Популярні фрази англійською мовою: всі від “вибачте” до “return card”

Про популярність можна говорити вічно, а от про те, що в житті дійсно важливо, слід згадати лише одного разу. Як часто ми стикаємося з ситуацією, коли доводиться «включати» мозок на повну потужність і згадувати те, що вивчили?

Всі ці фрази до такої міри заплутуються в голові, що їх них можна скласти вежу…вежу неправильної форми і розмірів. Однак такі будови нам не потрібні, тому що сьогодні будемо розбиратися, що дійсно актуально цього літа.

Отже, в тренді цього сезону коралові, блакитні і м’ятні відтінки, вільні фасони, брюки зі стрілками, довгі сукні, смужка, нетипові вирізи, денім і джинси-бойфренди. Про що це я? Звичайно про те, що всі ці речі Вам знадобляться на відпочинку, де-небудь на Балі, Варадеро, в Гонконзі або як мінімум в Туреччині. Крім одягу, непогано також оволодіти мінімумом лексики, яка обов’язково знадобиться у подорожі.

Щоб звернути на себе увагу, обов’язково запам’ятайте всього 2 слова: “Excuse me” і “Please”.

Почати розмову можна з стандартного виразу:

Can you help me? – Можете мені допомогти?

Відповідно, в початку пропозиції можете поставити “Excuse me” або замінити його на “Please” в кінці.

How do I get to…? – Як мені дістатися…?

Where is the ticket office? – Де знаходиться каса?

Where can I buy a ticket? – Де я можу купити квиток?

What time is the next bus to…? – В який час буде наступний автобус…?

Найчастіше квиток можна придбати у водія автобуса, проте на деяких станціях розташовані спеціальні каси для придбання проїзних талонів, уточнюйте про це на місці.

Can I buy a ticket on the bus? – Можу я купити квиток прямо в автобусі?

Is this the current timetable? – Це діюча розклад? (досить часто розклад буває сезонним, тому краще дізнатися про це заздалегідь)

Could you take me to the airport? – Не могли б Ви відвезти мене в аеропорт?

How much do I owe you? – Скільки я Вам винен?

Якщо Ви відправляєтеся в країну, де основною мовою є французька, іспанська, китайська або будь-який інший, краще знати назву місця, куди Ви хочете поїхати, на мові країни. В іншому випадку може виникнути плутанина, тому що не завжди назва пам’яток звучить однаково на всіх мовах.

Does this bus go to…? – Це автобус йде в (до)?

Where do I change for…? – Де мені пересісти на…?

Could you tell me where to get off? – Ви не підкажете, на якій зупинці мені вийти?

Якщо проблеми виникли у готелі, ось кілька корисних фраз, які допоможуть прояснити ситуацію:

Reservations have been made for me and my family. – Місця були зарезервовані для мене і моєї сім’ї.

We reserved (booked) a room online – Ми забронювали номер з інтернету.

There is no hot water in the room and the TV is out of order – В номері немає гарячої води, і телевізор не працює.

Please, make up my room – будь Ласка, приберіть в моїй кімнаті

When is the check-out time? – Коли я повинен звільнити номер?

Бувають ситуації, коли за кордоном потрібно терміново зняти гроші, а найближчого відділення банку поблизу немає. Доводиться скористатися банкоматом, ось тут і виникають проблеми, оскільки якщо Ви запам’ятали, як запитати напрямок, то ніколи не зустрічалися з ATM або cash dispenser (банкоматом) раніше.

Для початку потрібно вставити карту, про що повідомляється на екрані словами “Insert your card”

Далі необхідно вибрати мову “Choose language”, якщо є опція вибору російської мови (Russian) – проблема зникає сама собою, якщо є англійська – і на тому спасибі, зупиняємо свій вибір на ньому, натискаючи кнопку “English”.

Для зняття готівки необхідно натиснути “Cash/withdraw” або “Cash with receipt” (отримання грошей і квитанції). Після цього потрібно вибрати суму “Choose a sum” і натиснути на запропонований варіант (як це буває в банкоматі на батьківщині) або, скориставшись кнопкою “Other sum”, вибрати іншу суму.

Якщо Ви все зробили правильно, то далі побачите “Take your money” (отримаєте гроші) або “Take your receipt”, якщо Ви хочете отримати чек.

Для того щоб повернутися на крок назад, натисніть кнопку “Return”. Для завершення роботи тиснемо “Return card”, забираємо карту і йдемо задоволені далі.

Вивчайте іноземну мову, і нехай популярні фрази англійською мовою все частіше допомагають Вам у життєвих ситуаціях.

populyarnye frazy na anglijjskom yazyke: vse ot izvinite do “return card”5 Популярні фрази англійською мовою: всі від вибачте до return card

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: