Paramedic – це фельдшер або пара медиків, або Навіщо англійська мова медпрацівникам (частина 1)

Діалог між медбратами в курилці не самої останньої лікарні в місті Н.:

– Слухай, Вась, до нас тут днями в екстрену хірургію американець з обміну досвідом приперся. На два місяці. Ну, ми йому за знайомство думали, 150 грам, ну ти сам знаєш. А він такий борзий виявився – ніхт дринкен, де у вас те, де у вас рє. А потім взагалі взяв, та й бовкнув, що незрозуміло, де у нас тут медики взагалі є! Образив, блін, до глибини душі!

– Че, так і сказав???

– Ну, якось так. Дивиться здивовано так, і говорить: «Ду ю хев ноу парамедикс хір?» Уявляєш, типу навіть пари медиків немає у нас! А чо приперся тоді, питається! Сам він «хір»!

Приклад, звичайно, виглядає комічно, але відображає суть проблеми – англійський сьогодні потрібен практично в будь-яких професіях. Навіть там, де зазвичай замість знання іноземної раніше наливали по 150 для полегшення спілкування. І медична сфера – аж ніяк не виняток. Навіщо вчити англійську мову медичним працівникам?

Стажування або робота в англомовних країнах

Не секрет, що лікарі на Заході мають дохід, у багато разів перевищує зарплати наших місцевих медичних фахівців. Власне, doctors і lawyers (лікарі і юристи) – дві найпопулярніші професії в Америці за стабільністю та рівнем доходу незалежно від економічної ситуації в країні. Річний дохід хорошого стоматолога хірурга там починається від 100,000 доларів і може перевищувати 500,000 для особливо талановитих професіоналів.

Природно, що багато наші фахівці хотіли б долучитися до таким казковим перспектив, особливо на тлі досить сумного стану медицини у нас в країні.

Однак без спеціалізованої англійської домогтися цього неможливо. Для роботи за профілем в США необхідно успішно здати USMLE – United States Medical Licensing Examination – іспит для отримання медичної ліцензії. Безумовно, основна медична термінологія заснована на латині, але без медичного англійської здати USMLE не представляється реальним.

Якщо Ви не плануєте працювати за кордоном, а просто хочете пройти спеціалізовані курси для отримання того чи іншого диплому по конкретній темі (та обвішати цими дипломами свій кабінет для підвищення власної репутації в очах пацієнтів), Вам все одно знадобляться досить глибокі знання англійської з медичного напряму – більшість міжнародних курсів та практичних семінарів проходять англійською.

У нас залишилися ще аргументи на користь вивчення англійської мови медфахівцями – продовження у другій частині!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн