Основи граматики англійської мови: get to first base

В основі кожної мови лежить граматика. Вона «вибудовує» розуміння і відчуття мови, тонкощі підбору граматичних конструкцій, структуру мови.

Не сумнівайтеся в тому, що без граматики можна говорити. Але правильно говорити Ви зможете тільки з нею. Великою помилкою вважається зубріння, думати про це не варто. Правила потрібно пізнати, зрозуміти, перейнятися ними. Зрештою, правила варто зрозуміти. Ось з цього моменту ми і почнемо нашу статтю.

Заглянувши в книгу, можна побачити численні граматичні розділи. Тут і іменник, прикметники і прислівники, неособисті форми дієслів, займенники, умовний спосіб, видовременные форми дієслів, артиклі і ще багато корисної інформації, яку необхідно запам’ятати. Що потрібно засвоїти на початку вивчення мови, а що можна залишити на потім?

Слід запам’ятати строгий порядок слів. Як би Ваші думки в голові ні гуляли, але пропозицію, Ви зобов’язані побудувати правильно: підмет+присудок+додаток+обставина. Для визначення виділено окреме місце – між артиклем і означуваним словом (the big hamburger).

Визначення найчастіше викликає тихий жах. А якщо в одному реченні знаходиться 4-5 визначень? Ні, вже краще їх все опустити і сказати просто двома словами. Але на практиці не завжди вдається від них позбутися. При здачі міжнародного іспиту Вам може бути запропоновано як раз таке завдання. Що робити? Звичайно, запам’ятати те, що Ви зараз прочитаєте. З правилом «ОПЩАКОМ» Ви вже знайомі? Якщо ні, сідайте зручніше, ми починаємо. Вам варто лише запам’ятати, що “OPSHACOM” – це всього лише:

Opinion – думка
Shape – форма
Age – вік
Colour – колір
Material – матеріал

Цей чудовий, новий, жовтий, шкіряний, круглий диван більше не буде лякати Вас, адже Ви знаєте правило, скориставшись яким, Ви отримаєте:

Читайте також:  Як читати року англійською: year in year out

This splendid, round, new, yellow, leather sofa.

Ще одним головним болем є написання закінчень іменників у формі множини. Коли писати “s”, а коли “es”?

У разі, якщо слово закінчується на –o, -sh, -ch, -x, -ss, -tch, слід писати закінчення “es”. Ще один випадок потрібно запам’ятати. Подивимося на приклад “baby”. Слово закінчується на “y”, перед яким стоїть приголосний. У цьому випадку “y” змінюється на “i”, до якого додається “es”. Іменники, у яких закінчення “f” або “fe”, змінюється на “v” +es.

Однак у кожного правила є винятки. Так, слова, “roof”, “reef”, “chief” не змінюються, до них лише додається закінчення “s”.

Множина іменників може утворюватися зовсім інакше. Такі слова треба просто запам’ятати:

Foot – feet
Goose – geese
Louse – lice
Man – men
Mouse – mice
Tooth – teeth
Woman – women
Ox – oxen
Child – children

У випадку зі словами “deer”, “sheep”, “swine”, “fish” форми однини та множини співпадають.

osnovy grammatiki anglijjskogo yazyka: get to first base13 Основи граматики англійської мови: get to first base

Це цікаво. А Ви знаєте, що Англія є рекордсменом з поглинання чаю? Жителі туманного Альбіону випивають в 2,5 рази більше чаю, ніж Японці, і в 22 рази більше, ніж американці чи французи. До речі, про національності та мови. В Англії говорять більш ніж на 300 мовами.

Вивчайте англійську і пізнавайте нове разом з нами!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: