Перший крок до успіху, або Як написати резюме англійською

Якщо Ви хочете влаштуватися на роботу в іноземну фірму, перше, що Вам треба зробити, – це скласти резюме англійською.

Його форма відрізняється від тієї, до якої ми звикли. Більш того, резюме в американську і британську компанію теж будуть не схожі один на одного.

Пам’ятайте, що резюме не повинно перевищувати дві сторінки. Найкращий варіант – вкластися в одну сторінку. Це потрібно для того, щоб друга частина не загубилася. До того ж, роботодавець може просто втратити інтерес до Вас як до потенційного працівника і не дочитати резюме до кінця. Якщо все-таки у Вас виходить більше сторінок, на кожній з них вкажіть ім’я, прізвище та контактні дані.

Незважаючи на невеликі розміри і жорсткі вимоги, резюме, як і будь-який документ, складається з обов’язкових блоків. Якщо Ви упустите якийсь з них, роботодавець може навіть не дочитати резюме до кінця. Нижче ми розглянемо складові частини резюме детальніше, відповівши на питання, як написати резюме англійською.

  • Personal Information / Personal Data
    Персональна інформація. Тут пишеться ім’я, прізвище та адресу. У цьому блоці також вказується телефон з кодом країни і Ваша електронна пошта. В британському варіанті, на відміну від американського, пишеться ще й дата народження (спочатку число, потім місяць, а потім – рік). Сімейний стан краще не вказувати, оскільки деякі роботодавці вважають за краще не брати на роботу людей без сім’ї і навпаки.
  • Objective / Employment
    Посаду. Саме тут пишеться та посаду, на яку Ви претендуєте. Можна, звичайно, коротко написати назву посади. Але набагато краще пояснити, чому роботодавець повинен вибрати саме Вас.
  • Education
    Освіту. Тут краще перерахувати в зворотному порядку всі навчальні заклади, які Ви закінчили. Можна включити сюди курси підвищення кваліфікації, стажування за кордоном, науковий ступінь (якщо є).
  • Work Experience
    Досвід роботи. Вкажіть 3-4 місця, де Ви працювали, у зворотному хронологічному порядку. Тут треба обов’язково вказати час, коли Ви займали зазначені посади. Розкажіть про останньому місці роботи. Особливу увагу приділіть того, які функції виконували. Разом з тим, не вживайте слова “I” і “my”.
  • Interests
    Хобі та захоплення. У резюме можна і потрібно вказати свої інтереси. Знання іноземних мов (хоча б на базовому рівні), володіння комп’ютером, а також будь-які навички, які теоретично можуть допомогти Вам на займаній посаді – все це має сенс вказати. Якщо Ви займаєтеся спортом, обов’язково вкажіть, яким саме.
  • References
    Рекомендації. Тут треба перерахувати контактні дані 2-3 людей, які можуть дати Вам рекомендації та коротку характеристику. Вкажіть номери телефонів, місце роботи та ПІБ цих людей. Іноземні роботодавці можуть навіть відмовитися розглядати вашу кандидатуру, якщо цей розділ станеться незаповненим. Якщо місця не вистачило – можна написати “Available upon request”, що означає «Готовий пред’явити на вимогу».

pervyjj shag k uspekhu, ili kak napisat rezyume na anglijjskom22 Перший крок до успіху, або Як написати резюме англійською

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн