Прискорене вивчення англійської мови

У наш прискорений час, коли треба швидко щось освоїти, швидко чогось навчитися, особливо актуальне прискорене вивчення англійської мови.

Будь-яка методика швидкого освоєння англійської мови фокусується на здатності говорити і розуміти на слух англійську мову навіть при невеликому запасі вивчених слів.

Так, результати дослідження, проведеного вченими Оксфорда, з’ясувалося, що 100 (сто) найпопулярніших слів англійської мови – це 50% розмовної англійської мови! 1000 (тисяча) слів — це 75% від словникового запасу достатньо, щоб досить добре спілкуватися на побутовому рівні. Знання — сила. Озброївшись буквально тисячею слів, і паралельно вивчивши граматику (через інтенсивне аудіювання і перегляду цікавих відео), можна буквально за 2-3 місяці вивчити англійську.

Із статті ви дізнаєтесь:

 • Методика швидкого вивчення англійської
 • Пошук цікавих матеріалів
 • Розподіл часу для ефективного навчання
 • Часто поширені помилки, яких потрібно уникати

Методика швидкого вивчення англійської

Отже, розглянемо основні моменти прискорення навчання мови.

1. Психологічна складова. Дуже важливо знати мету ваших занять. З самого початку необхідно озвучити ряд установок і краще їх записати. Наприклад — «я зможу вивчити розмовну англійську мову за місяць для того, щоб відправитися в подорож (або влаштуватися на високооплачувану роботу)». І далі уявити, які позитивні емоції ви отримаєте в процесі подорожі, на новій роботі, що ви собі зможете дозволити. Уявляйте все в яскравих фарбах — це дуже важливо, — це основа всього. Головне, щоб вивчення англійської для вас було пов’язано з чимось приємним і корисним для вас у майбутньому. Детальніше про найпопулярніших словах ТУТ >>>.

2. Високий інтерес. Можливо, існує безліч ефективних і швидких методик вивчення мови. Однак виберіть саме ту методику, яка вам подобається. Вибирайте ті аудіо та відео матеріали, які вам подобаються — і тільки Вам! Це дуже важливо. Навіть якщо хтось сказав, що та чи інша методика ефективна, приміряйте її на себе і вирішите, чи будете ви по ній навчатися.

3. Інтенсивність. Чим на більш інтенсивний рівень ви вийдете в процесі навчання – приміром 2-3 години, 5 раз на тиждень протягом 2-3 місяців, тим ефективніше буде результат.

Сфокусуйтеся, зануритися у навчання, завжди тримаєте в голові мету ваших занять, перед кожен заняттям налаштуйтеся на позитивний лад, займайтеся тільки що вас цікавить методикою і захоплюючим для Вас матеріалах — і ви обов’язково досягнете вражаючих результатів!

Пошук цікавих матеріалів

В інтернеті на даний момент є дуже багато матеріалів — корисних і цікавих, які допоможуть вам прискорити процес навчання.

Дуже цінний ресурс у цьому плані — відеохостинг Youtube.com, де ви можете знайти:

 • навчальні та просто цікаві фільми, як художні, так і документальні;
 • мультфільми для вивчення англійської;
 • методики навчання мови;
 • дуже багато цікавого матеріалу, починаючи від того, навіщо вам потрібна англійська, закінчуючи вживанням спеціальної термінології в англійській мові.

Дуже корисною буде повсякденна практика розмовної англійської. Ви можете знайти співрозмовника — носія англійської мови по Skype і говорити з ним по 5-10 хвилин в день.

Розподіл часу для ефективного навчання

 • 50-60% часу — аудіювання (прослуховування записів). При аудіюванні ви повинні розуміти понад 90% тексту, тому необхідно заздалегідь, хоча б на перших порах, ознайомитися з текстом, який будете слухати, виписати незнайомі слова і вивчити їх. Розмова з носіями англійської мови (що необов’язково).
 • 20-30% часу — перегляд відео-матеріалів — кіно, серіали. Є спеціальні навчальні серіали, призначені для початківців вивчати англійську.
 • 10-20% часу — вивчення граматики з якогось підручника (звертайтеся до нього рідко і користуйтеся тільки у важких випадку в якості довідника. Також сюди можна віднести заучування слів, виразів англійської мови
 • Часто поширені помилки, яких потрібно уникати

  Одна з головних помилок на початковому етапі — переклад з англійської мови на російську мову у себе в голові. Ні в якому разі не робіть цю помилку, якщо хочете швидко вивчити англійську. Намагайтеся при аудіюванні відразу розуміти, уловлювати сенс того, про що говорять.

  Ще одна помилка — заняття через день, а то й через два. Поставте мету, як зазначено вище, і кожен день приділяйте час на навчання. Слухайте, слухайте і слухайте аудіо, які вам зрозумілі.

  Не бійтеся робити помилки — це в порядку речей. Прискорене вивчення англійської мови як раз-таки і передбачає прийняття своїх помилок та робота над ними шляхом багаторазового прослуховування аудіоматеріалів.

  Ще одна помилка — надто великий наголос на граматику. Навіть якщо ви вибрали якийсь підручник або посібник, звертайтеся до нього вкрай рідко і тільки у справі.

  Секрети швидкого навчання англійської

  Нижче представлені прості та ефективні основні моменти прискореного навчання:

 • Один із секретів швидкого навчання — заняття з задоволенням. Виберіть серіал, тема якого цікава вам і тільки вам. Дивіться відео, фільми лише ті, які цікаві вам і тільки вам. Також кожне кожному слову або фразі ви можете додати певний образ в голові — так слова і фрази запам’ятовуються на рівні підсвідомості.
 • Заведіть блокнот або зошит, де будете записувати незнайомі слова і фрази. Час від часу освіжайте пам’ять — відкривайте блокнот і переглядайте раніше записане.
 • Особливу увагу зверніть на заучування фраз — це прискорить навчання в 2-4 рази.
 • Заведіть електронну таблицю (крім блокнота), де ви вручну будете забивати кожне слово з перекладом (не копіювати з інтернету, а саме вручну вводити в електронний документ — так ви будете тренувати не тільки написання слова, але і вашу швидкість друку).
 • Перейдіть на англійську версію вашого браузера, коли працюєте або розважаєтеся в інтернеті.
 • Читайте в інтернеті закордонні газети, відкривайте закордонні сайти. Приміром, забивайте в пошуковику google.com — english for beginners, english for kids).
 • Знайдіть однодумця, теж вивчає англійську, зі схожими інтересами. Знайдіть друга по листуванню.
 • Читайте іноді вголос. Також записуйте свій голос на диктофон (наприклад на телефон) і прослуховуйте його, зазначаючи, які ви робите помилки у вимові та інтонації. Прослуховуючи свої аудіозаписи, виправляйте помилки, записуючи свою мову заново, поки їх не вирішити.
 • Також ви можете розвісити по своєму будинку стікери з англійськими фразами, де ви власноруч напишіть фразу, а внизу намалюєте образ, картинку, яка у вас асоціюється з цією фразою. Періодичні міняйте стікери. Причому стікери ви можете клеїти в найнесподіваніших місцях.
 • Якщо ви в англомовній країні — постарайтеся запитати, як пройти кудись, запитати, як справи і при будь-якому зручному випадку вступати в розмову з носіями англійської мови.
 • Таким чином, прискорене вивчення англійської мови можна поєднувати з роботою, відпочинком і розвагою. В основі методики прискореної — заняття в задоволення і вибір аудіо і відео матеріалу, який до смаку саме вам (немає універсальних аудіо – і відеоматеріалів, придатних для кожного). Дивіться серіали, цікаві фільми англійською.

  Відпочивайте і вчіться. А навчаючись, відпочивайте.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: