Наскільки виросте мій дохід, якщо я вивчу англійську мову?

Заробітна плата людей, які володіють англійською мовою на рівні Intermediate, в середньому на 25% вище

У травні 2013 р. служба досліджень HeadHunter провела опитування серед 8886 працівників компаній і 348 HR-менеджерів. Всім опитаним було задано один і той же питання: «У вакансіях Вашої компанії Ви пред’являєте кандидатам вимоги до знання іноземної мови?»

Відповідали представники компаній наступним чином:

naskolko vyrastet mojj dokhod, esli ya vyuchu anglijjskijj yazyk 23 Наскільки виросте мій дохід, якщо я вивчу англійську мову?

naskolko vyrastet mojj dokhod, esli ya vyuchu anglijjskijj yazyk 24 Наскільки виросте мій дохід, якщо я вивчу англійську мову?

naskolko vyrastet mojj dokhod, esli ya vyuchu anglijjskijj yazyk 25 Наскільки виросте мій дохід, якщо я вивчу англійську мову?

Результати опитування показують, що на сьогоднішній день володіння іноземною мовою є тим навиком, який роботодавці очікують від кандидата на посаду в першу чергу. Багато в чому це пояснюється тим, що у сфері бізнесу без іноземної мови неможливо уявити ані ведення ділових переговорів, ні взаємодію з іноземними постачальниками. Саме тому сучасні роботодавці воліють набирати в штат фахівців, які володіють іноземною мовою (зокрема, англійським), і готові забезпечити їх гідною заробітною платою. Таким чином, знання англійської мови стає одним із критеріїв формування зарплатних пропозицій від роботодавця.

У найвигіднішому становищі знаходяться фахівці, у роботі яких без розмовної англійської просто не обійтися. В першу чергу, це секретарі та особисті помічники керівника. Володіння англійською додасть 20-25% до їх окладу.

Вільна англійська все частіше необхідний PR – та IT-фахівцям, а також маркетологам і логістом. Їх зарплата буде в будь-якому разі на 30% вище, ніж у спеціалістів тих галузей, але без мовних знань.

Розробників програмного забезпечення кадрові агентства навіть не перевіряють на знання англійської мови: передбачається, що вони володіють ним «за замовчуванням», а ось бухгалтерам і юристам англійська мова потрібна лише на рівні читання спеціалізованої документації. Але навіть при цьому вони можуть розраховувати на двадцятивідсоткове збільшення зарплати.

На цьому перелік спеціальностей, для яких знання англійської є обов’язковою або бажаною, не закінчується, та факт залишається фактом: вільна англійська мова не тільки є ефективним засобом для особистісного та кар’єрного зростання, але і позитивно впливає на зростання зарплати.

Чи варто розраховувати на те, що рівень зацікавленості компанії в Вас як фахівця буде настільки високий, щоб оплачувати Вашу навчання в мовній школі? Однозначно, ні. Очевидно, що роботодавцю вигідніше найняти співробітника вже з достатнім рівнем володіння англійською мовою.

Тому починайте вчити англійську прямо зараз, адже конкуренція на ринку праці дуже висока, і тільки знання іноземної мови дасть Вам певні переваги і виділить Вас з-поміж інших кандидатів при влаштуванні на роботу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: