Опис професії англійською: your job defines you

Де б ви не опинилися, в якому б суспільстві не оберталися, розповідати про професії все одно доведеться.

Отже, з цієї ситуації потрібно вийти не просто з мінімальним збитком, але з максимальною користю. Як знати, раптом ненавмисно загублені пара рядків надалі стануть тим ключиком, який відкриє двері до кар’єрного росту. Отже, приступимо.

  • Опис професії англійською як частину знайомства.

Найчастіше, в процесі знайомства люди хоча б змальовують в двох словах, де і ким вони працюють. Деякі особливо амбітні особистості можуть розповідати про свою роботу биту годину поспіль. Навіть якщо ви до таких себе не відносите, наша мета – грамотно і красиво провести самопрезентацію або, як мінімум, написати змістовний і ємний текст. Тут не потрібно ні епіграфів, ні довгих вступів. Достатньо звичайного «So», «As for me», «You know», «Well». Далі йде опис професії. Якщо ви просто робите повідомлення для навчання, тут доречно акцентувати увагу на тому, що конкретно робить представник тієї чи іншої професії. Наприклад:

«I want to be a doctor. As all doctors, I want not only to cure people but to help them and to solve their problems» – «Я хочу бути лікарем. Всі лікарі, я хочу не лише лікувати людей, але і допомагати їм вирішувати їхні проблеми зі здоров’ям».

Якщо ви знайомитеся з представником іноземної компанії, зверніть увагу на те, чого ви досягли, що зробили в своїй професійній сфері і яку користь принесли.

«I am a doctor. I have been working at the hospital for 5 years and I can say that i’ve done several difficult surgical operations, having saved patients’ lives. Крім того, I often participate in different conferences, not only in my country but also abroad. There are a lot of advantages in my job. To tell you the truth, it helps me to make my dream true. They say, if you want to be a good professional you must love your job, and I do love mine» – «Я лікар. Я працюю в лікарні вже п’ять років і за цей час провів кілька складних операцій, рятуючи тим самим життя людей. Я також беру участь у різних конференціях як у нас в країні, так і за кордоном. У моїй професії багато переваг. Чесно кажучи, вона мені допомагає здійснювати мою мрію. Як кажуть, якщо хочеш бути гарним професіоналом у своїй справі. Ти повинен любити свою роботу, а я свою дуже люблю».

  • Якість важливіша за кількість.

Складаючи опис професії англійською, врахуйте, що тут не варто багато писати. Професійні подробиці ні до чого. Набагато краще ще раз згадати, що вам подобається ваша робота, розповісти, чому саме. Також не варто описувати своїх колег, і вже тим більше – негативно висловлюватися про начальство. Пам’ятайте, що людина, з якою ви спілкуєтеся, може стати Вашим роботодавцем. Тому скажіть, що у Вас завжди були хороші стосунки з роботодавцями. Наприклад:

«You know my boss is a clever and wise manager. I respect for him his knowledge and inspiration and persistence in creating the company’s successful future. We are not close friends but our relations are rather good» – «Знаєте, мій начальник – мудрий та розумний керівник. Я поважаю його за його професіоналізм і те, з яким натхненням і завзяттям він працює над тим, щоб компанія стала успішною. Ми не є близькими друзями, але наші відносини досить хороші».

  • Щоб уникнути незручних пауз, запитуйте!

Якщо ви в упор не можете придумати, що ще сказати – запитаєте співрозмовника. Наприклад: «I know that you are a(n)… May you tell me something about your job? It is so interesting!» – «Я знаю, що ви працюєте…Розкажіть, будь ласка, про Вашу роботу. Це так цікаво!». Тепер Вашому співрозмовнику доведеться ламати голову над тим, що сказати і чим заповнити час.

opisanie professii na anglijjskom: your job defines you20 Опис професії англійською: your job defines you

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: