом на вершину піраміди може бути досить небезпечним, тому туристам дозволено підніматися тільки по тій драбині, де закріплена страхувальна мотузка. Кожна сходи налічує 91 щабель, а загальне число ступенів храму становить число днів в календарі Майя.

Цікавий той факт, що «on the day of the autumnal and весняного рівнодення», в дні осіннього і весняного рівнодення, промені сонця освітлюють сходи піраміди таким чином, що утворюють зображення 37-метрової змії, повзучою по мірі пересування сонця до власної голові, виточеної в камені біля основи драбини. Ця неймовірна ілюзія тривають трохи більше 3 годин.

Щоб зберегти древнє місто Чичен-Іца, уряд Мексики викупило ділянку землі, на якій він розташований. І навіть ЮНЕСКО визнало місто однією з головних визначних пам’яток Мексики, а також об’єктом світової спадщини. Більш того, в 2007 році місто було визнано одним з нових семи чудес світу.

65bc5569172b018c89836ccd4ae291f8 Найзагадковіші місця планети

Храм Кукулькана — піраміда з 9 ступенів заввишки 24 метри

51dc6d991518c30bbc28f0a1dcba808c Найзагадковіші місця планети

На невеликій піраміді з 4 ступенів розташований Храм воїнів Чичен-Іца

bd157edc94dcf7c5b968840669f70817 Найзагадковіші місця планети

Назва стародавнього міста Чичен-Іца перекладається як «Колодязь племені Іца»

  

Гора Кайлас, Китай

Mount Kailash, China

Привітання: ni hao!
Мови: китайська, англійська
Гора Кайлас знаходиться в Тибеті і, хоча і не є «the highest», найвищої, у своєму районі (6 638 м), приваблює безліч паломників і туристів зі всього світу. З нею пов’язано багато міфів і легенд, одна з яких говорить про те, що Кайлас є центром світобудови, і на її вершині живе бог Шива. Вважається, що один ритуальний обхід (кора) навколо Кайласа здатний позбавити від усіх життєвих гріхів і дати просвітлення. На щастя, пройти цей шлях може практично кожен, наявність долин навколо гори значно спрощує обходу навіть для непідготовлених людей. Багато паломників з Індії, Непалу і Тибету здійснюють обхід всього за один день. У західних туристів цей процес займає більше часу — 2-4 дні.

Гора Кайлас виділяється, насамперед, своєю пірамідальною формою, її межі зорієнтовані практично точно по сторонах світу. Деякі впевнені, що такі особливості вказують на штучне походження, а значить Кайлас, можливо, є рукотворною пірамідою.

«It’s remarkable», тобто примітно, що на південній стороні гори є вертикальні та горизонтальні тріщини, які разом з тінями утворюють символ, дуже схожий на гігантську свастику. Кайлас іноді так і називають «Горою Свастики».

Можна довго сперечатися, чи справді священна гора Кайлас і один обхід навколо неї здатний змінити ваше життя назавжди. Незмінним залишається одне, щоб дізнатися правду, треба пройти ритуальний обхід і зробити власні незалежні висновки.

1cdeae6b45422d43e7a79fa17879b073 Найзагадковіші місця планети

Тибетці вважають, що на вершині Кайласа живе Будда

e91eb7f1bab981ec349b266c6aeeb3b7 Найзагадковіші місця планети

Гора не просто свята, вона – джерело сили милостивої

  

Петра, Йорданія

Petra, Jordan

Привітання: Salam!
Мови: арабська, англійська

Однією з головних визначних пам’яток Йорданії по праву вважається місто Петра. Цей червоно-рожеве місто, висічений прямо в скелі, не тільки прославив свою країну на весь світ, але і був внесений в список 7 нових чудес світу!

Унікальність міста полягає в тому, що його будови буквально «carved from the sandstone cliffs», вирубані в скелях. До речі, сама назва міста (Петра) в перекладі з грецького означає «скеля» або «камінь». Коли точно він був заснований достеменно не відомо, деякі вчені оцінюють його вік у 4 тисячі років, інші — в 2 тисячі. Вважається, що збудував стародавній місто мудрий народ набатейців, зробивши його столицею свого Набатейського царства.

Петра розташовувалася на перехресті двох найважливіших торгових шляхів, що з’єднували Близький Схід, Аравії та Індії, і саме торгівля протягом довгих років приносив місту велике багатство. Але сталося так, що римляни відкрили морські шляхи на Схід, сухопутна торгівля прянощами припинила своє існування, і з ним канув в лету і величний місто Петра.

«Nowadays», в наші дні, незвичайне і таємниче місто є одним з найпопулярніших місць Близького Сходу. Примітно, що і прилеглі околиці червоно-рожевого дива так само рясніють великою кількістю стародавніх поселень, замків періоду хрестоносців, руїн будівель біблійних часів і багатьом іншим. Тисячі людей щорічно приїжджають в ці місця, щоб своїми очима побачити легендарний місто, вийшов з пустелі і став справжнім витвором мистецтва.

509f4fabc8631f905ecf08166e592354 Найзагадковіші місця планети

Стародавнє місто Петра вважається головною визначною пам’яткою Йорданії

364912410feb3c8b585ead1ce365865d Найзагадковіші місця планети

Петра колись розташовувалася на перехресті двох найважливіших торгових шляхів

bfaf3bc9116f28183a10e99863205290 Найзагадковіші місця планети

На грунтовне відвідування Петри потрібно не один день

  

Озеро Лох-Несс

Привітання: Hello
Мови: англійська, шотландська

Навіть без легенди про гігантського водного монстра озеро стало б відомим. Воно знаходиться в Шотландському нагір’ї, є найбільшим шотландським озером за обсягом і є ключовим символом Шотландії поряд із замками, пастухами, чоловічими спідницями і шотландським віскі.

Лох-Несське чудовисько вперше потрапив у заголовки в 1933 році в газетній статті. У цій же статті передбачалося, що порушення поверхні озера, можливо, стало результатом боротьби качок. Однак цього було достатньо, щоб підстьобнути чутки, особливо коли в 1934 році з’явилася передбачувана фотографія озерного монстра з довгою шиєю. З тих пір реально підтверджених спостережень загадкового монстра не було. Та й навряд чи воно дожило б до сьогоднішніх днів.

b46a1e00954b6602e13269657a08c9d1 Найзагадковіші місця планети

Місто Баальбек, Ліван

Baalbek, Lebanon

Привітання: Salam!
Мови: арабська, англійська

Стародавнє місто Баальбек, який знаходиться в Лівані, коли був культурним центром всього стародавнього світу, але в наші дні Баальбек практично повністю зруйнований і забутий. Одними з найбільш цікавих місць міста є його тераси. Їх особливість в тому, що вони складені з величезних кам’яних блоків вагою 300-1000 тонн. Для порівняння слід згадати, що середня вага блоків піраміди Хеопса складає всього 2,5 тонни. Але і це ще не все, камені укладені з неймовірною точністю і акуратністю, між ними не пройде навіть тонка швейна голка. Якими технологіями стародавні люди змогли побудувати таке — загадка!

На найбільшій терасі Баальбека можна побачити руїни храму Юпітера. Він був зруйнований потужним землетрусом, і залишилося лише 6 колон по 22 метри у висоту. Примітно, що одна зі стін тераси зроблена з трьох каменів вагою по 1000 тонн, і розміром 29х4х3,6 метрів. Це величезні цифри!

Цікаво, що ніякої інформації про місто практично не збереглося і «it’s anybody; s guess», залишається тільки гадати, хто і коли побудував ці гігантські будови, а головне — яким чином. Відомо тільки, що в V столітті до н. е. знамениті тераси вже були побудовані, і навіть віднесені до чудес світу того часу.

c931547ceb0411785dd7db56397c4140 Найзагадковіші місця планети

Храм Юпітера не дожив до наших днів, він був зруйнований землетрусом

4c410f7bbd5ae5cd819ae3d8ca71c1c9 Найзагадковіші місця планети

Гігантські кам’яні блоки оброблялися за допомогою звичайних зубил

a897e96149bb4b0267064b4b83daa78d Найзагадковіші місця планети

«Південний камінь» — найбільша оброблена кам’яна брила в світі

  

Бермудський трикутник

Які секрети ховаються в трикутнику океану між краєм південної Флориди, Бермудськими островами і Сан-Хуаном, Пуерто-Ріко? Ходять легенди, що тут тонуть кораблі, падають літаки і губляться люди. Ми не віримо в паранормальщину, але все одно хочемо відзначити це місце тут. Про нього ходять легенди, а значить воно вже в своєму роді дивне.

073848fb3437737e39b7fe0a003a74f5 Найзагадковіші місця планети

Стоунхендж (England)

Привітання: Hello
Мови: англійська

Навіщо побудували це спорудження? Очевидно, на славу богам давнім і для посадки інопланетних кораблів. Жарт. Тільки заради другого. Насправді це не найбільша рукотворна споруда, і навіть не найдавніше. Але все одно вона залишається одним з головних визначних пам’яток Великобританії. І щоб не втратити її, влади регулярно проводять реконструкцію, часом навіть підбираючи камені арматурою.

Кажуть, Стоунхендж володіє особливою енергетикою, і якщо встати між гігантських каменів, то можна загадати бажання. Як думаєте, правда чи просто для заманювання туристів?

77a1b38c3af98124251c03b84a4e56a6 Найзагадковіші місця планети

Зона 51 (USA)

Привітання: Hands up!
Мови: Англійська

А тут за легендами ставлять експерименти над інопланетянами і розробляють секретні технології. За нашими непідтвердженими джерел, тут зберігається зубна паста, яку рекомендують 10 з 10 стоматологів, чистячий засіб, який вбиває 100% мікробів і шкарпетки, які не губляться.

Не даремно адже воно є одним з найбільш охороняються в США і в світі. До цієї військовій базі не так просто дістати, а військовим дозволено стріляти на поразку. Не так давно люди жартома організували акцію штурму зони, але жоден з них не наважився увірватися на заборонену територію по-справжньому.

21c1b02c984c68cd35ed06158a4b601b Найзагадковіші місця планети

Щоб ви не забували і про англійську. Список корисних слів і виразів.

on the face of it – на перший погляд
mysterious – загадковий
huge – величезний
native inhabitant – корінний житель
scientists – вчені
volcano – вулкан
temple – храм
civilian population – мирне населення
the hub of the universe – центр світобудови
remarkable – видатний, разючий
trade route – торговий шлях
annually – щорічно

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн