Особисті займенники в англійській мові: the secret life of pronouns

Ця стаття буде присвячена тим, хто тільки починає свій шлях назустріч англійської мови.

Не будемо приховувати, що також буде корисно ознайомитися з нею людям, які вже просунулися на кілька рівнів вперед. Ви вже ознайомилися з алфавітом, неправильними дієсловами, а також частинами мови. Тепер настав час дізнатися все про особових займенниках в англійській мові. Отже, приступаємо!

Для зручності пропонуємо звернути увагу на англійські займенники з перекладом. Таблиця надана нижче:

Називний відмінок
I – я
You – ти (ви)
He – він
She – вона
It – воно
We – ми
They – вони

Ви вже звернули увагу на те, що форма однини і множини займенника 2 особи збігається. Не варто цього лякатися. “You” може перекладатися як “ти” і “ви”. Для того щоб зрозуміти, як перекладати, потрібно звернутися до контексту, який і підкаже, яку форму перекладу вживати.

Особисті займенники зазвичай виступають у ролі підмета:

I am a student. – Я студент.

She is the best dancer in Germany. – Вона – кращий танцюрист в Німеччині.

He is the first person who told the truth. – Він – перший чоловік, який сказав правду.

She/he вживаються з живими особами, в той час як “it” використовується для неживих. Крім того, “it” може вживатися в ролі формального підмета, наприклад,

It is morning now.

It is 5 minutes on foot from here.

Зверніть увагу на те, що займенник 3 особи однини може виступати в ролі підмета. У цьому випадку потрібно пам’ятати, якою дієслово ставити після “it”.

Цікаво, що займенники використовувалися і в давньоанглійській мові в період з V до XII ст, маючи при цьому досить схоже написання.

Крім таблиці, якою могли скористатися вище, пропонуємо Вам ознайомитися із об’єктним падежем особистих займенників.

Називний відмінок Об’єктний відмінок
I – я Me – мене, мені
You – ти (ви) You – тебе, тобі
He – він Him – його, йому
She – вона Her – її, їй
It – воно It – його, йому, їй
We – ми Us – нас, нам
They – вони Them – їх, їм

Говорячи про займенниках в об’єктному відмінку, слід зазначити, що в російській мові вони відповідають непрямими відмінками і можуть виконувати функції членів речення:

  • доповнення;
  • іменний частини присудка;
  • обставини.

She saw you in the park. – Вона бачила тебе в парку (додаток).

They gave us three new books. – Вони дали нам три нових книги (додаток).

You can see the oldest skyscraper in front of you. – Прямо перед собою ви можете побачити найстаріший хмарочос (обставина).

Зазначимо, що тема займенників є досить популярною не тільки при вивченні мов, але і при вивченні мови лідерства. Так, Джеймс Пеннебейкер у своїй книзі «Секретна життя займенників» приділив увагу психології мови і її зв’язку з займенниками. Результат дослідження вийшов дуже цікавим. Завдяки підрахунком особистих займенників першої особи можна визначити, чи володіє людина високим або низьким статусом. Лідер завжди використовує займенник «ми» і практично ніколи не використовує «я». Все тому, що займенники показують, на що спрямована увага людини. І якщо людина думає про інших, він вживає у своїй промові «ми», «ви» і так далі.

Вивчайте англійську і розвивайтеся разом з нами!

lichnye mestoimeniya v anglijjskom yazyke: the secret life of pronouns12 Особисті займенники в англійській мові: the secret life of pronouns

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн