Paramedic – це фельдшер або пара медиків, або Навіщо англійська мова медпрацівникам (частина 2)

У попередньому пості ми вже почали розбиратися, навіщо медпрацівникам знадобився англійська. Продовжимо?

Робота зі складним іноземним діагностичним та операційним обладнанням

На перший погляд, це не повинно бути серйозною проблемою, оскільки локальні постачальники обладнання в клініки надають перекладені на російську інструкції. Проте сучасна техніка напхана дуже глибоким функціоналом, результати якого потрібно вміти правильно трактувати. Наші медики часто використовують не більше 20-25% від реальних функціональних можливостей такої техніки, саме внаслідок невміння трактувати результати.

Щоб використовувати більше, потрібно читати професійну літературу, написану під конкретні моделі обладнання і медичні ситуації – а ось вона, як раз, доступна в основному тільки на мові оригіналу (найчастіше англійською).

Спілкування з іноземними колегами

Західні медичні фахівці, внаслідок значно більш суворого процесу відбору і підготовки у своїх країнах, можуть дати безцінний досвід в щоденній лікарській діяльності. Такими можливостями, якщо вони з’являються, гріх не скористатися. Але при відсутності медичного англійської це також малоймовірно.

Конкуренція з молодими фахівцями

Нове підростаюче покоління медичних фахівців значно більш гнучко щодо навчання новим мовам і новим медичним практикам. Вони готові вивчати новітні досягнення і розробки у своїх клінічних напрямках на мові оригіналу, і спілкуватися з такими ж молодими колегами з інших країн.

Відповідно, це створює наростаючу конкуренцію на ринку праці медичних працівників для більш досвідченого, але менш гнучкого у вивченні «нового» старшого покоління лікарів. З появою все більшої кількості приватних клінік, питання вільного медичного англійської та готовність вчитися без відриву від роботи рано чи пізно стане одним з ключових при прийомі на роботу на добре оплачувані позиції.

Тому ми настійно рекомендуємо всім, хто піклується про своє довгостроковому розвитку медичної галузі, задуматися про курс англійської для медичних працівників, індивідуально орієнтованої на необхідне клінічне спрямування.

Корисні ресурси

Інтернет, як водиться, надає досить велику кількість корисних ресурсів для додаткового навчання. Ось лише деякі з них:

  • Hospital English
  • Real Medical English
  • Новий англо-російський медичний словник

Ну, і наостанок, маленький англійський медичний анекдот:

A dentist, after finishing work on a patient, asked for a favour:
Dentist: Could you help me? Could you give out a few of your loudest, most painful screams?
Patient: Why? Doctor, it wasn’t all that bad this time.
Dentist: There are so many people in the waiting room right now, and I don’t want to miss the seven o’clock football game.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн