Навчання дитини англійської мови – як навчати англійській молодших школярів, приклад уроку

У поточному навчальному році вперше в нашій школі вивчення іноземної мови почалося з другого класу. Заняття проводяться чотири рази на тиждень. Крім уроків у класі учні отримують домашні завдання.

9457a85a8b65e99cdc3ab5578b82dbd9 Навчання дитини англійської мови   як навчати англійській молодших школярів, приклад уроку

Допомогу батьків при навчанні дитини англійської мови

Навчання дитини англійської мови не повинно стати проблемою для батьків, так як батьки сьогоднішніх другокласників закінчували школу і самі колись вивчали ту чи іншу іноземну мову. І нехай вони мовою досконало не володіють, їх знання і навички допоможуть дитині розібратися в тому, що він опановує в другому класі. А якщо в родині хтось знає, припустимо, німецька, а син або дочка потрапили в англійську групу, батьківська допомога теж не виключається.

68952289965b59d24b4b9e4ad4f8cf9e Навчання дитини англійської мови   як навчати англійській молодших школярів, приклад урокуЯк навчити дитину англійської мови? Насамперед дуже важливо, щоб батьки вселили своїм дітям займатися мовою треба систематично, сумлінно виконуючи будинку всі завдання. Не вивчив учень слова один раз, другий — і вже важко читати та перекладати текст. Незнайомих слів, пробілів буде з кожним разом все більше і більше, і учень відстане від класу.

Батьківські навіювання і контроль не повинні перетворюватися на дріб’язкову опіку. Не потрібно разом з дітьми сидіти за уроками!

Якщо учень уважно слухає вчителя, активно працює у класі, він самостійно впоратися з домашнім завданням. Вдома від батьків вимагається інше — весь час підтримувати в дитині бажання займатися мовою. Якщо учень бачить, що мама і тато цікавиться його успіхами мови, він не стане вважати мову другорядним предметом і буде намагатися краще займатися. Якщо батько — нехай навіть він не знає мови — попросить сина прочитати текст з підручника, переказати його, пояснити, що означає те чи інше англійське пропозицію по-російськи, дитина зробить це із задоволенням. Разом дорослий і дитина можуть розглядати картинку в підручнику. Дитина буде описувати по-англійськи, що зображено, а мама — стежити за тим, щоб він нічого не забув. Головна мета таких занять — збудити активність самої дитини.

Читайте також:  У чому різниця між Too, So і Very: правило вживання і приклади в яких випадках ставиться кожне слово

В процесі навчання англійської мови молодших школярів, доводиться заучувати слова, вирази. Батьки повинні знати — тут потрібні повторення, тренування. І таку можливість можна в різній формі надати будинку дитини.

Ну, перш за все, звичайно, не заважати, не бурчати, не сердитися, якщо дитина вимовляє іноземні слова вголос. Не переривати його: «Перестань, набрид зі своїм англійським!»

3160722e03c288e8e4bbc4c31474c9e8 Навчання дитини англійської мови   як навчати англійській молодших школярів, приклад урокуКорисно іноді проводити домашні «контрольні роботи»: мама диктує слова по-російськи, а школяр вимовляє і пише їх по-англійськи. Правильно написане слово, дорослі можуть перевірити за допомогою підручника, де є прописи, словничок. Знаючи латинські букви, не так вже складно порівняти слова, написані в зошиті, з підручником. За бажання дати дитині глибокі знання мови, “просунуті” батьки можуть займатися з дітьми за тією ж методикою, що і вчителі. Для цього потрібно вивчити план-конспект уроку англійської і застосовувати його на практиці.

Навчання в школі зараз зазвичай будується на базі НМК – навчально-методичних комплексів. Тобто для навчання дитини англійської мови пропонується цілий набір посібників – підручник, робочий зошит, аудіодиск, книга для вчителя і іноді додаткові зошити з тестами, контрольними та перевірочними роботами. Часто дитині видається тільки підручник та робочий зошит, аудіозаписи використовуються вчителем тільки на уроках. Батькам важливо знати, що дитина повинна виконувати вправи на аудіодиску і вдома. Диск обов’язково повинен бути придбаний і використаний у навчанні. Як показує практика, найбільші труднощі у дітей викликає саме сприйняття іноземної мови на слух, і тому з самого початку необхідно звернути особливу увагу розвитку саме цього навику.

У магазинах продається безліч аудиопособий на різних носіях (диски, касети). Можна організувати прослуховування цих записів будинку. А якщо до вашої дитини прийдуть друзі, можна влаштувати гру-змагання: хто краще переведе текст або перекаже його по-англійськи. Дітям такі ігри дуже подобаються.

Читайте також:  Питальні речення в англійській мові | Як побудувати питальне речення в англійській

Які ще є способи навчити дитину англійської мови? Існують онлайн ресурси, де дітям пропонуються різноманітні вправи на відпрацювання того чи іншого навику, а навчання англійської молодших школярів відбувається в ігровій формі.

Самовчитель англійської мови lim-english.com для самого початку навчання може запропонувати прості вправи, які допоможуть не тільки навчання письма та читання, а так само закріплення простих граматичних конструкцій і сприйняття мови на слух. Такі вправи батьки можуть знайти для своїх дітей у розділі З нуля – Beginner. Наші вправи гарні ще й тим, що мамі або татові легко буде проконтролювати своєї дитини. Ось, наприклад, один з уроків на відпрацювання обороту “There is” з нашого сайту.

There is

There is a cat in the house.
There is not a dog in the house.
Is there a cat in the house? – Yes, there is.
Is there a dog in the house? – No, there is not.
There is not a dog in the house, there is a cat there.

Слухати “There is”

(Там) є… (один)

В будинку є кішка.
В будинку – немає собаки.
В будинку є кішка? – Так, є.
В будинку є собака? – Ні.
В будинку не собаки, там кішка.

На сайті до цього тексту вам додатково будуть запропоновані вправи для закріплення даної конструкції.

До кінця навчального року другокласники вже можуть читати книги іноземною мовою, які випускає для них видавництво «Просвіта». Такі книги продаються.

Звичайно, батьки другокласників повинні підтримувати постійний контакт з вчителем іноземної мови. Якщо у дитини щось не ладиться, вчитель дасть пораду, на що звернути увагу, як краще займатися вдома. Якщо у школяра не буде прогалин, якщо він з першого ж року звикне працювати систематично, то і надалі труднощів з іноземною мовою у нього не буде.

Читайте також:  Підмет в англійській мові
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: