Пори року англійською мовою з перекладом і транскрипцією. Погода на англійській мові

Пори року англійською seasons – це поняття відносне. В деяких жарких країнах рік ділять на такі періоди, як «сезон дощів» або «сезон мусонів». У Росії склалося класичне ділення часів року на зиму, весну, літо і осінь. Історично на Британських островах теж утворилася назва чотирьох сезонів – це: 14e9828eaab932c41f55c1ccf2cc44e6 Пори року англійською мовою з перекладом і транскрипцією. Погода на англійській мові

Winter – зима

Spring – весна

Summer – літо

Autumn – осінь

Що цікаво, у часи пілігримів, які попрямували кілька століть тому освоювати Америку, осінь звучала, як fall, що схоже однойменним дієслова англійської мови, означає «падати». Парадоксально, але в США з часів перших переселенців осінь називають fall, а у Великобританії з’явилося нове слово, що позначає золоту пору року – autumn.

Погода на англійській мові

Кожній порі року відповідає певна погода, тому при вивченні пір року необхідно навчитися говорити про неї, використовуючи іменники та прикметники. Взагалі, у Великобританії погода – одна з найпопулярніших тем у розмові, так як вона часом змінюється по чотири-п’ять разів на день. Тому початківцю вивчати англійську мову оволодіння «погодної» лексикою просто необхідно.

Саме слово погода на англійській мові – weather [‘weðə] у переважній більшості випадків вживається з визначеним артиклем the – the weather. Це пов’язано з тим, що погода в даному місці і в даний час може бути тільки однією, тобто або це йде дощ, або це світить сонце. Відповідно, пропозиція “What is the weather like today?” – одне з найпопулярніших в англійській мові, і означає воно «Яка сьогодні погода?».

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 83

Пори року англійською: Winter – зима

Почнемо зі слова winter [‘wɪntə]. Слова, які приходять на розум, коли ми чуємо або читаємо певне слово, складають так зване семантичне (смислове) поле цього поняття. Наприклад, зі словом зима асоціюються такі слова, як сніг, хуртовина, снігова баба, холод, мороз, Новий Рік, Різдво. В англійській мові цей смисловий ряд буде виглядати як сніг, снігопад, snowman, cold, frost, New Year, Christmas.

Взимку в середній смузі Росії або в Сибіру англієць б відповів: d245bca5fa4f4dfc1250ff587a6668e3 Пори року англійською мовою з перекладом і транскрипцією. Погода на англійській мові

It is cold. – Холодно.

It is frosty. – Морозно.

It is snowing. – Йде сніг.

Якщо бути точніше, то він сказав би: it’s cold. It’s frosty. It’s snowing.

 

Spring – весна

Продовжимо вивчати пори року англійською мовою з перекладом і транскрипцією. Весна – це spring [sprɪŋ]. Задамо наш “улюблений” питання ‘What is the weather like today?”. Можливими відповідями будуть:

It is warm – Тепло.

It’s raining – Йде дощ.

Snow is melting – Сніг тане.

Щоб описати всі відчуття, пов’язані з весною, буде корисно вивчити англійською ті слова, які зазвичай виникають у вас в пам’яті російською мовою. Зазвичай з цим часом року ми пов’язуємо такі слова як: ed00dea7de8e80e6fed824fe05185dc3 Пори року англійською мовою з перекладом і транскрипцією. Погода на англійській мові

Є icicle – бурулька,

Green – зелений,

Нирки золото – нирки,

Bloom – цвітіння,

Puddles – калюжі,

Birds – птиці.

Summer – літо

Найбагатша лексика потрібно для того, щоб описати літо – summer. І не тільки тому, що це улюблена пора року багатьох, але й тому, що багато англомовні люди живуть у місцях з теплим кліматом: Каліфорнія, Флорида, Австралія, ПАР… Так і у Великобританії часом зими бувають абсолютно безсніжними. Семантичне поле слова «літо» величезна, і щоб описати цей час року потрібно запам’ятати багато слів. По-перше, це всі кольори веселки:

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 115

Red – червоний,

Orange – помаранчевий,

Yellow – жовтий,

Green – зелений,

Blue – блакитний,

Dark blue – синій,

Violet – фіолетовий.

По-друге, імена іменники: 47188b215bd2c4116d4a36605c787271 Пори року англійською мовою з перекладом і транскрипцією. Погода на англійській мові

Flower – квітка,

Fishing – риболовля,

Swimming – купання,

Rain – дощ,

Thunderstorm – гроза, блискавка,

Woods – ліс,

Mushrooms – гриби.

По-третє, дієслова:

Play – грати,

Swim – плавати,

Fish – рибалити,

Walk – гуляти,

Run – бігати,

Jump – стрибати,

Dive – пірнати.

А також стійкі словосполучення:

Go swimming – купатися,

Go fishing – рибалити,

Go mushrooming – ходити за грибами,

Go hiking – ходити в походи.

Погода по-англійськи влітку описується також дуже різноманітно. На питання «What is the weather like today?» слід очікувати таких відповідей:

It’s гроза. – Зараз гроза.

It is hot. – Жарко.

It’s raining. – Йде дощ.

It’s shower. – Зараз злива.

It is raining cats and dogs. – Ллє, як з відра.

Цікаво походження останнього виразу, яке дослівно можна перекласти як «Йде дощ кішки та собаки». Дивний переклад, чи не правда? Але, зробивши екскурс в історію, можна дізнатися, що колись в Лондоні було безліч бродячих кішок і собак, і під час сильних дощів вони масово гинули в зливової каналізації. Крім того, слово shower має значення «душ», і вираз it’s shower можна дослівно перекласти «Це є душ».

Autumn – осінь

Ніхто не може залишитися байдужим до золота осені середньої смуги Росії. У Сибіру вона теж розцвічує тайгу в найрізноманітніші фарби і відтінки. Не стала винятком і Великобританія: чого варті осінні мініатюри лондонського Гайд-парку… Саме осінь вважається там найбільш нестабільним сезоном, і протягом листопадового дня можна пережити зміну всіх чотирьох пір року. Вранці, наприклад, пройде нудний осінній дощ, до полудня вигляне яскраве літнє сонце, години через два з набежавшей хмари повалять пластівці зимового снігу, а трохи пізніше він розбіжиться весняними струмочками.

Читайте також:  Як розповісти про свої бажання англійською мовою

Тому для осені підійде лексика всіх часів року, хоча в Лондоні в цей сезон особливо мокро, дощитиме і туманно. 6893cb4633bed5522eb755dd38d6b209 Пори року англійською мовою з перекладом і транскрипцією. Погода на англійській мові

It’s wet. – Мокро.

It is rainy. – Дощитиме.

It’s foggy. – Туманно.

Погода на англійській мові така ж непередбачувана, як і російською. Хоча це і жарт, але в ній криється велика частка правди.

Онлайн урок на лексику та граматику

  • The Sun …iswasare hiding …behindbelownearunder the mountain.

  • It …iswasare hot …intoatwith California and sometimes fires happen in the woods.

  • We …isamis arewere patient and in three hours we managed to find the exit …inout ofbehindup to the cave.

  • Now, I …amwereare chasing the butterflies …foratthroughon my collection.

  • John and Dolores …amwaswere late …forinonat lunch yesterday.

  • Harry …iswasam one of the best Quidditch players …atoninof Hogwarts history.

  • You …isamarewere brave enough to ride that horse …outonwithoutat a saddle.

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Безумовно, вчити слова і не застосовувати їх на практиці – заняття безглузде і марне. Вивчення пір року англійською мовою настільки актуально, що слова, які ви вивчите, зіткнувшись в навчанні з цією темою, зустрінуться вам не раз в різноманітних навчальних матеріалах. Наприклад, в онлайн самовчителі Lim English вивчення кількох граматичних правил побудовано саме на базі лексики за темою “Погода”.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: