Новини англійською мовою: 31 сайт для вивчення

Всім привіт. Читання новин англійською — не самий популярний, але дуже ефективний спосіб підняти свій рівень володіння мовою. Сьогодні ми розповімо, як робити це з максимальною користю, з чого почати і, звичайно, дамо список цікавих видань.

Зміст статті:

 Новини англійською мовою: 31 сайт для вивчення

Це не лише практика мови

Читати іноземні ЗМІ корисно не тільки для вивчення англійської. Ось дивіться.

  1. У США і Великобританії більш розвинені соціальні інститути. Там влада не має такий вплив на засоби масової інформації, як в країнах пострадянського простору, тому англомовні видання більш об’єктивні.
  2. Англійською мовою виходять самі поважні видання: BBC, The Economist, The Guardian та інші. В них працюють кращі журналісти, у них великий бюджет і хороші можливості для публікації опрацьованих матеріалів. Видання може направити кілька журналістів в різні точки світу на кілька місяців, щоб збирати інформацію, коментарі, консультуватися з експертами — і все це заради однієї публікації.
  3. Журналістика намагається бути об’єктивною. Але mass media працюють такі ж люди. У матеріалах проглядається світогляд, переваги і менталітет автора. Читаючи іноземні публікації, можна доторкнутися до іншої середовищі. Дізнатися, як носії мови дивляться на світ, які в них цінності. Перейнятися цим. Це дуже цікаво.

 Новини англійською мовою: 31 сайт для вивчення

Поради для початківців

Читання новин чимось схоже на читання книг в оригіналі. Про книги ми, до речі, вже писали раніше. Ось короткий перелік порад звідти. Вони ж відносяться і до того, як читати новини англійською для початківців.

Читайте вголос

По-перше, так ви краще вивчите інформацію. У день ви читаєте дуже багато текстів: пости в соцмережах, рекламні оголошення, повідомлення, листи в розсилках, цікаві блоги зразок цього і багато чого ще. Мозок не може засвоїти весь обсяг, тому фільтрує інформацію.

Ми запам’ятовуємо дуже малу частину з прочитаного і почутого, зате набагато краще пам’ятаємо те, що самі написали або вимовили вголос. Можете прямо зараз провести експеримент. Згадайте будь-який діалог, який нещодавно відбувся. Чи багато ви пам’ятаєте з того, що сказав співрозмовник? Швидше за все, тільки найяскравіші моменти. А от з тим, щоб згадати власні репліки, проблем не виникне.

А по-друге, зможете попрацювати над акцентом. Приємне доповнення, чи не так?

Не зациклюйтеся на окремих словах

Головне — розуміти основну думку. Наприклад:

The newspaper has a well-earned reputation for accurate, unbiased reporting.

Вам не обов’язково знати значення слова unbiased (безсторонній). Без нього пропозиція все ще має сенс. А про значення слова можна здогадатися і так. Адже якщо зупинятися на кожному незнайомому слові (а їх у журналістських матеріалах буде побільше, ніж у тренувальних навчальних текстах), це може затягнутися дуже надовго. Та й задоволення від читання буде нуль.

Зупинятися є сенс на важливих словах, без яких сенс незрозумілий. У такому разі дізнайтеся переклад та збережіть слово, щоб потренувати його пізніше.

Практикуйтеся регулярно

Навичка не з’являється після клацання. Потрібно мати терпіння. Зате якщо у вас вистачить самодисципліни, що ви відповідально підійдете до задачі і будете стабільно приділяти читанню хоча б п’ять годин на тиждень, то результат не змусить себе чекати. Вже через кілька місяців буде видно прогрес.

«Тренувальні» новини від BBC

На цьому сайті зібрані навчальні матеріали на основі відеорепортажів та новини англійською мовою з субтитрами. Ви можете переглянути фрагмент до п’яти хвилин і виконати завдання. Новини складені так, щоб їх міг зрозуміти іноземець з рівнем Intermediate. Деякі завдання перегукуються з новинами на основному сайті агентства.

Поради для просунутих

Починати можна з рівня Intermediate, але для комфортного читання бажано мати Upper-Intermediate. Зовсім початківцям буде дуже складно розуміти тексти носіїв. Тим більше, якщо у них буде специфічна лексика, пов’язана з економікою, політикою, і так далі. Тому нижче поради для тих, хто вже впевнений у своїх силах.

Занурюйтеся в середу повністю

Ви можете читати по кілька статей або дивитися по кілька репортажів на тиждень. Це принесе результати. Але ефект буде набагато вищою, якщо повністю зануритися в англійську інформаційне середовище.

Підпишіться на кілька щоденних/тижневих розсилок новин, заходьте на цікаві сайти кожен день, дивіться в Інтернеті британські телеканали замість місцевих. Тоді це буде вже не роботою, а способом життя. Англійська стане частиною вашої рутини. А значить читати новини англійською онлайн для вас буде так само просто і буденно, як почистити зуби.

Використовуйте розширення для читання

У нас є розширення для браузера EnglishDom Translator. З ним ви зможете підглядати переклад, не відриваючись від тексту. Досить виділити його, і програма відразу підкаже переклад слова, фрази або цілого пропозиції. При бажанні ви зможете відразу натиснути на плюсик і додати його на вивчення в словник у своєму акаунті студента.

 Новини англійською мовою: 31 сайт для вивчення

32 сайту для читання новин англійською

Цього має вистачити. Якщо серед них ви не знайдете нічого цікавого, задумайтеся, можливо, ви просто шукайте відмовки, щоб не вчитися smile Новини англійською мовою: 31 сайт для вивчення

Британські

BBC News. Найбільша британська медіакомпанія. Вони ж знімають Шерлока. Але не переживайте, новини виходять трохи частіше.

The Telegraph. Популярна у Великобританії газета, заснована в 1855 році.

The Independent. Досить молода, але дуже популярна у світі газета. До речі, в 2010 була викуплена російським олігархом Олександром Лебедєвим.

The Sun. Найбільш продавана еженевная газета у Великобританії. Дві головні теми таблоїду — спорт і знаменитості.

Dailymail. Друге за популярністю щоденне друковане видання, за тематикою дуже схоже на The Sun.

Mirror. І ще один таблоїд про скандали, інтриги і розслідування.

Express. Політична газета. Публікує аналітичні статті і експертні думки.

The Economist. Ще з середини 19 століття зарекомендував себе як шановний джерело інформації про фінанси.

Financial Times. Так само пише про бізнес і фінанси. Тільки знаходиться у власності у японської корпорації.

Reuters. Бізнес, наука, технології, політика.

Skynews. Новини світу на англійській мові.

The Times. Та сама, після якої всі почали додавати приписку Times до назви газет. Спочатку була заснована в Лондоні в 1785.

The Spectator. Сам журнал виділяє дві головні теми своїх публікацій: політика і культура.

The Guardian. Спочатку називався The Manchester Guardian, але з часом набрав популярність і вийшов за межі Манчестера. Пише про політику, спорт і бізнес. Сьогодні вважається найпопулярнішою газетою у світі.

Metro. Головні новини Великобританії та світу.

 Новини англійською мовою: 31 сайт для вивчення

Американські

Associated Press. Найбільше новинне агентство, засноване в Нью-Йорку.

CNN. Молода, але дуже популярна в Америці медіакомпанія. Найбільше відома як телеканал.

Foxnews. Як і CNN, позиціонує себе в першу чергу як телеканал. Але і на сайті новини теж виходять.

The New York Times. Перша за популярністю газета в США.

Washington Post. Друга за популярністю американська газета.

The Wall Street Journal. В Америці не зумів наздогнати за вищеназваними конкурентами, але у світі вважається другою за популярністю газетою після The Guardian.

National Public Radio. Відноситься до non-profit, тобто по суті некомерційна громадська організація. Список достатньо обширний: культура, музика, бізнес, наука, технології, мистецтво, книги, їжа… Політика серед них теж є.

Propublica. Ще одне некомерційне видання, пише на соціальні теми: імміграція, освіта, цивільні права і так далі.

NewYorker. Газета для тих, хто не любить сухі новини. Тут виходять вірші, сатиричні твори, комікси, карикатури і багато чого в такому роді.

Huffpost. Американське новинне агентство з філіями в інших країнах, зокрема у Великобританії.

CBS News. Останні новини Америки і світу у форматі ТВ, радіо та інтернет-видання.

Vox. Сайт ставить собі метою «пояснювати» новини, політику і бізнес. Розповідати так, щоб було зрозуміло звичайній людині.

The Atlantic. Окрім новин випускає цікаві опрацьовані публікації про культурі, науці і технологіях.

Newsday. Просто розважальна газета з широким спектром тем.

Інші

Euronews (Франція). Новини Європи на дванадцяти мовах, включаючи російську і англійську.

CBC News (Канада). Якщо раптом вам цікава канадська культура.

Russia Today (Росія). Російське видання, яке виходить англійською мовою.

 Новини англійською мовою: 31 сайт для вивчення

Якщо у вас після прочитання статті з’явилося бажання почати читати англомовні ЗМІ, важливо не втратити його. Прямо зараз призначте собі день, коли ви знайдете на цей час (бажано сьогодні-завтра). Додайте цю добірку в закладки, щоб не втратити.

На цьому все. Успіхів!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн