Навчання вимові англійської мови: put the accent on pronunciation

Дитина вбирає мова разом з молоком матері, а при вивченні іноземної мови необхідно чітке розуміння того, як потрібно говорити правильно, щоб при зустрічі з іноземцем не виглядати нерозумно.

Англійські слова, вимовлені на російський манер, звучать доволі смішно, саме тому кожен іноземець одразу ж розуміє, з ким має справу.

Отже, що ж впливає на правильність вимови?

  • Артикуляція
  • Інтонування
  • Правильна вимова голосних і приголосних

На що звернути увагу при навчанні вимови?

Звичайно ж, при вивченні іноземної мови на перше місце необхідно поставити практику говоріння та освоєння азів граматики. Однак не варто забувати про фонетику, яка дає розуміння про звуковий склад мови, який, немов сходи, зможе звести Вас до висот англійської мови.

При засвоєнні нових звуків, які не мають аналогів у російській мові, необхідно виокремлювати їх з контексту і працювати з ними (читаючи склади, розбираючи слова, складаючи фрази), повторюючи їх за носієм мови. Для того щоб зрозуміти, як вимовляти звуки, необхідно працювати з якісним матеріалом. Так, зверніть увагу на казки, наприклад, “The Ugly Duckling”.

Робота з короткими розповідями допоможе Вам відтворити атмосферу правильності звучання мови, яку потрібно скопіювати. Пам’ятайте, що темп заняття дуже важливий. Не варто довго затримуватися на фонетичному матеріалі, оскільки це може призвести до зворотного ефекту. Однак досить важливо працювати у швидкому (або постійно наростаючому) темпі, що допоможе пов’язувати звуки, вимовляти великі пропозиції, працювати над артикуляцією.

Приділяйте увагу вправам на відтворення звуку (навіть якщо Ви дивитеся фільм або слухаєте пісню). Такі вправи допомагають подолати межъязыковую інтерференцію (тобто вплив однієї мови на іншу). Найголовніший ворог іноземної мови – підміна звуків на схожі, використовувані в рідній мові. В результаті такої «підміни» може бути порушена комунікація, коли іноземцю складно зрозуміти, що Ви хочете сказати (що маєте на увазі).

Читайте також:  Англійська мова 2 клас: що повинен знати і вміти дитина у другому класі?

Що допоможе в роботі над вимовою?

  • Вірші
  • Прислів’я
  • Скоромовки

 

  • Пісні

 

(Текст цієї чудової історії підводної Ви можете знайти тут.)

Дитячі пісні неодмінно сподобаються навіть тим, хто вже давно подолав рубіж 6 років. Як можна не полюбити пісню “The wheels on the bus”, яка до того ж допоможе вимову багатьох звуків англійської мови:

 

Зверніть увагу на те, що добре починати заняття англійської мови з невеликою фонетичної розминки. А чим же завершити урок? Фінальним етапом може стати розбір улюбленої пісні. Тому не думайте, що навчання вимові англійської мови – завдання нудна і складна. Зовсім ні. Головне-налаштуватися на правильний лад, вибрати гарну пісню і поринути з головою у іноземна мова

 

Вивчайте англійську, і нехай Ваш настрій буде таким же веселим, як всі вищеперелічені пісні!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: