Навчальні посібники з англійської мови для дітей 6-15 років

Всім привіт. Сьогоднішня стаття присвячена батькам, які піклуються про освіту своїх дітей. Якщо ви хочете створити дитині максимально комфортні умови для ефективного вивчення англійської, тут ви зможете почитати про деякі навчальні посібники. Ми їх розбили за рівнем складності і віком: від простих для дітей 6-7 років до більш просунутих для 14-15-літніх. Почнемо.

Зміст статті:

 Навчальні посібники з англійської мови для дітей 6 15 років

Сучасний підхід

Сьогоднішні діти — покоління цифрової реальності. Радянські методики більше не працюють, вони швидко набридають. Підручник англійської мови для дітей вже не цікавий. У той час як сучасні підходи пристосовуються до клиповому мислення.

Тепер для ефективного вивчення потрібно не просто подати теорію і вправи для практики. Учневі важливо відчувати себе в процесі, відчувати себе залученим. Навчання — це цікава гра. Зі своїми правилами, бонусами і досягненнями. Ставте дитині ланцюжка цілей, нагороджуйте за досягнення, мотивуйте і развлекайте, адже без елемента гри тепер складно.

Англійська для дошкільнят

У ранньому віці люди більш сприйнятливі до вивчення мов і освоєння нової інформації в цілому. Тому діти вчаться говорити рідною мовою інтуїтивно, без всяких словників і підручників. Змогли б ви за три роки в Китаї вивчити китайську без навчальних посібників і перекладача? Навряд чи. А малюки можуть. Тому головне правило при побудові навчання для дитини — не треба недооцінювати його здібності.

 Навчальні посібники з англійської мови для дітей 6 15 років

Діти, народжені в мультимовної сім’ї, вільно говорять на обох. Тому часом досить занурити малюка в середу. Ось кілька варіантів того, як це влаштувати.

Мультфільми англійською. Саме в оригіналі, ті, що були зняті для англомовних дітей. Навчальні мультфільми, де російськомовний звір-викладач розповідає про англійський алфавіт і вчить базовим фразам, тут будуть менш доречні. Вони підійдуть дітям старше.

Заняття з носієм мови. У дореволюційній Росії була мода на французьку мову, і дітям наймали франкомовних нянь, щоб вони звикали до іноземної мови. У підсумку французький ставав для них другою рідною. Якщо ви можете дати дитині можливість спілкуватися з англомовними людьми, це буде дуже ефективно.

Читайте також:  Як вчити англійські слова: техніки і картки для запам'ятовування англійських слів

Спілкування англійською в сім’ї. Носія запросити не виходить? Тоді його може замінити один з батьків. Якщо спілкуватися з дитиною хоча б половину часу на іншій мові, він почне адаптуватися. Тільки не потрібно змішувати і говорити «це еппл» чи «дивись, дог іс раннинг».

З навчальних посібників можна взяти:

Storynory. Тут зібрані невеличкі історії та казки. Великим шрифтом з картинками для читання, або аудіоверсією для тих, хто ще не вміє читати. Тривалість аудіодоріжок — до десяти хвилин. Приблизно на такий час ви зможете утримувати увагу і концентрацію непосиди.

Cartoonnetwork. Тут колекція англійських дитячих мультиків в оригіналі. Можна час від часу включати дітям замість звичайних. Щоб дитині зрозуміліше, включайте знайомі серії. Тоді йому буде цікавіше дивитися на вже знайомих персонажів і простіше здогадуватися, про що йде мова.

Vocabulry.co.il. Тут зібрані флеш-ігри на запам’ятовування англійських букв і слів. Рекомендується для тих, хто вже освоїв базу. З нульовим рівнем грати в ці ігри бессмысленною

Англійська для молодшої школи

Тут починається наступний етап. Дитина вже вчить англійську в школі. Наше завдання — закріпити і поглибити отримані там знання. Занурювати в середу все ще важливо, але тепер одного тільки занурення буде мало. Дитина вже звик до англійської мови (якщо ви почали роботу в більш ранньому віці), або ні. У другому випадку вчити буде складніше, але все ще легше, ніж дорослому.

 Навчальні посібники з англійської мови для дітей 6 15 років

До обов’язкових занять за шкільною програмою додаємо наступні пункти.

Перегляд фільмів та мультфільмів в оригіналі. Обов’язково всією сім’єю. Інакше мотивація ослабне, і перегляд буде сприйматися як робота, а не як приємне проведення часу. Що дуже важливо, адже на цьому етапі потрібно надихнути школяра, а не відбити природну тягу до знань.

Заняття з репетитором. Одного додаткового уроку на тиждень буде цілком достатньо. На ньому можна підтягнути граматику і закрити прогалини в знаннях. Поясніть репетитору, що ваш пріоритет – знання, а не оцінки. Ви можете виходити за рамки шкільної програми і проходити по іншим темам. Про те, як дітям вчити граматику, ми писали тут.

Читайте також:  Ідіоми англійської мови з різних тем

Підручники англійської для дітей на цьому етапі можуть дати плоди. Зазвичай вони і так входять в шкільну програму, залишається тільки контролювати, щоб учень виконував домашні завдання.

Ось кілька ресурсів, які допоможуть у навчанні:

English-Films. Тут зібрані фільми в оригіналі з субтитрами англійською і російською. Можете підібрати мультик або сімейний фільм.

На сайті BritishCouncil зібрані навчальні ігри для тих, хто вивчає англійську. Вони досить прості. Підійдуть тим, хто вже навчився читати і освоїв набір базових слів. Виглядає це так: дитина вибирає рубрику (наприклад, домашні тварини) і підставляє слова під картинки методом підбору. З часом вони відкладаються в пам’яті.

Підручники з англійської мови для дітей Incredible English — непоганий варіант серед аналогів. Завдання на граматику комбінуються з текстами на різні теми.

До речі, вам може бути цікаво почитати нашу статтю про вивчення англійської мови по скайпу для дітей.

Англійська для підлітків

У підлітковому віці мислення вже наближається до дорослого. Тепер можна застосовувати ті ж підходи, що і в 20-30-50 років. Підключаємо більше граматики, вчимо набори слів, постійно повторюємо і закріплюємо знання. Починається жорстка підготовка.

 Навчальні посібники з англійської мови для дітей 6 15 років

У підлітковому віці мотивація до вивчення повинна бути усвідомленою. Дитина вчить мову вже не тому, що це весело» або «мама змушує» — у нього є мета. Якщо ні, то потрібно обов’язково її донести (навчання за кордоном, подорожі, кар’єрні можливості і так далі). Які методи застосовувати?

Теорія з прицілом на результат. Результат повинен чимось виражатися: у кількості нових вивчених слів, освоєних правил, прочитаних книг і так далі. Можна ставити цілі начебто 50 нових слів в тиждень. Крок за кроком виконання завдань буде доставляти задоволення. Підліток буде воодушевляться тим, що впевнено просувається до мети.

Максимум практики. Мозок вже не вбирає інформацію так само добре, як це було в 5-10 років. Тепер він фільтрує інформацію, і практика стає ще більш важливою складовою навчання. Розмовні клуби, вправи, написання листів, спілкування з носієм — все це дуже ефективно.

Читайте також:  Різниця між Me і Myself I і

Самостійне навчання. Поясніть підлітку, що він вже дорослий і тепер сам має право нести відповідальність за своє життя. І те, ким він стане завтра, залежить від того, що він зробить сьогодні. Що володіння англійською мовою — цінний навик для дорослої людини, і тепер підліток сам може займатися ним, без контролю ззовні. Контролювати, звичайно, все ще потрібно, але з позиції довіри. Тоді у підлітка з’явиться щире бажання вчитися.

В якості навчальних матеріалів можна використовувати:

Онлайн-курси — хороший аналог підручників англійської мови для дітей. У нашій онлайн-школі є спеціальні курс «Англійська для підлітків» на різні рівні: Elementary, Pre-Intermediate та Intermediate. Там зібрані теорія, тренажери на граматику, інтерактивні завдання, відеоматеріали і так далі. Можна вчити англійську комплексно, проходячи урок за уроком, поступово підвищуючи рівень.

Лекції TED. Ми часто рекомендуємо їх, і ця стаття не буде винятком. На сайті зібрані відеозаписи лекцій. Вони цікаві самі по собі, їх приємно слухати, і по них можна вчитися сприймати англійську мову.

Уроки Engvid. Понад 900 відеоуроків phrasal verbs, лексику, граматику, розмовна англійська і так далі. Викладачі — носії мови —говорять зрозумілою для іноземця інтонацією і темпом мовлення.

Підручники Solutions. За структурою схожі на Incredible English, про яких ми писали вище, але розраховані на більш високий рівень (від Intermediate або Upper Intermediate).

Розмовні клуби EnglishDom з провідними носіями мови. Тут студенти вчаться говорити. Це дуже важливо для зняття затискачів і подолання мовного бар’єру, який є проблемою для багатьох російськомовних (адже в країнах СНД досі розмовній практиці в школі не приділяється достатньо часу).

 Навчальні посібники з англійської мови для дітей 6 15 років

Висновок

Мислення сьогоднішніх дітей відрізняється від мислення дітей попередніх поколінь. Потрібен новий підхід. Але якщо його знайти, те покоління Z вас здивує. Комбінуйте різні методики — і результат не змусить себе чекати.

Сподіваємося, наша стаття була корисною і ви почерпнули щось нове. Успіхів вам і вашим дітям!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: