Підготовка до єді з англійської мови – усна та письмова частини

Історія ЄДІ

Прародителем сучасного ЄДІ став іспит у Франції в 60-х роках і трохи пізніше в Росії в 1997 році. Автором ідеї став Володимир Філіппов, з 1998 по 2004 очолював Міністерство освіти. Саме з цього моменту почалася масштабна реформа освіти, яка продовжується і сьогодні.

З 2002 року експериментальні регіони Росії почали проводити ЄДІ, участь у ньому взяли понад 30 000 осіб, і з кожним роком їх число зростало. Проте проміжні результати не радували школярів та їх батьків, а часто і директорів шкіл і Вузів. Саме тому з кожним роком впроваджувалися нововведення, основна частина з яких полягала в тому, щоб зменшити навантаження на випускників.

У 2004 р. здавали ЄДІ 65 регіонів, а в 2009 єдиний державний іспит став загальнообов’язковим для всіх регіонів Росії. Іспит з англійської мови складається з 4 частин, за кожну з яких можна отримати 20 балів. Кожен рік кожен бажаючий може здати пробний ЄДІ, щоб перевірити власні сили. Якщо вашій дитині ще належить зробити вибір на користь того чи іншого предмета, і ви задумалися про те «англійська обов’язковий ЄДІ з якого року», можете не переживати. У вас достатньо часу на підготовку, так як англійська планують зробити обов’язковою до 2020 року.

З чого почати підготовку до ЄДІ

Отже, з чого почати підготовку до ЄДІ з англійської? По-перше, задуматися про здачу іспиту слід заздалегідь, як мінімум за півроку, а краще за рік. Іспит складається з чотирьох частин, кожна з яких здається письмово: аудіювання, читання, письмо, граматика + лексика.

Читайте також:  Вільний час = дистанційне навчання англійської мови

Сьогодні можна здати ЄДІ англійська усну частину – говоріння, яка, до речі, може принести 20 додаткових балів. Особливо це актуально для тих, хто збирається вступати на мовну спеціальність. Можна готуватися до здачі іспиту самостійно, підключаючи всілякі онлайн ресурси, однак лише кваліфіковані викладачі зможуть проконтролювати виконання завдань і спрямувати потенціал учня в потрібне русло: на повторення граматичного матеріалу, засвоєння лексики, сприйняття мови на слух, побіжного розуміння тексту при швидкому прочитанні.

Самостійна підготовка до єді з англійської мови може здійснюватися за допомогою цього корисного ресурсу:

 • https://interneturok.ru/english/10-11-klassy

Хорошим тренуванням розвитку мовлення може стати навчальний сайт Lim-English.com. Вправи, які пропонує сайт, допоможуть навчитися граматично правильно складати висловлювання на найбільш поширені теми та суттєво поповнити словниковий запас, що є важливою складовою успішної здачі іспиту.

 

Підготовка до аудіювання в ЄДІ

4848ed125d2b991421db538d8289f890 Підготовка до єді з англійської мови  усна та письмова частиниЯк ми вже відзначали вище, письмова частина ЄДІ з англійської мови – це всі 4 частини іспиту. В рамках аудіювання потрібно виконати 9 завдань за 30 хвилин. Тут учень повинен уміти зіставити висловлювання з твердженнями, відшукати відповідності з почутого і запропонованого (і записати відповіді як «true», «false», «not stated»). Є завдання, що представляють собою вибір відповіді на питання із запропонованих варіантів, за кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал.

Пам’ятайте, що для того, щоб оволодіти аудіюванням, недостатньо просто добре розуміти англійську на слух. Потрібно орієнтуватися в подіях, звертати увагу на сторонні звуки в аудіозаписі, розпізнавати іронію і сарказм мовлення мовця. Основним етапом підготовки до аудіювання є прослуховування записів носіями мови, читання художньої літератури, перегляд фільмів з субтитрами і без, виписування незнайомої лексики і виразів. Зверніть увагу також на фразові дієслова та ідіоматичні вирази, які грають величезну роль в іноземній мові.

Читайте також:  Розмова по телефону англійською: holding on for your call

Для того щоб розвивати сприйняття мови на слух можна слухати британські радіостанції:

 • BBC London;
 • BBC Radio 4;
 • Heart London;
 • Guardian Media Group.

 

Крім того, зверніть увагу на онлайн сервіси з професійно озвученими уроками. Сайт Lim-English.com прекрасно підійде для додаткового тренування навички аудіювання. Уроки різного рівня складності озвучені професійними американськими дикторами, а вправи з уроків дають чудову можливість проконтролювати розуміння іноземної мови на слух самостійно.

 

Підготовка до письма в ЄДІ

091dc1d60f25ba01be5d02fa4f1df9b4 Підготовка до єді з англійської мови  усна та письмова частиниЩо стосується частини «письмо», воно складається з двох підрозділів – складання листа, при якому учні повинні враховувати граматику і лексику, план і обсяг. За це завдання можна одержати 6 балів, якщо не перевищити зазначений обсяг 100-140 слів. Друга частина являє собою написання твору об’ємом не більш 250 і не менше 200 слів. При підготовці до цього завдання важливо звернути увагу на складання класичного листи з виділенням абзаців і чіткою структурою.

Підготовка до письма в рамках ЄДІ з англійської – це, насамперед зосередження на чіткому плані складання листа: привітанні, ком, необхідних відступи на початку листа. Не забувайте уважно читати завдання, відповідайте на всі поставлені питання, чітко формулюйте думки, використовуйте слова-зв’язки. В цьому плані відмінно допоможуть британські газети і журнали, наприклад:

 • The Times;
 • The Guardian;
 • The Independent;
 • The Daily Telegraph;
 • Financial Times.

Для того щоб назавжди запам’ятати всі з них, запишіть на листочку всі слова-зв’язки, які підійдуть для початку, продовження та закінчення тексту (firstly, secondly, finally, consequently, summing up, крім того, what is more та інші).

Зверніть увагу на журнали «Spotlight» і «Hot English». У кожному з них є розділ, навчальний листа, новій лексиці, граматиці, идиоматическим виразами. Для підготовки до ЄДІ з англійської мови використовувати тести минулих років. Також, на нашому сайті Ви можете пройти тест, який за рівнем складності порівнянний з тестом ЄДІ.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: